ЕСТНЕТ / ЕСТ АД /img/frontend/nomap.png"

ЕСТНЕТ / ЕСТ АД

Заплащане: Сумата е сметната много точно и се намира малко под ръба на оцеляване.

Привилегии: Никакви. Не смятам, че работните дрехи, и служебните коли с лимит недостатъчен дори за работата са привилегия.

Фирмена сигурност. За сигурност, що годе сигурно е заплащането. За друго - никаква сигурност. Ни си сигурен за мястото си и колкото по-нагоре си в иерархията, толкова е по-несигурно.

Съотношение работа / своб. Време: Е виждал съм техниците да пият по кафе през работно време, но същите съм ги виждал и след работно време по наводнени шахти в тъмното, в порой. Но тези балами остават все по малко, едните от тях (-по смели) избягаха, другите си изгубиха пътьом ентузиазма, и вече кафето през работно време се превръща в бира и в по- твърдо...

Потенциал за развитие: Има реален шанс за развитие, трябва да спазваш оределени правила. Ето някои от тях:
1. „Съвестта и образованието само осъкатяват човека“ (Адолф Хитлер), с други думи колкото си по съвестен и образован толкова е по зле, много хора от ръководството изгубиха или поначало нямаха тези качества (изисква го кариерата) и просто се дразнят от хората, които ги притежават. Е, не е лошо да имаш някоя диплома, но не бива да показваш, че имаш повече познания от ръководителя, приемат те като заплаха и могат да те махнат.
2.Винаги казвай това което искат да чуят, (много се кефят), рядко - почти никога истината не съвпада с това което искат да чуят, обаче с всяка лъжа получваш един „+“.
Фирмата се крепи на редките случаи когато вече няма накъде и истината се преглъща като горчиво хапче, та почват да се взимат половинчати мерки и да се предприемат някакви действия.
3.Трябва да знаеш какво искат да чуят, и тук вече влиза в сила „таланта“ ти (ако имаш такъв) да си в течение на всички клюки, да си „приятел“ или да си „влязъл под кожата“ на определени хора, от които можеш да разбереш какво мислят началниците. Трябва да си на определено място, когато е необходимо и да те няма, когато го изисква обстановката – пак опира до това да си „информиран“. Нищо, че последните места не съвпадат с мястото, което изисква работата ти. Много по-важно за кариерата ти е да правиш добро впечатление, а не да вършиш работа.
4.Трябва да си непукист – иначе лъжите, клюките и тъпотията почват да ти бият по мозъка, съответно губиш концентрацията, което води до издънки. Ако си не непукист постоянната концентрация и напрежение ще доведат до това, че ще си говориш сам със себе си, ще викаш по жената, ще пляскаш детето, е ако ги нямаш то за изпускане на пара може да овикаш подчинените ... но нали взимаш „големите“ пари и трябва да траеш, защото лятото (за разликата от някои други) можеш да отидеш и на море - да поотпуснеш нервите (при условие, че не си вдигаш телефона).

Местоположение: Отличен въпрос!

Централен офис:
Pointer: 42 градуса, 18 минути, 36.19 секунди - N
23 градуса, 18 минути, 51.91 секунди - E
Elev: 1815 ft

Е, и ракети ли ще насочваме, или ще правим атентат – може би със самолет , а ?

Но все пак майтапа на страни. Въпроса действително е отличен и е в стил на „ЕСТ НЕТ“. Мисля си. На някой шеф му трябва анкета, някой възлага на някой да направи анкета , някой почва да търси и намира нещо подобно, но дали отговаря анкетата за поставената цел, дали въпросите са добри и подходящи, не е преценено. Защо? Ами пак - или изпълнителя е некомпетентен , или задачата е поставена недостатъчно ясно, или пак е нямало време, а трябва да се пусне веднага някакси, или пък всички тези причини събрани на куп?. В крайна сметка получаваме нещо в стила на ЕСТ НЕТ. Уж има нещо, но дали върши работа не е важно, нали изпълнихме задача на шефа.
Има и друго - защо анонимното (уж) мнение за фирмата го искат точно в този момент, Защо не го искаха по рано? Ами в момента се дели една голяма мазна баница. Със сигурност си има и големи разправии за големената на парчетата, за нови служебни положения, истински привилегии - в крайна сметка става дума за пари. Явно на някои хора им е необходима информация получена от нас, за да се използва срещу някой или в защита на някой. Явно има и хора на които им казано какво да напишат, за да им сложат нашивки след боя за парчетата от баницата. Знам едно: не питат, за да се оправят нещата, за да почнем нормално да работим, за нормална работа, да взимаме нормални пари, не питат заради нас и заради благото на фирмата в която работим. Питат, за да си изиграят картите по най добрия за тях начин.

За парите които получаваме, направо сме професори. Познанията опират до това да знаеш кой блок къде е (най-вече да събираш инкасото), къде какъв усилвател има, при линиики или снежинки коя врътка да врътнеш, е, малко по-сложно е при обратния канал, но и тук си има цака, ако нивото е високо въртиш врътката нагоре, ако е низко слагаш тапчето и готово, имало „шумове“ или там „загуба на пакети“- голяма работа, тези от станцията пак са объркали нещо, а и на телевизора „загубените пакети“ не се виждат. Малко зор при „изпитите“, но и тук си има цака, на първия тест почти всички се „оакаха“ – к’во да искат от теб, та и к’во стана – ами нищо!, а за повишаване на квалификацията научаваш отговорите от теста , и голяма работа, че са разменили въпросите, в крайна сметка не са много и може човек да запомни цифричките. Има проблеми при захранването по линия - гори бушон, ами слагаш по як бушон и готово, ако гори и по якия слагаш дебела тел, пуши захранването – а ми то така си беше!!!, гл. Техник да си търси ново, негов проблем си е - все пак взима повече пари.

Работна среда: гледай примера от т. „местоположение“

Заплащане:Не мисля че човек който поне един път в седмицата не може да си позволи да отиде на театър или на кино ,заплащането му е добро!
Уважение:Има достатъчно кадърни и културни колеги ,които си заслужава да уважаваш,не всички са кариеристи!
Привилегии: Не се лутам като муха без глава в обедната почивка,понеже живея на 20 км.
Фирмена сигурност: Могат да влезнат през тавана , ако решат!
Съотношение работа / бреме :Какъв смисъл има да излизам,ако не е Събота ?
Потенциал: Без коментар
Местоположение: Перфектно
Колеги: 50/50
Работна среда:Джунгла, която е аранжирана в мой стил!

Заплащане - слабо! Няма формула, по която заплатата да е обвързана с положения труд. По едно време имаше конкурси за длъжности, докато се оказа, че се правят, колкото да легитимират Избрания. Конкурсите бяха през един път, после съвсем ги премахнаха. Накрая се оказа, че отделни длъжности никой не иска да ги заема (заради ръководството).
Уважението е към всеки друг, но не и към хората, които създават продукта - техниците. През последните години изстискаха всички възможни резерви на фирмата, 90% от кадърните хора се разбягаха, останалите 10% кютат и чакат. Новопостъпилите са все по-големи прошляци (за тези пари други няма и да има). Техниците се третират за какво ли не - от пощальони, до хамали. Автомобилите се поддържат в най-изпадналия т. нар. "сервиз" в кв. "Факултето" - смех! Едно време се залагаше на въздействието с моркова (доказано работещ метод) и при нужда работехме до посред нощ, сега е само тоягата, затова всички гледат да си тръгнат по-рано. Преди беше привилегия да работиш в Евротур, сега пускаме обяви за работа (пак за пари става дума). Всичко е до такава степен централизирано, че в средния ешелон никой не смее да изрази мнение - казарма. Материалите не достигат, отпускат се на час по лъжичка, а се искат резултати. Манталитетът на Пълководеца и адютанта му повече биха подхождали на старшина на рота.
Хаха, привилеги... да плащаме продукта, който произвеждаме (все пак не става дума за автомобили).

Гледам, някой тук хвали навременото плащане на заплатите. Искам да го попитам, в кой век живее и как може нещо нормално да го превъзнася, като изключително. Сигурност, е когато става дума за пенсия - няма сигурност. Сигурност е, когато си сигурен, че не могат да те уволнят само защото не си симпатичен някому - няма сигурност. Навсякъде във фирмата недостигат хора, това е истинската оценка за фирмата, след нея няма какво да се коментира повече.

Свободно време??? Никога не съм имал свободно време, а и така е редно.
Потенциал за развитие. Не знам някой да иска да расте при сегашното ръководство. Там само преждевременно се побелява - хората, които контактуват с тях... абе лошо е, някои сами си говорят, факт.
Местоположението няма никакво значение и не би трябвало да е определящо за климата на работното място. Фирмата е навсякъде, който иска да се мести.
Колеги. За съжаление, читавите хора прогресивно намаляват, но все още се търпи.

Работна среда... Очакваме Ангелов да поеме нещата и тя най-после да се оправи. Харесвам си работата.

Заплащане: ако не тръгнеш да напускаш или не ти писне...тогава
Уважение: не им дреме за теб като личност
Привилегии:да си плащаш телефона и кабелната
Фирмена сигурност:най-сигурни са многото които нищо не работят ....останалите...да му мислят
Съотношение работа / свободно време: за всеки е различно....някой не могат да вдигнат глава ..други са изпаднали в летаргия...като навсякъде
Потенциал за развитие:ами то навсякъде има възможност за развитие..стига да искаш
Местоположение: навсякъде:)))
Колеги: от -5 до 5
Работна среда:елм стrийт

Заплащането е добро, но може и да е по-добро. Или поне за тези, които заслужават. Но просто няма кой да оцени кой си върши работата и кой не.НЯМА обективност. Има уважение но то не е достатъчно и е предимно към хора, които, ама и хабер си нямат какво е CATV. За привилегие не мога да се оплача - коли (не винаги, и не на всякъде), GSM-и, работно облекло. За сигурността ще замълча ... ако имаше -10 него щях да маркирам. Мисля че всички знаят защо. Свободно време поне за мен няма, а мисля че не трябва да има, все пак сме на работа нали :). Толкова много работа има, а и хората са малко, че как да има и свободно време. Развитието е възможно ако някой напусне ... а на тези, които говорят за роднините, че те се издигали и прочие, мога да им кажа само, че това НЕ е така. Доста напуснали роднини има все пак. Или не знаехте...
Колегите са супер. Вярно че доста свестни напуснаха заради ЛОШО отношение към тях от страна на преките началници и че има и темерути, но като цяло екипа е супер. А за работната среда ... е нямам думи. Напрежение. Нерви. Студ (зимата - сещате ли се). Но е нормално имайки предвид, че работим с хора предимно. Айде поздрави.

Това е положението! Пехвърлянето на топката е правило. Някои хора взимат смешни пари,а на други, колкото и да дадеш, все са им много.

Това е моята оценка при 8 години стаж.Единственото нещо с което не мога да се примиря са т.н."роднини".Тяхното лансиране от всички етажи на ръководството уронва неговият авторитет.

Заплатите могат да бъдат доста по-добре, особенно на служителите в най-низшите ешалони, защото те вършат цялата работа.Уважението относно работата, която вършиш е равно на усмивка по радиото.Привилегии - дайте да уточним какво е това :)Сигурност - ако си вършиш работата съвестно, се надяваш на някаква сигурност.Свободно време - никакво. Развитие - само ако си "роднина". Местоположение - добро. Колеги - супер са, когато изключим нервите относно работата. Работна среда - супер натоварено, нервно, ако може да решим проблемите на света ще е добре.
Но като цяло - купона е на 6 :)Има от всичко по-малко.

И така - ЕСТНЕТ! Първо с хубавите неща: По отношение на заплащането и уважението - не е толкова зле. Заплатите се плащат редовно, за разлика от много други частни фирми. А това съответно е уважение към положеният труд. Сигурността наистина е разклатена, но това е нещо съвсем естествено за фирмите в България на днешно време. Съотношението Работа/Свободно време клони към безкрайност, защото свободно време през работно време няма. Развиваш се по необходимост, защото работата ти го изисква. Работната среда е отлична, но за съжаление колегиалността на моменти липсва. Роднини има навсякъде ...

Без коментар. Каквото и да кажа ще е малко за тях