Outsource Partners International, OPI Inc. / АПИ ЕАД /img/frontend/nomap.png"

Outsource Partners International, OPI Inc. / АПИ ЕАД

Аз бях на интервю за работа и съм доволна от професионалното отношение на H.R. служителите в София, за интервюиращия ме г-н М. във Варна-още малко му трябва да се издигне на нивото на колежките си HR. Не получих предложение за второ интервю, но предполагам че е защото, моето CV  doesn't fit the profile за позицията за която кандидатствах.
Но иначе всичко останало си /като кореспонденция/ си беше ок.

ЗДРАВЕЙТЕ,
СПОРЕД МЕН СИ ЗАСЛУЖАВА ЧОВЕК ДА ЗАПОЧНЕ РАБОТА В ТАЗИ ФИРМА САМО ЗА ДА НАБЕРЕ ПЪРВОНАЧАЛЕН ТРУДОВ СЧЕОТОВОДЕН ОПИТ - 1 ЕЗИК Е ДОСТАТЪЧЕН КАТО ИЗИСКВАНЕ, ЗА СТУДЕНТИ ИЛИ ЗАВЪРШИЛИ СТУДЕНТИ ПРИ ПОЛОЖЕНИЕ, ЧЕ НЯМЯТ ДРУГА АЛТЕРНАТИВА. ОПЕРАТИВНОТО СЧЕТОВОДСТВО СЕ СЪСТОИ В ОСЧЕТОВОДЯВАНЕ НА ФАКТУРИ ДО ПРИПАДЪК. СЛЕД ОКОЛО 4,5 МЕСЕЦА РАЗБИРАШ, ЧЕ НЯМА КАКВО НОВО ДА НАУЧИШ. АЛТЕРНАТИВИ ЗА ИЗРАСТВАНЕ НЯМА. ФИРМЕНАТА СТРУКТУРА Е ПЛОСКА - МЕНИДЖЪР /ТИМ ЛИДЪР/СЧЕТОВОДИТЕЛИ.
УСЛОВИЯ НА ТРУД:
МНОГО ЛОШИ !!! В ЕДНО ХАЛЕ СА НАТЪПКАНИ МНОГО ХОРА И ВСЕКИ ОТ ТЯХ ИМА ПО 2 МОНИТОРА. ОБЛЪЧВАНЕТО Е УЖАСНО !!! ЧОВЕК СЕ ЗАМАЙВА !!! С ХАРТИЯ НЕ СЕ РАБОТИ. ВСИЧКО Е В ЕЛЕКТРОНЕН ВИД. ПОЧИВКИТЕ СА - ОБЕДНА 1 ЧАС, 15 МИН ПРЕДИ И 15 МИН СЛЕД ОБЕД. СПОРЕД МЕН КРАЙНО НЕДОСТАТЪЧНО КАТО СЕ ИМА ПРЕВИД, ЧЕ ГЛЕДАШ В КОМПЮТЪРА НЕПРЕКЪСНАТО ПО ЦЯЛ ДЕН. В ДЪЛГОСРОЧЕН ПЛАН МОЖЕ ДА БЪДЕ ПАГУБНО ЗА ЗДРАВЕТО. ЗАПЛАТА 1100/1200 ЛВ. НЕТО.

Поредната фирма, която премества офиса си в България, за да търси евтина работна ръка.
Разделена е на проекти. Някои са ОК, други не. Супервайзорката ми, не искам да споменавам име, беше вглъбено в работата си зомби, което вместо да използва български, говореше на побългарен английски. На т.нар. "трейнинг" ми каза, че и офисът от Югославия се е преместил в България. Видяхме колко ви е общата култура. Май опира само до щтракана по клавиатурата.
Мен ме изритаха, защото съм нямала мотивация да работя там. Ами аз искам само да питам - инервюират ме за един проект, вземат ме за друг без да ми кажат това, след това ми сменят езиците през две седмици. Накрая - аз нямам мотивация, моят тренинг не протичал нормално!! Абе ей, на какво вие викате нормално???
Общо - не си губете времето. Искат само да тропате по клавиатурата, а разни полуобразовани полулелки се правят на опасни, чак смешно да ти стане. Огромна част от персонала междувременно си търси нова работа.
Заплащането е ок, бонусите са ок.
Но ако търсите да сте свободни, по-независими и да не бъдете пишещи машини не ходете там. Некоректно отношение, абсолютна гъзолизщина, лицемерие.
И - не може да плюеш мениджърката си в Германия, а после като имаш "кол" с нея да се усмихваш и да правиш мили очички. Писна ми от тази измисллица.
СЪВЕТ КЪМ НОВОПОСТЪПВАЩИЕ - Пробвайте, но НЕ ГОВОРЕТЕ пред колеги и супервайзори. Мислете за тази работа като за нещо временно и си подгответе нервите, а да, и чифт очила - постоянното циклене пред компютъра умаря психически и физически.
Успех на всички! Не очаквайте нищо!

1. Лицемери и подлизурковци са повечето...
2. Докладва се всичко ,което се говори из залата
3. Рижата мома те тъпче само да си гъкнал
4. Няма никакво развитите, копаеш в компютъра по цял ден и до там
5. С две думи - не си правете труда да започвате там, ще се отвратите от некадърния мениджмънт!!!

Добри условия на труд,стартова заплата от 1200лв,не се спазват националните празници,но по принцип 5 дневна седмица,раб.време 9часа и половина,с включени в тях строго регламентирани паузи-2 по 15 мин и 1 -от час.Трудещите се там"счетоводители" са масово под 30 год.,без семейства,на повечето е първа работа.Приема е позитивен,но в последствие се създава стрес.10мин закъснение сутрин е сериозен проблем,не зависимо колко оставаш след работно време. Още след 1-вия месец са много възможни командировки за по 3 и 5 седмици в Германия и др.НАЙ -  ВАЖНО : ако решите да напуснете преди изтичане на първите 6 мес,предизвестието е 3 месеца! и неустойка от 2 заплати!
Та успех!

някой може ли да даде малко актуално информация? Как стоят нещата във компанията в момента? Как стоят нещата с отделите с немски? Всякаква информация би била от полза.

Благодаря

Ти що даваш оценки като си още кандидат бе, галфон /за този под мен говоря/? Хората ти казват, че е кофти фирмата, той иска да чуе нещо друго. Върви и провери сам като не вярваш!

Колеги искам да кандидатствам в тази компания - моля накой да даде по реално и "балансирано" мнение за компанията.. Надявам се на реални отговори а не само плюене/хвлаби

Заплащане - Заплащането е адекватно  на сложността и натовареността. Извършват се предимно рутинни и лесни дейности, тоест роботизирате се. Стартовите нива са 800-1000 лв. По някой проекти може и повече.
Уважение - За т.нар. "Мениджмънт", Вие сте просто поредния служител, от който могат да се отърват по всяко време и без причина. Идеята на тази "стратегия" (бързо уволнение) е, че предвид на младата аудитория, такива представления са много поучителни и всички стават кротки за известно време.
Привилегии - Здравна карта за мед.  и зъболекарско обслужване, 40 лв. ваучери за храна, 50 лв. за транспортни разходи.
Фирмена сигурност - Фирмата, както я има сега, така може и да я няма в БГ в скоро време. Те са тук за евтина работна ръка... За безпричинните уволнения вече споменах, ако изкарате 6 месеца, после ще им е малко по-трудно да Ви махнат.
Ангажираност - в повечето проекти има кампанийност. Като цяло ще имате доста време за губене. Лошото е, че имате много ограничен достъп до интернет, нямате възможност да ползвате личен телефон, загубвате връзка с реалния свят и приятели. Неща, с които се свиква, но дразнят много!
Потенциал за развитие - ако смятате, че можете да влизате в схемите на шефовете, може и да станете ''лиид", но това не е нещо, което да си заслужава!
Местоположение - Бизнес Парк София, Младост 4
Колеги - Повечето са ОК, но поради младостта ни са доста лесно манипулирани и включени в интриги.
Работна среда - Лятото става над 30 градуса в офиса, зимата също... Стават луди скандали за прозорци и осветление. Ако не сте били в Биг Брадър - сега е момента - хора слухтят и снасят за всичко и трупат точки.
Ако сте забравили как е било в детската градина, имате нужда от превъзпитаване и каляване на нервите - Вие сте за там. Ако искате да Ви ръководят хора, които не правят нищо друго освен интриги и да мачкат хората - пак!
Работата е подходяща за студенти и хора без опит или с ниски амбиции.

Слушайте сега нещо много интересно и много забавно и поучително! Като всички нормални хора реших да отида на интервю в АПИ ЕАД(Първа грешка). След известно чакане ме прие една изключително некомпетентна представителка на ЧР, която ми каза че ще ми провери първо английския като си поговорим малко на съответния език. Преди това обаче ми се извини че нейният не бил толкова добър. След минута разговор не бях сигурен дали тя въобще ме разбира като и говоря и проблема не беше в мен.(прекарал съм много време в Англия и имам отличен английски със сертификати, но тест при полу-грамотната колежка е много по-ценнен и престижен) След като се върнахме на родния език с които тя пак имаше проблеми ми каза че ще проверят моят немски и се обади на колежка, която отново чакахме 45 минути през които си говорихме празни приказки и тя се възхищаваше на сивито ми (нейни думи не съм толкова самонадеян).
С новопристигналата колежката си говорихме точно две минути на немски, защото тя поне знаеше за какво става въпрос и каза, че няма никакви забележки.
Сле още половин час чакане дойде поредната, да провери счетоводните ми умения. Дава ми тя една елементарна счетоводна задача и казва не я решавай много е трудна, просто ми говори по нея. На моя отговор че това е елементарно и съм го правил през втори курс тя направи невъобразима физиономия. И си позволи да ме коментира многократно.
И така дойде реда на теста на Excel (най-забавната част). Препиши таблица в Excel без функции - паднах от смях
И след нито една забележка или издънка имаха да наглостта да ми кажат че не отговарям на техните изисквания.
Същевременно ме одобриха за стажант одитор в международна компания!!!!! Какво е нужно повече от това да се казва!!!!!