ЕСТНЕТ / ЕСТ АД /img/frontend/nomap.png"

ЕСТНЕТ / ЕСТ АД

То тази фирма вече я няма, собствениците разбраха че са некадърни и я продадоха. Иначе сме доволни от новите шефове - те си мислят че ни плащат, ние ги лъжем че работим. Уволниха проблемните и оставиха послушните, пълна анархия, както и преди. Поне ченгета няма, бившите си ги взеха за талисман. Клиентите бягат, но на кой му пука, нали пак следва продажба на следващия пишман собственик.

От много мрънкане до къде стигнахте? ..... А сега някой би ли могъл да се изкаже как е ? Доволни ли сте от новото управление, от новите условия на труд и т.н.? Дано!

Кото заплата може и повече да се даде на един служител в фирмата,
Увяжението е малко пот нулата защоли ,защото когато си болен или имаш друг проблем си на работа и не можеш да се лекуваш,
Привилегии никакви,
Няма на каде да се развиваш,работното мусто ти е далече от вкъщи а това са пари които ти даваш за градски транспорт и като ги сметнеш се оказва че половинатати заплата е отишла за билети,
от цялата работа мога да кажа че единствено колегите са на ниво
Ако това го чете някои от началниците нека се замисли ...

Много ми е мъчно за "Евротур Сат ТВ" АД .................

Лично аз не съм доволна от работата на фирмата, не съм им клиент, но в кухнята нещата стоят мн зле! Никва комуникация между звената, има хора, които заемат ключови позиции, и с тях се работи мн трудно! Това прави цялата работа мн тромава... Простотията се шири и да - заплатите не са еднакви според заслугите. За едни има, за др - не! И също бих добавила, че там е рай за скатавките, винаги можеш да се оправдаеш с някой др, защото там никой не си знае точно задълженията. Изобщо милион пъти съм се излагала пред др фирми партьори,с които работим, заради недобре свършена работа на колегите ми или недостатъчна комуникация м/у нас! Пълен ужас, дано чужденците оправят нещата, но се съмнявам!

Оценяване приноса на служителите и лесна комуникация с мениджмънта, са практики залегнали в дългосрочната стратегия на фирма „ЕСТНЕТ”. Важно е да се знае, че мнението на служителите е високо ценено от висшия мениджмънт на фирмата.
Постигнат е отличен синхрон между практики за човешките ресурси, бизнес стратегия, знание на служителите за целите на компанията и многобройни тренинги за повишаване квалификацията на служителите.
Опитния „Изпълнителен Директор” подкрепя системите и практиките за управление на хората и служителите виждат, че това не е самоцел. Директора помага на служителите да намерят правилния път и никога не крие от тях какво могат да постигнат и какво – не”. Компанията се управлява по най-съвременни методи и баланса между финансовите и нефинансовите стимули е оптимален. Предимството на компанията е в нивото на откритост и прозрачност при вземане както на стратегически решения, така и на решения, засягащи развитието на веки отделен член на колектива.
Отличната комуникация във фирмата дава увереност на служителите, че могат да получават с минимум усилия максимум подробни и аргументирани отговори на важни въпроси. За разлика от други фирми в България, фирма „ЕСТНЕТ” е с фиксирано работно време, което позволява на служителите и да водят пълноценен личен живот.

Бубо ако си този който си мисля,братле ти си една от най-голямите скатавки и ако не си от родата отдавна да си излетял с братоти .А на "Доволен" ти си типичен пример на подлога най-вероятно си някое нещастно управителче ,а това дали ще работим за ЕСК или не ние решаваме. Знаем, че няма да се промени нищо от това че критикуваме,но имаме право поне да пишем,така че... аман от адвокати.Нали се сещате че не е нормално на един техник да се падат по1000-1500 абоната,да се пести от заплати (от неназначаване на нови техници),да няма коли ,защото във всеки район има една кола която е основно акгажирана от гл. техник ?!?

Първо искам да кажа на тези които са недоволни и плюят по фирмата, явно не сте работили никъде другаде за да говорите така. Малко са фирмите в България които на всяко тримесечие изплащат бонус. Освен това за господата техници които плюят заплащането и работната среда, вижте как е в пряката ни конкуренция и фирмите за LAN интернет, там положението е далеч по-зле, а ако не сте доволни от работата си запишете се на курсове за повишаване на квалификацията или висше образование (фирмата е толерантна към обучаващите се и развиващи се работници). По този начин може и да се издигнете в йерархията на фирмата, но трярва да докажете и други качества не само знание но и възможност за справяне с повече задачи. Потенциала за развитие е голям защото постоянно чувам че напускат хора и дейността на фирмата се увеличава. Относно "роднините" в фирмата оставам без коментар, все пак става дума за България, която е известна с традициите си в шуробаджанащината. Относно работната среда, не съм видял нито едно работно място което да не е топло и удобно с изключение на няколко свръх-малки каси където няма място да се обърне човек, а това че някои хора работят на стълба с кабел или под земята, те много добре са знаели с какво се захващат когато са почвали, така че да се оплакват от това няма смисъл. Относно свободното време и работното време, не трябва да има свободно време през работното такова, а за случаите когато сте оставали извън работно време спомнете си и 100% - вия бонус на края на тримесечието. Относно колегите има всякакви както е навсякъде, но все пак повечето се стремят да си вършат работата както трябва.

П.П.: А за колегите които не са доволни, както каза един бивш колега: "Да не съм се оженил за тази фирма,че да не мога да се махна." Така че колеги който не му понася да се изнася, и без туй работата която вършите с нежелание ще бъде по-качествено свършена от някой с желание за сериозна работа и развитие.

Признавам, стана ми малко неприятно от постоянните подмятания за роднини. Има множество изследвания по въпроса и наистина роднините могат да бъдат сериозен проблем за една фирма. Направих си труда и открих една лесносмилаема статия по въпроса (кратка и ясна).

(изисква регистрация)

Пускам я като линк, заради картинката с пирамидата. Смея да твърдя, че съм започнал от най-ниското стъпало и никой досега не ме е упреквал в липса на компетентност, надуване, надменност и прочее непрофесионални качества. Навсякъде, където сме отивали с групата, колегите са изразявали радост и задоволство от свършената работа. Излиза, че или е пълно с лицемери, или подмятанията са безпочвени. Според мен е второто.

А роднини си имам, те са си мои. За никой от тях не се срамувам, а с повечето се гордея.

п.п.
На фирмата пожелавам попътен вятър, на бившите колеги - успешна кариера. По разбираеми причини оценки не слагам.

Според мен, това е поредното измиване на ръцете на имаштите власт. Силно се съмнявам, че щте прочетат нещто от тази анкета а дори и да прочетат нiщто няма да направят по въпросите от нея. На тях просто не им пука какво се случва в епетата, и какво правят управителите. Роби винаги щте си намерят.