Нестле България АД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София, Люлин, Квартал ЛЮЛИН 1, ЕВРОПА, 128&markers=София, Люлин, Квартал ЛЮЛИН 1, ЕВРОПА, 128

Нестле България АД

Днес реших да опитам Аеро Шоколада на Нестле.

Първо ми направи впечатление неговата елегантна опаковка в надгробно черно.....доста е привлекателно ,ако си привърженик на погребенията или тъжните зимни дни...

вкусът разбира се ме потресе веднага....мммм.....понякога... ама само понякога триците са по-вкусни...Благодарение на огромни количества слюнка някак успях да преглътна това кулинарно удоволствие.Никога повече "Нестле", по-добре Cote D'О.Така ли си пробутвате "Продуктите" ?..Уж Свтовна Фирма.. Мултинационална Компания ,а какво излиза?!?...Трици,Пласмаса,Косми(Понякога Интимни),Чужди Тела..Еее..загубихте ме ,като Редовен и Лоялен КЛИЕНТ,ПОГНУСИХ СЕ И ПРЕДУПРЕДИХ СЕМЕЙСТВОТО СИ ДА НЕ ВЗИМА НИЩО ОТ ВАС!!!!!...

KOgato iskaraha NESTLE v BG si kupih vednaga podmamen ot markata. Ne ostanah nikak dovolen, da ne kaja neshto poveche. Ne znam...ima neshto v tozi shololad koeto ne e nared...mjaza na martzipan primesen s rusko ili tursko kakao. Drugoto koeto mnogo me drazni e, che (oburnali li ste vnimanie??) gramaja mu e 90gr vmesto 100 koeto si e dosta nechestno sprjamo kupuvacha ..no da ostavim shmekerstvoto v gramaja - stava vupros za vkusa. Vsushnost shokolada na Svoge beshe dosta po hubav. A inache sum suglasen s njakoi ot po gornite mnenija - purventzite sa Lindt.
Cote'd Or sushto naistina sa na nivo. Istinskija Tobleron e klasika (ima takuv ot Turtzija). Produktite na Motzart sa sushto super.
Abe kakvo da kaja, po dobre po rjadko i malko po skupo , otkolkoto bledo kopie na shokolad v lizteto na Bulgarskija ( zashtoto samo toi e takuv) Nestle

Продажбите на българското "Нестле" намаляват!!!!
Компанията излиза на загуба през 2011 г.
През миналата година приходите от продажби на "Нестле България" АД са се понижили с 4,2%, показва отчета на дружеството. В това перо са записани 285,7 млн. лв. за 2011 г., докато през 2010 г. продажбите са били за 298,2 млн. лв. Хранителната компания е записала 3,5 млн. лв. като "други приходи от дейността" - ръст от 46,8% на годишна база. Финансовите постъпления през 2011 г. са 90 хил. лв., или с 60,7% по-малко спрямо 2010 г.
Към 31 декември 2011 г. "Нестле България" отчита загуба от 6,5 млн. лв. спрямо печалба от 17,3 млн. лв. година по-рано.
Разходите за продажби и дистрибуция са намалели с 23,9% на годишна база и през 2011 г. се свиват до 45,1 млн. лв. Увеличават се обаче административните разходи. Показателят нараства с 22,9% до 34,5 млн. лв.
През миналата година акционерите на "Нестле България" решиха да преобразуват дейността на дружеството, като влеят в структурата на компанията-майка дъщерното "Нестле айс крийм България". Сладоледеният производител вече е със статут "заличен търговец" в Търговския регистър.
В края на ноември 2011 г. акционерите на компанията-майка единодушно решиха "Нестле айс крийм България" да се влее в "Нестле България". 11 585 173 акции на сладоледената компания бяха заменени с 1 447 992 книжа на "Нестле България", показва протокола от Общото събрание на акционерите на приемащото дружество.
"Нестле айс крийм България" е преименуваната компания за производство на сладоледи "Делта", след като в началото на 2006 г. гигантът "Нестле" купи сладоледения бизнес на гръцката "Делта" в България, Гърция, Сърбия, Румъния и бивша Югославия. Сделката беше за 240 млн. евро.Какъв е Извода?!?.."ПЕРАЛНЯ НА ПАРИ" НЕЧОВЕШКИ УСЛОВИЯ НА ТРУД ,НЕНОРМАЛНИ СКАПАНИ СМЕНИ,ИГРИ НА "МОЙ-ТВОЙ ЧОВЕК" ,СКАПАНИ Мениджъри,Тийм Лидери-ДУПЕДАВЦИ ,ЗАПЛАТА 500-700ЛВ...Абе там си е ЕБАЛО МАЙКАТА!!!!!...

Съгласен съм с последния коментар!...
Там е пране на пари...Пари,които са усвоени от Еврофондове и Къртовския труд на служителите.Работиш ,като роб,подчинен си на некви "Натегачи" Тийм Лидери ,лижещи задниците на мениджърите-БАСИ ПОДЛОГИТЕ СА!!!HR Даниела Григорова...Е тая угоена СВИНЯ,забрави каква беше преди да стане Мениджър Производство,как беше обикновен Тийм Лидер и правише грешки-Забрави да включи бъркача на 10 тонен зборник и той стегна,забрави да стопира единия зборник за шоколадова маса към другия-ПРЕЛЯ и той се разтече на земята...Забрави,как пушише в стаичката на техниците,скатаваше се,правише свирки под масите!!!..Сега ми обикаля с "Зелена Тениска" за да се различава с простолюдието из коридорите на фабриката,влиза в производствените зони,поточните линии,двора на фабриката и с поведението си,"Фейса-Мутрата й и "Правомощията" си КОЛИ И БЕСИ-Даниело,баси БОКЛУКА СИ ,ПАЧА ДОЛНА!!!!...

Прочитайки последните коментари не можах да се въздържа и да не напиша и своя за "най-големия рекламодател в страната".
Мениджмънтът наистина е под всякаква критика, назначават се хора, които никога не са били в производство и представа си нямат как се случват нещата там. Мениджърите от по-горните нива си назначават послушни мениджъри в производствените цехове, които да им вършат мръсната работа, без никаква капка ангажираност към производството и служителите, които работят в нечовешки условия. Увеличават нормите, но намалят броя на хората...но пък за сметка на това увеличават администрацията - кое е това производство, което ще успее да издържи на толкова раздута администрация, на хора, които вземат заплати без да вършат нищо...напълно убеден съм, че в централата в Швейцария и представа си нямат какви некадърници заемат ръководните постове...как може да назначаваш за подбор на човешки ресурси хора, за които най-важно е как изглеждат и колко поста имат във фейсбук, без никаква представа от живота и без опит, ти ще му даваш отговорността да преценява кой е подходящ и кой - не, та те сами не знаят защо са там - наредени на хубава длъжност от мама или тати, ама по-често от мама...не може производство без работници, само с претенции и гръмки кампании не се постигат печалби. Коя нормална компания ще закрие половината си отдел от търговски представители, хората които продават продукцията....всичко е побългарено...всеки отдел има по N-на брой мениджъри, заместници, подзаместници и разни измислени администратични длъжности
Работниците няма как да се надигнат, защото синдикатите им са плътно с ръководството, само вземат членския внос, а и в днешно време всеки се е овълчил и гледа да прецака другия, та вече всеки е сам за себе си....Всеки мениджър си има поне по един мениджър от по-долно ниво за "мръсна работа", който не изпитва никаква погнуса от лизане на за*ници, сплетни и интриги.
Закупуват се машини, които са неподходящи за това производство, като тази отговорност се предоставя на абсолютни лаици, които обаче не получават никакво наказание, но може би са им увеличили заплатите за добре свършената работа.
Т.нар социални придобивки под формата на кашони - стават с все по-малък размер и с все по-измислено съдържание, напр. дават 2 кутии със захарчета, гмо супи и бульони, абсолютна подигравка...дайте ни парите, пък тези си ги яжте сами
и тези шапки, в които приличаш на камикадзе, да в Япония може и да се използват, ама едва ли на 40 градуса...нека хората да мрат - на портала чакат още...някой изобщо замисля ли се защо младите хора, които идват дори не остават и един работен ден...тук ни третират все едно сме китайчета на кораб, които сглобяват техника денонощно...абсолютна подигравка с работниците, не администрацията, те си се ползват с всякакви привилегии...навремето, когато кандидатсвах за работа се минаваха сто теста, все едно ще ставаш пилот на самолет, а не работник в цех...измислят си някакви обучения, ама те не носят никаква допълнителна квалификация на служителите, които са задължени да ги слушат, защото ако са доброволни никой няма да отиде...смях...смях
единнственото, което все още кара хората да кандидатват за работа е световната марка, ама в България са се постарали яко да прецакат всичко...винаги съм се чудил дали, ако се пише на някой в централата в швейцария, това ще има ефект и какъв ще бъде резултата за измисленото в момента ръководство .... наливат се едни пари в гръмки рекламни кампании, а хората които изкарват парите - те нямат значение...

шуробаданащина, безхаберие, измислени лозунги за здравословни храни, потъпкване на работниците, измисляне на нови и нови правила, които максимално да те затруднят, безочливи и неквалифицирани мениджъри, ужасно работно облекло, липса на адекватна храна в стола за човек от производство, неспазване на изискването за изготвяне на графици, винаги в последния момент и винаги с неяснота кога и къде ще си на работа, потъпкване на всякакви човешки права и още и още...с подобно ръководтсво очаквам до няколко години да няма Нестле България, а да се закрие и премести в някоя съседна държава, ама тези на високите длъжности не им пука, щото те или вече ще са пенсионери, или ще се уредят на някоя сладка длъжност, като впишат в СВ-то си че са работили в Нестле...
всеки, който може да се махне от там, ще направи най-доброто за себе си, здравето и семейството си, но пък с тези управници положението в държавата става все по-икономически зле...първо си намираш работа другаде, после си вземаш багажчето и през портала. аз така направих и не съжалявам...работя на същата заплата,ама нервите са ми впъти по-малко, и аз съм спокоен и не съм изнервен, и семейството ми е щастливо...

Експлоатацията на работници,Тежък къртовски труд,Малка и Смешна Заплата,Началници-Боклуци,които се натягат пред големите Шефове,Шуробаджанацина...Шефове ,които имат Средно ,но не й Специялно Дипломиране ,Гейове,Педераси,Травестити,Курви и накрая,но не на последно място....Работници,които не си търсят правата...Мачкат ги,Унижават ги,Гаврят ги..Не си търсят ПРАВАТА,НО СЕ ОПЛАКВАТ-Еми Припадайте,Умирайте и Гърбете на тия Гърци,Турци,Шиптери,французи,Италянци ,Араби и Българи -Там е "Озоновата Дупка"...казвам ОЗОНОВАТА ДУПКА...Който влезе и работи остава Вербуван.Тази Фабрика трябва да я затворят!!!

Като цяло съм съгласен с негативните мнения за производствена фабрика София, като ще допълня малко..
Производсвения мениджмънт е под всякаква критика , оттам и и проблемите надолу по веригата. Тук визирам Даниела и Христо., по малките мишки покрай тях не си заслужават писането.
Много неадекватен в момента HR , не знам от къде ги изкопаха но мениджър човешки ресурси не знае на кой свят е !!!. Да не говорим че когато се направиха рокадите и Евгения отиде в централния офис би трябвало новата мома да е наясно кой с какви договорки е започнал работа!
Нивото на супервайзорите е направо страхотно..
това да ръководиш 30 човека и да си с основно е плюс.,(колкото по-прост ,толкова по-добре -пластелин да си :) ).
И накрая който не знае какво е шуробаджанащина да заповяда в Нестле София ., ще се нагледа на цели кланове ,ще се научи да целува много з@дници, да се прави на клоун , сам да си плюе на лицето и разбира се това не е гаранция дългосрочни взаимоотношения...

Фабрика за Химични Уравнения и Експерименти...Няма месечен график и гадаеш на Карти„Таро” ,На Кафе и Боб..Аджеба каква смяна си и къде!..Има едно копеленце Боби Паунов и една свиня Даниела Григорова да не споменавам други "Мазни Филии" Ето тия подбор кадри ,ще закрият Човешкия Труд,Правата,Стимула и т.н в Служителия.Работят някакви възрастни хора,млади и красиви колеги и колежки-НЯМА...Кой,ще се задържи за 600-700лв. с неустановен работен график ,работа на смени(1ва от 06:30-15:00 2ра от 15:00-23:30 и нощна от 23:30-06:30) и временен договор 3-4 месеца ,Скапани Началници ,Хамалогия в над нормите и Лицемерни колеги,претендиращи за награди „Оскар” -Блокуци!!!И ,ако Девиза или Мотото на рекламата e:
Have a break ,have a Kit-Kat!..Вземи си почивка,вземи си Кит-Кат то Аз бих казал:
-Не взимай тази вафла,ще си счупиш зъбите!..

Здравейте.Още ,като стъпите на "Служба" в Нестле България-АД нещата не са коректни и точни!..Започвам с това,че като влезете в двора на фабриката ,ще ви направи впечатление,че има табели за упътване-Административен отдел,Фабрика София,Заграждения и Рекламно Лого на Компанията-Някак си ми идва в повече(Все едно попадаш в Клинично Заведение)!..На одобрените за работа ги викат на интервю.Мен ме извикаха 3 пъти!.. Първия път пропуснали да ме вкарат в графика и ме върнаха,втория път объркали позицията ,която трябва да заема на последното интервю ми направиха психо-профил от разни тестове, които попълвах. Започнаха да ме запознават с длъжността и стигнахме до работната заплата. Изрично бях посочил мин 700лв. Когато ме попитаха им казах, че очаквам това, което вече съм посочил. И дойде въпроса на интервюиращата(Женя) - за чисти пари ли говорим? каза, че няма начин да ми дават тези пари. Тогава защо по дяволите ме канят по 3 пъти на интервю?!?Дават ти Работно Облекло,Обувки с Метално Бомбе(Няма да ви казвам как убиват краката,петата и пръстите) и Ненормална "Нововъведена" скапана шапка,която обгръща почти цялото ти лице(Потиш се,образуват се пъпки)..Виждат ти се само-Очите,Носа и Устните.В Отдел-Човешки Ресурси "Работят" под пълна пара(Работни дни-Вторник и Четвъртък от 10:00-16:00)..Трябва да си записвате на листче-Кой ден,Коя смяна,Колко часа работа и на Коя Поточна Линия сте били,защото винаги има Минуси,Отрязани Работни Часове и Разногласия.Преди 4-5год. имаше производствени линии за:
-Мура Сандвич,Шоколад-Boss,Lz,Кума Лиса,Cavana,Fondan,Пияни Вишни...Сега останаха само:
Кавемил-650,Антлер(Поточна Линия),Хебен 90 и 92-2,Вафлен Цех,Бисквитен,Подготвително-1 и 2 и Поп-Чок и LZ!..Когато си "Командирован" на Кавемил-650 си подложен да лепиш кашони,подреждаш боксове с Кит-Кат,чукаш ,като "Наказан" формите за вафлички-Кит-Кат,когато излиза яко черупка,събираш и гребеш от колички и контейнер...Поточната линия е усилена на 16-18 оборота!..С едно изречение-Яко се работи(Бачка-Хамология).Боксовете се трупат на масата,докато смогнеш да ги събереш и залепиш в кашони,видеоджетовете не принтират много добре маркировката,датата и годността на бокса-Често няма дата в бокса и опаковката на вафличката!..Работят по 2ма(А,трябва да са 4 човека)..Тийм Лидерите , си пият кафето,пушат цигари,ходят на седмични оперативни срещи..Не обръщат особено внимание по тези проблеми-Чакат да приключи смяната и да си тръгнат.Събират се тонове-Блокиран Материал ,които се притопяват наново,тонове черупка..За тях не е важно стандарта,а количеството.Всеки се натега,доказва и подмазва..Тип-Кой е по по-най?!?Важното е да има гърбене на служителите.Не така добре е и при останалите линии!.. Подготвително-1 ,когато влезеш те удря една топлина от 40-60 градуса-Ставаш потен и вир вода.Има Старши оператори,които много се "Натягат" правят повече от необходимото-При стандарт от 14-15 тона ,те правят по 18-19 и те са:
Лъчезар Георгиев-Старшината,Мария Иванова-Мустака,Силвия Шалева-Неориентираната..
Когато зареждах суровини в силозите цялото помещение ставаще "Димна Завеса"..Няма прозорци,Аспиратора не засмуква силно пушека,Дупки образувани от Палетни Колички,Мотокари,Ел.Повдигачи..Истинско Предизвикателство и Отрова за Дробовете,Колегите в повечето пъти те "Прецакват",когато оставят Силозите празни и си принуден да гърбиш за тях.Всеки делничен ден има Одити,Проверки,"Червени Мишки" с тефтери правят "Измислени" Проекти,Подобрения,Педе***тий и т.н
Начело са:Мартин Крон(Изпълнителен Директор) Даниела Григорова(Мениджър Производство) Нешев,Мони-Муни,Стенли,Зорница,Благовест Паунов и +5-6 човека-Те ебават майката на фабриката(Съсипват я)!!!!.. Пушалните са ужасни-Не са закрити,Събират се по 25 човека и е гъчканица,Мръсни са от препълнени кофи фасове,Чаши от Кафе,Пепел..Мога да напиша още много за тази фирма,но спирам до тук-Направете си изводите дали ,ще започнете там работа!!!..

Здравейте , кандидатствам за длъжноста Мениджър Логистика за гр. Варна.Инересува ме за каква заплата става въпрос( естествено ,че не очаквам точна сума да споменете но известни граници може да се очертаят)Каква е работната среда.(писнало ми е от интриганти и подмазвачи)Заплатите редовно ли се изплащат? Бонуси на края на годината дават ли се?
И не на последно място: От Мениджъра логистика какво се очаква? - Да бъде бачкер(товарач, хамалин) или ръководител?
Ако някой ми отговори ще бъда благодарен?