Софарма Трейдинг АД

Пиша за да предупредя всички лековерни за "намирането" на работа в Софарма Трейдинг. И с мен се случи както и с много други, които са писали тук - кандидатствах по обява (въпреки прочетеното в този форум реших да се пробвам), имаше интервю и задача, после пак интервю и накрая ми казаха, че "щели да продължат с друг кандидат" - глупости. Веднага проверих и се оказа като с останалите от този форум - докато са ми губили времето на мен и са ме залъгвали, че съм в процес на оценка много преди това отново са пуснали същата обява за същата позиция, която и към момента, когато ме отрязаха е била активна. Вярно се оказва, че пускат едно след друго с минимално време помежду им една и съща обява и разиграват хората за да демонстрират госпожите и госпожиците от Човешки ресурси дейност. Не се лъжете да им ходите и да им кандидатствате изобщо, всичко е лъжа и измама.

Мислех да не пиша, ама след като прочетох какво други хора споделят смятам да добавя и моето мнение. Бях чувала странични хубави неща за компанията, извикаха ме на интервю. Това е добре, в 9.00ч.сутринта, в 8.45 бях пред входа, където ме посрещна крайно нелюбезна рецепционистка. Накара
ме да чакам отвън 10 минути, влизането беше сложно с карти и прочие. Нормално, качих се и зачаках младата девойка, която ми позвъня да съберe другите за интервю. Почерпиха ме вода. Почаках си малко и междувременно мина една жена, която ме припозна с друго момиче може би за интервю. При моето нямаше засичане с други, за да си сверим часовниците и да поддържаме връзка . Дойдоха и другите двама, като едната старша човешки ресурсии беше много злобна женица.Бях подложена на кръстосан разпит за това къде, кога и колко и защо съм работила.Много неприятно, запазих добрия тон, в биографиаята ми кратко и ясно съм посочила всичко. Само за заядливи и не толкова интелигентни HR-ки не е ясно. Накрая ми се каза, че ще ми се обадят, или пратят задача, ако съм одобрена от интервюто. Да, беше ми съобщено от милото девойче, че се спират на друг, даже че са се опитали да се свържат с мен няколко пъти, което беше излишно, никой не ме беше търсил. Разбира се, няма как да остана, обаче с доброто впечатление, защото дори и задача не ми беше пратена, за да ме проверят какво и колко мога при опита и портфолиото ми. Специално за дизайнери държа да кажа, че няма такива, които да работят тази професия от 8.30ч, не сме чиновници, също така това, че съм работила на много места не е минус, а плюс, опит и богато портфолио не е признак на несериозност. Разбрах, че сте комунисти, ама...то и моите дядовци са.Чудя се дали си направихте труда да ме проучите преди да ме повикате и дали информацията Ви е била вярна, съмнявам се. Предполагам, че ще назначите някой връзкар. Дори и да греша аз не бих могла да работя от 8.30, но успех!

Искам мнение за длъжността манипулант и фирмата като работодател ,

На третото ''решаващо'' интервю бяхме 4 момичета, с които поддържахме връзка, за да разберем коя от нас ще бъде избрана и дали изобщо някоя ще бъде избрана, предвид слуховете как точно се назначават служителите в тази фирма.. Нито една от нас не бе избрана с оправданието "спряхме се на друг кандидат" ,е бихте ли ми казали коя точно избрахте и как я избрахте, след като на финалното интервю, от което трябва да се избере кандидата, бяхме пак казвам 4 момичета,с които ВСЕ ОЩЕ поддържаме контакт ????????????????????
След 3 дни Софарма Трейдинг пуснаха същата обява... казах на приятелка да кандидатства, за да разберем какво точно се случва. Тя също премина през интервютата и на нея и беше казано същото "спряхме се на друг кандидат", не след дълго пак се пусна същата обява...
Нямате ли си работа за вършене, че губите времето на хората с измислените ви интервюта, тъпи гъски?
Всичко се връща в този живот, не го забравяйте!

Здравейте всички кандидати за длъжността "Манипулант преопаковане за логистичен терминал".Виждам,че никой не смее да каже истината за тази длъжност-затова да ви дам някои конкретни факти.Работата е много,заплащането-540 лв.+60 ваучери стартово.След това ви дават една схема за заработки,която е само формалност и ти си мислиш,че като я изпълниш ще взимаш една сериозна сума,но уви....Работата-въвеждаш продукти през компютърна програма,електронно и прехвърляш от едни кашони лекарства в унифицирани опаковки/разбирай еднакви пластмасови кошници/които пускаш на транспортна лента по предварително зададен маршрут,и настаняваш обекти на определени локации-ръчно/т.е.разнасяш едни кашончета по стелажи/Дотук добре,но никой не ти казва,че ти звъни почти постоянно един телефон за спешни презареждания и други глупости,трябва да се занимаваш сам с кашоните от лекарствата,които презареждаш,т.е. да си гибиш времето да ги редиш на пале и стречоваш,а времето ти е ценно ако искаш да правиш добра заработка.Сам отиваш да си вземеш стоката от входа,и допълнително губиш ВРЕМЕ.Мъжката съблекалня е отвратително миризлива и тясна.Работиш по график събота и неделя,без финансово изражение.Работа-"мечта"-за шефовете,без коментар.И старите работници са симпатяги-избират си стока на входа,гледат да те накарат да напуснеш по-бързо,въобще гледат си сеира.Разкарват те на 2 до 3 интервюта,в рамките на няколко месеца-пълно безумие.Съвет към всички-НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО.

Софарма трейдинг, престанете да натискате "НЕ СЪМ СЪГЛАСЕН" и да хвърляте пясък в очите на хората. Спрете да се подигравате с хората и ако не търсите служители,то НЕ ИМ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО !!!!

И на мене ми прави впечатление, че обявата за позиция "Административен Асистент" излиза нон стоп. Явно я пускат за отбиване на номера, или просто хора почват за по месец и напускат.

Много ми е интересно, защо компанията ви върти едни и същи обяви и дали изобщо си търсите кандидати за тях или само губите времето на хората????

Здравейте, предстои ми интервю за позицията "Административен Асистент", но ме наплашиха с тестове по Английски език, WORD и EXEL. За какви въпроси става въпрос? Някой дали си спомня за да ги сподели? Ще съм много благодарен!

Здравейте,кандидатствах в Софарма Трейдинг на позицията стажант-счетоводител. Може ли да споделите мнение,относно този отдел,заплащане и отношение към стажантите? Струва ли си стажът в тази фирма и ще ми бъде ли полезен като цяло,понеже прочетох доста негативни коментари?
Благодаря предварително!