Outsource Partners International, OPI Inc. / АПИ ЕАД /img/frontend/nomap.png"

Outsource Partners International, OPI Inc. / АПИ ЕАД

Антон, тези условия, за които говориш са нормални, имайки предвид естеството на работа. Информационна и фирмена сигурност се казва... Явно нямаш много опит в аутсорсинг индустрията.
Работи се от 9 до 18, от 10 до 19.... Никой не ти държи сметка кога точно отиваш на работа.
Транспорта - дават ни пари за път, което си е супер, а и в бизнеспарка има безплатни авобуси до метрото.
Работи се овъртайм понякога, но това е счетоводна фирма - явно и със счетоводство не си се заминавал.
Щом те кефи да си сервитьор - кой те спира :) Успех с "щедрите турсити" по БГ курортите.

Много са зле ! Изобщо не кандидатствайте, освен ако не сте отчаян.
Ходих на интервю там, имат скандални условия и правила. По време на интервюто ми казаха, че не мога да използвам телефона си, за да не снимам конфеденциална информация. Трябва да го оставям в специално шкафче. Каква вявра имат в собствените си служители !
Освен това, работи се от 9 до 19 с някакав час обедна в гадния бизнес парк, където храната е гадна и скъпа. Най-хубавото място за ядене трябва да е КФС. Да не говорим за транспорт колко пари ще отиват. Работи се и на национални празници, защото клиентите от Франция (които обслужваме) на съответния ден работят и очакват същото от нас.
Нека да преговорим: Искат перфектни френски и английски, работа по 10 часа на ден на кофти място, работа на национален празник, по цял ден без телефон..майка ти да умре няма да разбереш..... и за всичко това предлагат нето 780-820 лв в зависимост от някакви бонуси.. за два чужди езика и толкова много работа предлагат заплата, която без проблем ще я вземам , че и повече, като сервитоьр на морето. Айде да си гледат работата !
Затова ще имат по 10 обяви в джобс бг. Междудругото, горките момичета от човешки ресурс :) Бяха изключително симпатитчни и дружолюбни, тяхната работа трябва да е най-тежка.

Искам да попитам наскоро някой ходил ли е на интервю в тази фирма?! Разгледах коментарите до тук и до някъде си отговорих на въпроса, защо ми се обадиха 2 месеца след като бях кандидатствала за позиция, за която има обява в jobs.bg и в момента. Благодаря!

Избягвайте тази компания. Само ако сте без работа или без никаква перспектива може да отидете там, но за кратко време. Ниски заплати, скучни позиции и, за съжаление, лош мениджмънт. Директорът е индиец, което обяснява жалкото съществуване на тази фирма. Всички напускат, има огромно текучество и безбройни обяви в jobs.bg. Ако сте решили да се заробвате в аутсорсинга, поне отидете в някоя от другите компании, които поне дават високи заплати.

OPI или вече известна като EXL е фирма, която не бих препоръчал.
Заплатите на започващите са около 800-1000 лв бруто, при положение, че има конкурентни фирми, където може да почнете за почти двойно възнаграждение.
Започвате с 3 месечесно предизвестие и след 6 месеца се преподписва на 2 месечно. Развитие почти няма, може да станете team leader, но това са само допълнителни нерви и много малко увеличение на заплатата (10%).
Има проекти, където работата е толкова много, напрежението е голямо и постоянно напускат хора. Мениджмънта не се интересува какво става със служителите.
Работната среда е депресираща, заключени сте в зала с 50 човека без телефон и връзка с външния свят. Работи се на национални празници и то не по желание.
Това са факти, а не лично мнение, което ще спестя.
Желая ви успех!

Тук ходиш всеки ден с чувството, че от утре може да не си на работа. Могат да те уволнят за дреболия, дори да не си виновна с нищо понякога просто си неудобна и трябва да се отърват от теб. Правят го бързо и без никакви обезщетения. Накрая е възможно да ви заставят да си вземете останалата отпуска, за да не ви бъде платена съвсем любезно и да се спестят пари от обезщетения за отпуска. Не се съгласявайте. Пълна некоректност и никакво уважение.

Хахаха. Погледнете колко обяви пак са напускали в jobs.bg. Не били уволнявали хора. Да бе да? А какво правят на ден по 10 техни обяви в сайтовете за работа? Сигурно случайно са там в тази криза? И от колко месеци само? Отвсякъде личи, че нещата не са наред.Тази фирма не препоръчвам на никого да започва. Аз напуснах,защото просто не издържах да търпя лошото им отношение.

Здравейте, Николина,
Аутсорсинг компаниите рядко могат да си позволят да уволняват служители на килограм, тъй като конкуренцията е голяма, а квалифицирани кандидати не се намират толкова лесно. Така че никой няма интерес да уволнява произволно 20-30 човека, както Вие твърдите. Да, има периоди на по-засилено текучество, но уверявам Ви малко са компаниите, в които това не се случва, особено в моментната ситуация на пазара на труда.
Действително по-голямата част от служителите в компанията са студенти, като според Вас единственият мотив е, че те са „по-евтини“, но замисляли ли сте се колко компании всъщност инвестират в обучението и развитието на млади хора, които излизат току-що от университета? Повечето работодатели очакват служителите им да имат вече натрупан предходен опит, много малко са тези, които инвестират в новите служители и им дават ноу-хау.
Работата след работно време не се насърчава и всеки работодател би искал заложеният обем работа да се свършва в рамките на работното време. Но заради характера на работата и пиковите моменти, понякога наистина се налага overtime, който обаче се заплаща според българското законодателство.
Местеното на служител от един проект друг се случва със съгласието и желанието му и това е свързано с хоризонталното развитие на всеки един служител – да натрупа нов вид опит, да разшири хоризонтите си.
Тренинг се осигурява на всеки един служител, тъй като е в интерес на работодателя да обезпечи качествено извършване на работата.

Тази фирма хич не е читава. През нея на месец минават,като оборот към 50 души. Кои сами напускат, кои ги уволняват. Фирмата е голяма, но политиката е изключително неправилна. Никакво уважение, работа до късно, без да се плаща, силен стрес, интриги, номера, като никой не остава по-дълго от няколко месеца. Никакъв тренинг, заплащането е мизерно. Наемат се студенти, които работят за малко пари по възможност да са завършили езикови гимназии, заради необходимостта от езикови познания. Ако прекалено много се застои някой някъде в някой проект за повече от 2 месеца го местят другаде, сменят му езика, ако знае макар и малко някакъв друг или го уволняват без никаква причина.
В много от случаите за хората с опит уволняват този вид специалисти,заради това,че са по-скъпи. Струват повече пари и наемат някой още незавършил студент без опит,защото ще работи за малко пари.
Искам да ви дам един съвет, не пускайте CV, няма смисъл. Всеки ден те пускат по няколко обяви в сайтовете за работа от където се вижда,че има голямо текучество. Всеки може да предположи,че нещо не е наред. Да, наистина не е наред. На ден напускат по 5-6 души, а през 2-3 месеца уволняват по 20 души. Това не е дългосрочна работа, това не е място за правене на кариера.
Много е вероятно да ви наемат,защото трябва да назначат нови за тези, които са се махнали или са уволнили преди вас. Скоро вие ще сте следващите. До 2-3 месеца, ако не се махнете сами ще ви уволнят.
Търсете си щастието на други места, тук няма да имате възможност дори да навлезете минимално в нещата, защото тренинга ви няма да бъде изкаран до края, като или ще ви сложат на друг език или ще ви уволнят или преди това вие ще напуснете.
Спестете си негативен опит и подминавайте обявите на тази фирма.

Здравейте, бихте ли споделили актуална информация - не за счетоводител, а за други позиции. По-конкретно се итнересувам от Management Information Support Executive? Какво е заплащането, колко дни платен отпуск се ползват, какъв е механизмът за развитие? Благодаря!