АЛТЕСТ АЙ ДЖИ ТИ ЕООД /img/frontend/nomap.png"

АЛТЕСТ АЙ ДЖИ ТИ ЕООД

Алтест е една скърцаща във всички звена машина. Откадето и да погледне човек му става ясно що за фирма е това. Фирма без всякаква структура. На върха на пирамидата стои Теодор Стоев, който е некомпетентен и зъл човек, наречен Управител. Под него има разни мишлета, наречени мениджъри на отдели. Според Управителя на тази тоалетна наречена Алтест мениджърите на отдели трябва само да предлагат варианти за решение на проблемите, а той да взима решенията. Предложенията трябва да се представят писмено на Управителя като той я подписва ако е съгласен. Тук е мястото да спомена, че Управителя има 2 подписа. Единия е за вътрешни, а другия за официални документи. Досещате се защо е така. Отговорността за евентуалните грешки сами се сещате кой я носи! Там директно се налагат глоби и то в сериозни размери. Най-често се налагат през зимата. Това е така защото тогава оборотите са най-малки и според Управителя всеки носи отговорност за това. Както всеки сам се сеща в тази фирма се води двойно счетоводство, а служителите биват глобявани със черните пари. Това са парите, над осигурителния праг. Т.е. ако реално се взима заплата 800 лв., а осигурителната сума е 300 лв. служителите/работниците биват глобявани с остатъка от 500 лв. Ако например глобата е 1000 лв. служителя/работника получава по 300 лв. 2 месеца поред за да може да си плати глобата. Като добавим и психическия тормоз положението става нетърпимо. Но да се върнем на мениджърите. Мениджър Човешки ресурси е Росица Милева. Първо тя няма образование и второ няма нормално отношение спрямо хората. Мениджър Логистика е Дарина Гачева. В стремежа си да се хареса на тъй наречения Управител на фирмата използва широко разпространени трикове, например да топи колеги. За Елена, която отговаря за производствения цикъл в Дебелт не искам да коментирам. Най-напред трябва да се спомене, че тя постоянно виси при Стоев с неистовото желание да му лиже задника. Всички са виновни само тя ни лук яла, ни лук мирисала! Отвратително чудовище, което най-после забременя! И така стигаме до началника на търговците Радослав. Колкото и да е голям подмазвач почти не се е случвало да топи колеги. За Мария, която отговаря за склада мога да кажа, че все някой и е виновен и все някой друг трябва да носи отговорност когато нейната работа не се получава. За търговския отдел нямам думи. Състои се от 2 момиченца Транспортен и финансови отдели на практика няма. За мен лично е много чудно как цялата тази сган работи. Там има само количество на работата, а не и качество. Нищо чудно, че в този бранш тази фирмичка е на последно място. Към всички, които имат намерение да започват работа в Алтест ще кажа да не го правят ако уважават себе си и семействата си. Никой не заслужава подобни крясъци и викове, умопомрачителни глоби, заплахи и какво ли още не! Където и да започнете е по-добре. Не се подлъгвайте на празните обещания. Заплатите се вдигат изключително мъчително и бавно. Колкото и да давате от себе си няма да бъдете възнаградени подобаващо! Знам го от опит. Успех на всички и бъдете свободни!

Много ми се иска да мога да пиша само положителни отзиви за работодателите си, но явно в България не е възможно. Ние възпитаваме децата си в ценности, отговорности и се стремим да ги образоваме според възможнстите си и техните възможност. Моя бивш работодател също дава всичко от себе си да образова децата си, дори прави това в чужбина. но за съжаление той не търси обраозвани, знаещи и можещи служители. А търси и ги събира от цяла България хора без ценз и опит в определена област. Това за мен е недопустимо и даже бих го нарекла престъпление първо спрямо него самия и после спрямо хората, които са му се доверили и работят за него и вадят приходите на неговата фирма. такъв е случая с една госпожа, която за мен е много лош човек преди всичко. Хора докога ще позовляваме да ни управляват хора неграмотни, некомпетентни, без ценз-"КАЛИНКИ". Тази въпросната Росица Милева (не се притеснявам да цитирам името и защото разполагам с доказателства за това което пиша) е завършила средното си образование вечерно 6 години след набора си за 1 година. За мен това означава, че имаме една диплома, но не и образование. Тази жена е с реален 8 клас и познания 0. Тази жена е назначена за Мениджър Човешки ресурси при все че тя никога преди това не е работила подобна длъжност, а в CV-то си е написала куп лъжи. Завършила била Техникум по химия. Глупости дипломата за средно образование е от СПТУ по облекло гр. Русе, успех 3,50-вечерно завършено и дипломата е Дубликат. Може да се разсъждава по това. Тази жена има дадени големи правомощия от собственика, който явно много иска да му фалират фирмата. Тя назначава хора с ценз и опит, за да направят цялата документация  в Човешките ресурси и ЗБУТ и след това краде техния труд и започва да убеждава собственика , че съответния служител е некадърен, не се справя с аботата и съответно трябва да бъде освободен. А защо, защото тя е некомпетентна и когато и поставиш проблемите като пряк ръководител тя ги неглежира, за да не се харчат пари. Лъже собственика, за да му се хареса, че му спестява разходи и когато дойде инспекция на проверка виновен е служителя назначен на съответната длъжност. Много долно и хитро си измива ръцете с някой друг и тя все излиза суха от водата. Толкова лъжа и подлост не бях срещала в никоя фирма в която съм работила в Бургас. Нямаме си кадри тук та докарахме ценните кадри от Русе. ужас. Работих като Инспектор ЗБУТ в трите фирми на собственика, но ми плащаха за една. Добре няма проблем за това, но искаха цялостна работа и за трите. Хора който не е работил охрана на труда не знае колко е отговорно. Колко живота лежат на плещите ти и ако се случи нещо с живота на работника виновен е служителя по ЗБУТ, че не си е свършил работата. А за да си я свърши собственика трябва да слуша какво му говори този служител, а не да слуша некомпетентни мениджъри. Нещата се случват веднъж и втори път за този служител няма да има. живота му ще се промени изцяло. Единия му крак винаги е в затвора. Ето ви мина Оранова-4 човешки живота и защо, защото нашите феодали искат да трупат богадство на гърба на хората, който те третират като роби. Какво правим БЪЛГАРИ толкова ли не ни се живее, че за някакви 500-700 лева на месец сме готови да умрем млади. Бих казала на тези, които искат да започнат работа в тази фирма запомнете това име РОСИЦА МИЛЕВА и докато тя е там бягайте през глава от там и си търсете другаде работа. А на нея само ще кажа "Подлостта, лъжата и всичко лошо, което е сторила на този свят се връща". А на всички други българи бих казала"Хора като не можете да направите добро на другите, не им правете лошо. Не се продавайте за пари. Не продавайте всичко дори и децата си заради пари". Бъдете преди всичко Човеци, защото в края на земния път всички отиваме на едно място и ставаме на пръст. Но след Човеците в последния им земен път има много изпращачи и много хора, които ще хвърлят шепа пръст. А зад таскива като Милева има само самота, дори и в смъртта.
Нека ме прощава собственика, но аз му отправям един апел: Вземайте на работа мислещи хора, защото продажниците накрая ще продадат и Вас самия. Жалко е да създадете такова голямо нещо и некадърниците да го съсипят. Хората не са роби и не са Ви длъжни. Уважавайте ги като човеци и те ще дадат и душата си за Вас. Ако ги поробвате рано или късно те ще Ви се отплатят подобаващо. За да просперирате имате нужда от качествен човешки фактор, а не от "Слаб материал" без него ще будете кръкла 0.

Това е най-лошото място където съм работил. Товасибе е гнездо на интриги. Пълно е с необразовани, даже и неграмотни хора. Има една русенска селска пръчка, която заслужава да бъде изгонена с камъни от Бургас. Лъже за всичко собственика, а той и вярва повече отколкото на себе си. Тя е най-необразования човек и дори е неграмотна. Като напише нещо го пише с грешки. А сега иска да вкара там и неграмотната си дъщеря и да завземат фирмата. Ама така се пада като се вярва на мошенници, лъжци и крадливи хора. Изнасяше храни от стола, за да има какво да яде като дойде в бургас. Ако беше много хубава нямаше да я изгони мъжа и отвсякъде та сега няма и къде да живее. И като има такива наивници да вярват на такива жени със съмнително минало и леко поведенеи и да им плащат и квартира и такава заплата, за да съсипе бизнеса. Това чудо твърди, че е работила ТРЗ и човешки ресурси с основно образование. Хора виждате ли какви кадърни жени има с 8 клас - те направо са нещо като гении. Който се нуждае от работа да бяга прз глава от тях докато тази селка пръчка или както там я наричат работниците Милева е там. За да вдигне заплатите на приятелките си - дебелани и нейната си зплата глобява работниците за щяло и нещяло, за да избие техните заплати. недава на хората да шползват отпуски и си измива ръцете със собственика, а тя въобще не ходи при него. Тази е за затвора и ако иксате да не си съсипите здравето не ви трябва да работите там. Там се работи само с незаконни методи и в загуба на работниците.

Чувал съм само лоши неща за тия, но тоя рейтинг е ужасяващ. Нека всички, които говорят за фирмата, която ги е хрантутела да видят, че има доста по-лоши условия и тогава да постват коментари. Съжалявам всички, които работят или са работели за тази фирма. Искрено се надявам всичко написано тук да не е вярно и да е само плод на зли езици и некадърници.

Работя с профилите на фирмата от 4 години.До миналата година ми се налагаше да зареждам от складовете в Плевен или СТ.Загора което е крайно неудобно.От миналата година вече има скад в Търново /дистрибутор / с който работим перфектно.Много съм доволен от обслужването складът е зареден със всичко необходимо не ми се налага да обикалям на сто места докато си набавя материала за заявката която имам.Наскоро разбрах че са отворили склад на КМЖ и в Габрово или по-точно приемат поръчки на ишлеме.Недоумявам що за политика е това да си конкурент на клиентите си?Г-н Стоев да бяхте поразпитали в района всеки щеше да Ви каже що за поркньор сте намерили в Гоброво.

Здравейте!Скоро бях поканена на интервю от тази фирма и то протече сравнително добре.Беше ми обяснено много прдробно за работната среда, работното място и задълженията които евентуално ще ми бъдат възложени!Но сега като виждам всичи тези негативни мнения за въпросната фирма, се чудя как всеки е писал само негативи, че всеки работодател си гледа личните интереси и не е на 100% коректен към служителите си е така в България, но толкова ли е зле там положението от страна на раб.време, заплащане, отношение към служители и т.н.?Въобще има ли смисъл да си губя времето и нервите с тази фирма?

Заплащането - Екселските таблици вършат чудеса. Тъжното е, че самите хора не разбират защо са орязани в бонусите. На служителя се обяснява принципа и системата на работа, на практика обаче той получава толкова, колкото е "преценено", че трябва да получи.Уважение - Аз съм Господ, Вие сте нищожества. Няма работници които да не са имали проблеми с заплатата си!!!
Привилегии - Само за "вярващите".
Ръководен състав - В този случай могат да се оприличат на смешни.
Фирмена сигурност - няма такава.
Съотношение работа/свободно време - Трябва да се спазва началният час за работа, но не и крайния! Понятие "извънреден труд", както и заплащането му несъществуват. През почивните дни се правят сбирки, заседания и обучения за да не могат да си почиват работниците, но фирмата да не губи пари като ги организира през работната седмица.
Потенциал за развитие: В професионален план - нулево. Ако си добър подлизурко, следваш неотлъчно директивите на шефа, отговаряш винаги с "Да, г-н Стоев", "Прав сте, г-н Стоев", "Разбира се, г-н Стоев" и т.н ... както повечето на ръководни длъжности
Местоположение: какво да кажа......ако нямаш кола си загинал
Колеги - За повечето могат да се кажат само добри неща но зависи, и на тях им влияе атмосферата, спор няма, превръщат се в други хора след време.
Работна среда - Цел на ръководния състав е разбиване на колектива когато се създаде добър такъв. Следва принципа - не трябва да има спокойствие, трябва да се създава стрес за да работят хората!?. Гони го невероятна параноя, че го крадат непрекъснато и заговорничат срещу него. Обедни почивки няма. Престъпление е контактуването с бивши колеги! Добри думи за бивши колеги не трябва да се споделят публично.абе който реши да работи там да се стяга, трябват му железни нерви. Едно само мога да кажа - бившите служители са вече щастливи хора и всеки ми казва защо не го направих по-рано.

Що за фирма е това .......?
предлагам си услугите и те не ги искат
опитът ми е много голям сигурен съм че ще променя нещата
но уви явно търсят нищо не разбиращи и некадърни работници за да ги
лъжат както си искат
не мога да разбера тази криво разбрана политика на фирмата
защо трябва да плаща на 3 по 400лева и да не вършат не че нищо
но некачествено
и аз греша .....

стигам до извода "ЧЕ В БЪЛГАРИЯ ТРЯБВА ДА СИ НЕКАДЪРЕН ЗА ДА ПОЛУЧАВАШ ПАРИ"
НЕ ЗНАМ МОЖЕ И ДА ГРЕША....

Фирмата не е лоша.Заплащането е малко.А по отношение на работниците е много зле.Г-Н Стоев триабва да помисли малко на кого вазлага работа,заштото си трагна и Карабинов и Гогов

Здравейте, искам да попитам относно работата  във фирмата. Днес бях на интервю, но като прочетох мненията на хората  се позамислих :)))Казаха 4е до 3-4 дена ще ме уведомят с отговор, независимо дали съм одобрена или не. Има много стряскащи мнения... Една дама ме интервиюра, разказа подробно за фирмата, каза че има и специализиран транспорт, а също и стол за обядване. Пишете скорошни впечатления за фирмата или наистина фирмата е фарс....Ако някой е запознат да пише и за заплащането.
Моля пишете бързо че съм пред дилема и не искам да се прецакам с работата!!!
Благодаря ВИ!!!!!