Шнайдер Електрик България ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Шнайдер Електрик България ЕООД

Днес бяхме около 15 човека на тест интервю.
Всички като ги питаха след теста бяха доволни от теста,който уж е лесен.
Истината е една и трябва всеки трябва да е знае работата е трудна и човек трябва да има железни нерви с тези дребни детайли!
Ръката не трябва да треперя.
Иска се прецизност и бързина при монтажа на прекъсвачите.
Успех при останалите аз не съм удобрен!

Пичове ето как можете да си докарате странични доходи от този сайт https://freebitco.in/?r=15568018
Аз си докарвам до 1BTC на всеки 6 месеца.

Обявата за работа пишеше от 1000 до 1150 бруто, аз получавах 850 бруто. Нормата е недостежима. Не изпълняваш ли нормата на 100% ,те гонят от работа.

Първоначално работата е тежка, но се свиква с времето, с нормата и всичко. Като цяло е добре. Не бих казал че работата е тежка (зависи от сектора и работното място). За столовата вече е ясно... Бих препоръчал Шнайдер за работа но на хора които не ги е шубе да работят, има и места които няма дори да се доближат до нивото на шнайдер.

В Шнайдер Електрик имам 5 годишен стаж с майчинството.Напуснах за 1 година и сега пак се върнах.Доволна съм от тази фирма.Винаги са били коректни с плащанията.Никога не съм имала проблеми с шефовете.Дори са били много разбрани.Относно заплащането е 850 брутно по договор.Отделно си има производствен бонус и ваучери.Чисто ни казаха,че ще взимаме над 800лв до 900лв.

Работя в Шнайдер от няколко месеца. За хората, които искат да знаят истината, при започване на работа, ще кажа, че всичко на интервюто е страхотно,но действителността съвсем друго! Обещават ти заплата чисто без отдръжки 850лв. допълнителен бонус от 60лв.за присъствие, ако нямаш болнични или отпуски и купоните за храна, които се дават в подобни предприятия с персонал над 500 човека. В действителност получаваш 760 до 780лв.максимум и то за работа на смени, която те осъкатява. Повечето от старите работници са с операции по ръцете, нормите са непосилни, да постижими са за сметка на здравето ти.Още на първата седмица ръцете ти са с оттоци, кървящи и нарязани. Постоянно наемат хора, защото като видят действителността, до месец всички напускат. Да, има много свестни хора, които работят там от 12-13год.,но те стоят там, защотото са от околностите на Пазарджик и малките Пловдивски села и знаят, че нямат много алтернативни или им остават някоя година до пенсия и ги устройва, това че ги осигуряват на реална работна заплата. Храна в стола е отвратителна,температурата в цеха се поддържа само, когато администрацията е на работа, през другото време е задушно или се потиш, като прасе.... Има още какво да кажа, но смятам, че това е достатъчно, за да си направи човек изводите...

Здравейте, предстои ми интервю за работа като машинен оператов. Да ми кажете каква е заплатата чисто, на норма ли е всичко , смените как са , има ли млади хора , отношението как е . Чета доста негативни коментари тук.
Благодаря

Като бивш служител,от онези...кампанийните,бих казала,че работата в това предприятие е странна.Била съм на Surya и IC 60,била съм и на ремонтна маса(тук се ремонтира или бракува произведеното от всички линии на завода).Е,за асемблирането са ни мъмрили,защото за един час четирима трябва да сглобим 274-5 прекъсвача,да ги настроим на лазер и...да попълваме карти,но не сме се справили на 100% .Тук идва забавното,защото за един час могат три пъти да ти сменят ампеража ,но не ти зачитат времето за изчакване на нови части.Няма реален хронометраж.
На ремонтна маса основните прекъсвачи за бракуване или ремонт бяха от стари работници,които не подлежат на контрол.
Най-тъпото е когато някой офисен плъх дойде да те пита какво правиш и да ти губи времето за изпълнение на нормата.Правел анкета/проучване....не знаех,че мениджмънта не е наясно с дейността на завода...

Поредната фирма с чуждо име, за съжаление всичко останало си е типично българско!
Заплатите почти еднакви с останалите фирми в региона.
Единствения плюс е че на повечето работни позиции може да се работи седнал, сравнително чисто е и климатизирано.
Нормите са високи, но ако не сте от мързеливите то се свиква и стават лесно изпълними.
Ще отбележа че си има и много тарикати които си правят нормата само на лист! Никой нищо не проследява, само ти четат работния лист и до там. От ръководството това се знае, но не им пука много много и тези практики си продължават! Също така има случаи колега да краде от друг колега бройки или пък да заменя дефектни материали и т.н Пълна пародия!
Частично осигурена храна - 2.50 лв отстъпка получавате от менюто, където само основното ти е около 3.50 лв. Качеството на храната е ниско!
Най-големия минус във фирмата е че няма никаква сигурност! Можете да ви изритат по всяко време, защото гледат на вас не като на хора, а като чиста БРОЙКА! Може да ви накарат да излизате в отпуска заради спад в поръчките. Да си планирате отпуска по ваше желание е почти невъзможно! Ако искате такава трябва да симулирате болнични, друг вариант няма! Последния път дори почнаха да взимат от бъдещите отпуски т.е взета ви е всичката отпуска и тъй като няма от какво да ви вземат, вие ставате длъжник, отпуските ви стават на минус.
Всяка година към октомври-ноември се получава такъв спад и по това време освен че изгърмяват отпуските на хората също така и освобождават голям процент от тях. Колкото и стриктен и изпълнителен да сте били пак може да сте от "щастливците" да те изритат.......с уговорката след някой друг месец пак да ти се обадят... пародия! Минават 1-2 месеца и отново във фирмата се нормализират поръчките и отново им трябват повечко хора, обаждат се на изгонените, ама те да не са луди пак да се върнат...е има изключения разбира се, това са хора които нямат избор. Та тогава те набират нови работници на които им отнема понякога няколко месеца за да почнат да произвеждат колкото е по норма! А от това фирмата не губили, вместо да беше задържала старите си работници! Фирмата отчита десетки милиони печалба всяка година и счете за излишен разход и не можа да си позволи да задържи кадърните си работници!

Хора, всичко живо ли е на норма