Булсатком АД / Bulsatcom /img/frontend/nomap.png"

Булсатком АД / Bulsatcom

Не знам как става подбора на техниците във фирмата, но явно летвата е много надолу, защото в гр. Плевен и региона са наети хора некомпетентни по въпросите на сателитната телевизия и оптичната свързаност. Наемани и гонени от работа от други фирми в сферата на комуникациите, поради техническа неграмотност и конфликти с клиенти и колеги са намерили подслон във фирмата ви, което е лоша реклама за самата нея.

Може ли някой при добро желание да разкаже какви са условията за работа на техници във Варна и регион Северна България, видях че има пусната от доста време обява. Интересувам се от заплащането, както и атмосферата и условията на труд. Благодарности на всички, които ще се отзоват.

По мое лично мнение, Максим и Пламен не знаеха абсолютно нищо относно хората на които бяха гласували доверие. А предвид на това на какви палячовци го бяха гласували, всеки може да си направи изводите какви палячовци ли са вероятно и те самите. Казвам "вероятно", защото малцина хора могат да разберат със сигурност. Иначе и двамата изглеждат незаинтересовани, а единият от тях изглежда уникален селяк. Служебните коли не са много "служебни", някои хора масово злоупотребяват с тях. А също така не всеки работник има служебна кола. Като изключим монтажниците, на които им се налага, има доста други хора, които си ползват служебни коли, а ти се питаш "щом те имат, защо тогава Симо няма?". Имаше хора, на които редовно им даваха служебна, "по някакъв повод". Относно колегите, някои от тях бяха свестни, но други са пълни боклyци. Съотношението свестни:боклyци = 1:5. Има много лоцемерни хора, пишат се загрижени за тебе, идват тихомълком питат, разпитват, а после се хилят зад гърба ти, докато разказват на останалите какво са те питали и какво си им отговорил. Масово цари шуробаджанащина и това да наредиш другарче на работа. На кой жена му, на кой любовноцата, кой с кого били работили на предишно място заедно и го бил "препоръчал". Има хора шефове, които не вършат никаква работа, само се размотават като мухи без глави и после идват с начумерена физиономия, казват "всички са глупаци" и почват да крещят. Относно заплатите - не, те въобще, ама ВЪОБЩЕ не са на реални осигуровки. Осигиряват те на заплата близка до минималната, а останалите ти ги добавят като "допълнително материално стимулиране", като все едно виждаш ли "ние се грижим да си доволен, а не, че на интервю за работа сме се разбрали да получаваш толкова пари". Като разбира се, ако им станеш нещо крив или "непослушен", всеки един момент могат да спрат да ти ги дават тия пари. Има различни периоди в които даже ти дават т.нар. "ваучери за храна", примерно на стойност 70-80 лева, обаче забележете, те не ти ги дават НАД сумата която получаваш като заплата, а ти взимат от заплатата едни 70-80 лева, за да могат да ти дадат ваучери. Все едно те лишават от собствените ти пари, за да могат да ти дадат едни скапани ваучери, които ти да се чудиш какво да правиш. Пък те вършели работа само за храна и имат срок в който трябва да ги изхабиш. Т.е. ако тоя месец са ми отрязали от заплатата за да ми дадат ваучери за храна, аз трябва да си купя задължително някаква храна с тях в срок до 1-2 седмици откакто съм ги получил, за да не им изтече срока на вслидност. И отиваш в някой хипермаркет и си купуваш храна от която иначе НЯМАШ нужда и не обичаш особено, но само и само за да не изгорят ваучерите. Купуваш си примерно някаква храна, която трае повече. Примерно ориз, леща, брашно, консерви и превръщаш дома си в склад на стоки за 70-80 лева, които не ползваш. Е, хайде добре, ще си вземеш и за бърза консумация някакви неща, но колко да са, след като ваучерите са ти на стойност 10-20 лева всеки от тях и в магазина не ти връщат ресто ако пазаруваш с тях. Т.е. длъжен си да си вземеш и друго за да допълниш. В нормалните фирми тия ваучери ти ги дават над заплатата, а само в Булсатком ти взимат от заплатата, за да може да ти ги дадат. Сигурно има някаква далавера в счетоводството, нещо примерно данъчни облекчения ли, какво ли, знам ли. Факт е обаче, че само работникът е прецакан накрая. Вместо да си купи тетрадки на детето за първия учебен ден например, той трябва да купува хранителните стоки на хипермаркетите. Освен това, не всички магазини ги приемат тия ваучери. Ако повдигнеш глава да се оплачеш, ти си никой. И веднага даже някой колега ще те накисне двойно. С предпране даже. Случвало се е и много измислици да има, за да се спрягат интриги. Има колеги, които ти работиш, а те след теб целенасочено рушат. И накрая се перчат колко много работа са свършили, а ти колко малко. А други това го знаеха, но им беше интересно да си гледат "филма" отстрани и само се подсмихват лукаво. И ако стане дума, че някой те прецакал умишлено, те казват "какво? Нееее, няма такова нещо!"... След което се обръщат кръгом за да се посмеят. Общо взето, стадният инстинкт в тая компания е на нивото на животински и първобитно-общинен строй. Неандерталци си взимат свитата от близките и познати племена, затварят се в отбори и си нямат никаква представа как се прави тоя бизнес в цивилизования свят, но идва шаманът на селото и те навиква защо не искаш да работиш като неандерталец, ами се опитваш да правиш нещата като белите хора с науката.
Излиза, че това (заедно с България Сат) е единствената компания с управление от неандерталци и болшинство неандерталци работници, които са платили за да им изстрелят спътник в космоса. А умните хора поне са наясно как води началото си този бизнес.

Здравейте,работих в Булсатком не малко време от 2009 до 2017, естествено в зората така наречена условията и заплащане бяха повече от прекрасни.Със течение на времето се появиха недостиг на приемници,едно леко известно забавяне на заплати но за кратко,но в интерес на истината ако сложа + - то повярвайте ми плюсовете са много много повече БГ фирма с реални усигоровки,служебен автомобил, служебен телефон,сигурност,развитие и то голямо,Като започнах работа не знаех какво е коаксиален кабел грубо казано година две по късно правих сат монтажи Лан монтажи,пон монтажи,сплайсвах оптики отговарях за половината абонати в града и още четири села в последствие изградихме още няколко.Напуснах полакомих се за многото пари в чужбина дето растат по дърветата.С 2 думи фирмата си заслужава не е лоша и си плаща адекватно.Благодаря!!!

Здравейте ! Бих била много благодарна, ако някой сподели мнението си за работата в call center на булсатком, като заплащане и т.н. Колебая се дали да започна.

Много обещания-за нищо! Работиш като куче за 500 лв! Винаги по теб се крещи,нелоялни! Най-тъпата фирма с най-тъпия управленчески колектив! Наближава време,в което ще е НЕВЪЗМОЖНО да си намерят работници!

Българска фирма. Приятна и интересна работа. Заплащане - бива. До тук с доброто. Не уволняват поради липса мениджърски умения на регионалния. За сметка на това те карат да напуснеш по долен и неуважителен начин. Зависи при кой регионален си. Ако ти се падне някой дето си няма понятие от техника..... ходи обяснявай каква е разликата между LNB и SFP.
Отделно, ако решиш да напуснеш - режат ти законно изаслужени и изработени бонуси през периода на предизвестие. Това отговаря на въпроса с коректността.

Некоректно фирма N% 1 ! Основна заплата 200лв. И ако случайно хванеш някоя заявка може да стигне макс 500,но по договор е 670лв. Бруто Работи се почти всяка събота ,но на интервюто се казва през събота и се обещава заплата от 500 до 1000лв. Без да се спомене 200лв основна заплата ,а също така болничните са забранени и това е само малка част от ,,страхотните условия на фирмата,,

Фирмичката не е лоша стига да се задържиш защото всеки месец някоя се връща от майчинство и ти благодарят от ЗИТ за изгубеното време в офисите им.Ако си в оборотен офис може да изкарваш до 780 лв и ако си хванеш таргета който е смешен 5 ТВ и 5 НЕТ нови договори.Може да ти хареса ако си в един от новите им офиси,ако те сложат в бараката в Люлин 9 (на която тоалетната е външна и я делиш с още 5 6 души) едва ли ще е много приятно.Служителите са откакто се е създала фирмата,ТЕ не сменят персонала си,а новичките ги пращат само по заместване на отпускарите и като се върнат от майчинство другите ,новичките си тръгват,затова има все нови по касите.Отношението от колеги към колеги е толкова лицемерно,а от централата ЗИТ казват че си просто една касиерка и твоята работа е да взимаш пари,без да излизаш в отпуск,без болничен....Благодаря им сърдечно,че ме освободиха (бях разстроена в началото) но сега работя за 1 от трите оператора и заплатата ми е по-голяма от на кокошките в ЗИТ ! :Д

А АЗ искам да попитам къде пускат обяви за работа в Булсатком, понеже никога не съм засичала в jobs.bg ili zaplata.bg ? В същото време като си плащам сметката все има по някоя нова :)