Балкан Стар /img/frontend/nomap.png"

Балкан Стар

Разни хора, разни идеали. И все пак, повечето от това, което прочетох в коментарите, е абсолютно пресилено. Работя от 1 година в централата и ще говоря за ситуацията тук.

+ колегите (Повечето по-опитни колеги са изключителни професионалисти, всеки със свой собствен стил на работа и колорит, много от тях работят тук от самото създаване на фирмата и е страшно интересно да слушаш за времената тогава, за автомобилния пазар и как се е развивал през годините. В последно време се дава шанс и на много млади хора, които имат потенциал.)
+ атмосферата (Комплексът е доста голям и е много приятно да се разхождаш из него, да се поздравяваш с другите колеги, да разменяш няколко думи. Когато ти е натоварено и трябва да тичаш между сградите също може да бъде забавно, въпрос на светоусещане. Няма задължителен дрескод, освен ако не работиш с клиенти или случаят не го изисква, което лично за мен е доста удобно.)
+ местоположение (Намираме се на 15 минути от центъра, наоколо има спирки на градския транспорт от различни точки на града - автобуси 86 и 100, тролеи 2 и 4, маршрутка 33 и т.н. Наблизо има заведения, пазарче, фитнес, поща, детски градини за колегите с деца. В комплекса има стол, така че не е нужно изобщо да излизаш от него за обяд, тъкмо имаш повече време за неформални разговори с колегите.)
+ фирмена сигурност (Това е огромна структура с много стабилни капитали и отношения с фирмите производители. Знаеш, че няма да останеш утре без работа, защото се спира дейността. Освен това, за добро или лошо, влезеш ли веднъж в системата, в почти всички случаи излизаш само по собствено желание.)

- вътрешна комуникация (Фирмата се развива с изключителни темпове и понякога информацията не достига навреме до всички. Освен това, много колеги искат да отидат на някое събитие за клиенти - представяне, коктейл, тест драйв, но рядко имат тази възможност. И това си има обяснение - вече сме страшно много хора и не можем безразборно да се изсипваме на такива мероприятия.)
- съотношение работа-свободно време (Точно заради изключителните темпове на развитие и понякога не дотам доброто разпределение на обема работа между хората, има колеги, които са претоварени и такива, които често пият кафенце и пушат. Това, обаче, е и в резултат чисто и просто на индивидуалност, характер, мотивация за работа, желание за развитие и т.н. На някои им харесва да са претоварени, на други - не, но пък си мълчат, вместо да потърсят съдействие или друго разрешение на проблема.)
- потенциал за развитие (Както казах, структурата е огромна и можеш да се развиваш в страшно много насоки. Възможностите за израстване нагоре, обаче, не са толкова много. В което няма нищо лошо, защото плоската структура има редица предимства - възможност за по-бърза и гъвкава реакция на промени в пазара, по-бързо и ефективно вземане на решения и т.н., затова и все повече фирми залагат на нея. Освен това, не може всички да бъдем шефове, колкото и да обичаме ние, българите.)

Заплащането стартово е съвсем прилично, варират нещата според позицията и това дали човекът има или няма много опит. Как се развива във времето е до голяма степен по преценка на прекия ръководител и според способностите на служителя, това доколко фирмата го цени като кадър и иска да го задържи. Истината е, че ако искаш висока заплата, е добре да работиш във фирма с основна дейност, свързана непосредствено с твоята специалност, т.е. ако си HR - в HR консултантска фирма, ако си търговец - в търговска фирма и т.н. Защо? Ами просто защото основната дейност докарва приходите на фирмата и е нормално хората, работещи там, да бъдат стимулирани допълнително за резултати, иначе няма да има пари за никой от другите отдели. Моят съвет е, съберете опит в някоя добра фирма, усъвършенствайте се като специалист, и после кандидатствайте във фирма с основна дейност отговаряща на специалността ви. Само така ще си гарантирате високи доходи без непременно обвързване с управленска функция.

Балкан Стар е наистина много добро място на работа. Има си трески за дялане, като във всяка фирма, освен това хората сме различни и се чувстваме добре на различни места и в различни обкръжения. Най-добрият начин да прецените дали това е мястото за вас, е да опитате лично!

Успех :)

Работата вав фирмата е добра, работната среда сащо е добра единствениат недостатък е ниските заплати, ниакои хора взима доста добри пари, но повечето са мизерници с 500 - 600лв. Само име е тази фирма, иска6 си пови6ение на заплатата и тъпия 6еф ти вика ниама проблем /чак да се учуди6/ а на следва6тия месец по сметката си има6 абсолиутно са6тата сума пари, помия ами правете си извода...

Не Ви препоръчвам да работите за тази фирма. В София положението не е много по-добро отколкото в другите клонове. Заплащането е страшно ниско за "обикновените" служители; не се взима предвид опита и стажа или колко си се трудил за фирмата. При тези, които са "близки" с шефовете нещата стоят по съвсем различен начин: високи заплати, служебни коли, привилегии и т.н. Разликата е очевадна и не се крие. Повишаването става на база симпатии, не на база какво можеш и знаеш. Издигат се хора с ниска квалификация или такива, които "пречат" някъде другаде. Постоянно се създават нови отдели за тази цел.
Разпределението на работата по кадрите не е целесъобразно и не винаги с оглед квалификацията на кадъра. Има колеги, които се скъсват от работа и в същия отдел хора, които половината ден се чудят какво да правят. Едновременно с това постоянно се назначават нови хора, а не се издигат такива от вътре.
Работната среда е напрегната, колегите са злобни и завистливи. Не е приятно място за работа!!!!!!!!!

mi v na6ta firma za da vzeme6 snosna zaplata trqbva da prodade6 2-3 avtovoza

искам да попитам какво е заплащането за продавач на коли дайте някакво мниние?

Niamash kakvo da pravish po cial den v tazi firma, a samo se nemat hora i po cial den si barkat v nosa. Rabotnata sreda e pod vsiakakva kritika, kolegite sa mnogo zlobni i vseki gleda da te .... , nikakvo yvajeni niama mejdy horata, i sa si vaobrazili 4e rabotiat v nai skapo platenata kompania v sveta.
smeshna firma...bez potencial za razvitie, niski zaplati, slabo razvit marketing i hr.....i kakvo li ne oshe...

в тая фирма ако не си с връзки си просто пионка на минимална заплата

Готин шеф, разбрани колеги с изключение на една колежка от Шумен! Имаш стимул да продаваш. Фирмени обучения.