Балкан Стар /img/frontend/nomap.png"

Балкан Стар

Относно сервиза във Варна - оставих си колата по щета за ремонт.Казаха ми че за 5 раб. дни ще я оправят.След седмица приемчика ми звъни че колата ще се забави,попитах защо все пак се ремонтират само три детайла,отговори ми че имали проблеми с цветовете.Ок.,но за една седмица ако не могат да направят цвят или нюанс за какво са отворили бояджийно.Разбрах че назначили някаква жена за колористка и сега я обучавали - това беше поредното оправдание.На 15-я ден отивам да си взема колата и не можах да я позная - всички цветове на дъгата...и рекламация естествено.В момента койтоотказах да подпиша протокола дойде друг клиент и той недоволен от боядисването.Май тази колористка за нищоне става и колкото по бързо ръководството я махне по добре за сервиза.

Фирмата е голяма и доста хора си поставят за цел (млади кадри) да кандидастват за работа, но моето мнение е че  е доста соц там, всъщност ако не те толерира някои с тебе е свършено. Защо някои неща не се променят понякога.....! Но които е решен да се пробва нека опита:-(

Типичната фирма у нас, в която читавите идеи и намерения се опорачават от комплексирани и некадърни "мениджъри". Компания с визия и отношение към социалните аспекти на живота на своите служители (нещо много ценно и рядко срещано), но също така и място където слуховете и думите имат по-голяма тежест от свършената работа. Изцяло подкрепям коментарите за прогрес благодарение на симпатии и шушукане. Ако търсите своя тих пристан на спокойствието за 500-600 лв на месец и нямате морални пречки да сте на работа само, за да държите в течение шефа - това е мястото за вас. Ако търсите развитие и успехи, благодарение на лични качества и реални резултати - някъде другаде е вашето място. И още нещо - не вярвайте на нищо което не ви е предложено черно на бяло и парафирано. Грандиозните планове са запазена марка на БС, а това че е достатъчно да работиш там единствено заради марката и трябва да се чустваш като богопомазан заради това е масово схващане на ръководството от средно ниво.

1 точка

За работа в криза тия пичове според мен си клатят краката.Аз познавам доста дилари и ме изумява безразличието им дали и как ще продават!!!
Както познавам и техните преки началници и според мен те се потят и притесняват повече.Не знам колко получават но тези който познавам работят здраво и като корпоративен клиент на фирмата съм доволен от поне двама мениджъри Иво Божинов и Явор Иванов.
Това е !

МНОООГО ЗЛЕ
ЗЛОБНИ КОЛЕГИ, С НИЩО НЕ ПОМАГАТ И САМО ДЕБНАТ ДА НАПРАВИШ ГРЕШНА КРАЧКА И ТИ ПОДЛИВАТ ВОДА

Към Мария или както й е името :)

Не знам защо смяташ, че твоята гледна точка е единствената истинска и валидна и по тази причина твърдиш, че се изказвам "неподготвена". Ако си обърнала внимание, и в началото, и в края на мнението ми подчертах, че хората сме различни и се чувстваме добре на различни места. Явно аз се чувствам добре, където съм. Явно ти не се чувстваш добре, където си. Въпросът е какво правиш, за да го промениш и ако не можеш, стиска ли ти да си кажеш "стига" и да си потърсиш нещо по-добро конкретно за теб, самата.

Не си заравям главата в пясъка, забелязвам някои несъответствия (отчасти това, за което говориш и други), но си давам сметка и за нещата, които ценя. Въпрос на приоритети и разбира се, въпрос на характер. Ужасно ми е писнало хората просто да плюят срещу държавата, срещу фирмата, един срещу друг. Крайно време е да осъзнаем, че можем да изберем дали да се чувстваме добре или да ни е гадно. Крайно време е да осъзнаем и че можем да изберем дали да отричаме всички начини или конструктивно да предложим някой, който е по-добър от тях.

Към Пенчо, :)

Марийче, на теб, пък не ти е работа да ми казваш, къде ми е мястото. Защото аз влязох тук да прочета вашите мнения и изкоментирах това, което ми направи впечатление - пълно е с недоволни, но нищо непроменящи хора. Значи ходите си на работа, пък не ви се ходи там. Всеки шеф оценява служителите си. Ако ви е дал ниска оценка, сърдете се на себе си - не сте успяли да усетите неговият стандарт на оценяване и да се вместите в него. А ако мислите, че не ви оценяват достаъчно добре, отидете някъде, където ще ви оценят. Това е. Който е уверен, че е добър специалист в областта си, не се страхува да си потърси работа на друго място. И не ми обяснявай, че опитът ви е специфичен, защото има доста компании, занимаващи се със сходна дейност, които с радост биха взели подготвени специалисти от конкуренцията, стига да да толкова добри, колкото казват.

Дени, изказваш се малко неподготвена. Както сама казваш си в централата само от 1 година, така че за теб вероятно много неща може да ти се виждат супер. За по-дългогодишни служители обаче много от проблемите се виждат много по-ясно. Особено по отношение на заплатите и възможностите за развитие. А и Балкан Стар въобще не е с толкова плоска структура на управление. С борда, който въведоха нивата на управление станаха поне 4, а с ритейл следпродажбеното са даже доста повече. Плюс това се създадоха достатъчно нови отдели във фирмата, за да има някой, който може да стане шеф. За теб местоположението може и да е супер, но ти не си с кола. Питай всичките колеги, на които им разбиха колите, на някои даже по няколко пъти. Фирмена сигурност има, тук съм напълно съгласна, в тази фирма никой никога не е уволняван. Дори и служители, които не вършат нищо по цял ден и от които шефовете се чудят как да се отърват, не могат да бъдат уволнени.

Колкото до стартовото заплащане, аз не мисля, че е нормално много нови служители да бъдат назначавани на същите заплати каквито взимат дългогодишни служители във фирмата, които просто не са близки с шефовете. Действа някак демотивиращо. А и все пак има значение ти какво наричаш прилично заплащане!

Пенчо, тъй като се пишеш кандидат за работа, не знаеш въобще какво се случва във фирмата и очевидно не ти е мястото тук да коментираш! Когато се специализираш толкова години в една фирма и шефовете ти обясняват колко качествен кадър си и колко са доволни от теб, очакваш да получиш и нещо в замяна. А и опита, който част от нас придобиват в Балкан Стар, е доста строго специализиран и не може просто ей така да се преместиш в друга фирма.

Дадените оценки са напълно реални и истински на фона на тва което е,заплатите са ниски,колегите са ок ама почти всичките са четкаджий щото горките си мислят,че като лижат и ще са добре пак истината е,че на ония задници отгоре им е през оная работа .Работната среда е добре,мястото кадето работиш е на майната си и тва да ви кажа си е проблем от кадето и да го погледнеш.Развитие,направо забрави оставаш си прост продавач forever и тва е но понеже си с костюм и си решил,че си на много престижна работа. Истината е,че е губене на време като цяло...съвет от някои който мина през всичките кръгове на ада,не си губете времето,развивайте се,правете пари и бъдете щастливи защото това е най-важното нещо на света! ;)

Поздравявам последният изказал се по темата! Това е един пост, който звучи достатъчно интелигентно и достоверно - не просто да напишеш нещо, колкото да се изкажеш.
На останалите настоящи служители, които плюят, че заплатите били ниски, че нямали работа... ами, може би няма какво да ви се възложи, защото можете малко неща, съответно няма за какво да ви се плати. Вие какво мислите, че някой трябва да ви напътства как да си свършите работата? Може и да ви я свърши, ако искате. Обаче после не се сърдете, че той ще вземе парите!
Като ви е ниско заплащането, защо не отидете някъде, където ще ви дават заплатите, които заслужавате? Май никой няма да ви оцени така високо, както вие го правите...
Самосъжалявайки се тук, няма да помогнете на никого - личи си, че сте хора с ниска култура и за това не ви повишават и ви плащат минимални заплати. В такива хора няма потенциал. Те дърпат фирмата надолу. Радвайте се, че не са ви изритали, защото със сигурност не допринасяте с нищо. ВСЕКИ ЗАСЛУЖАВА СЪДБАТА СИ!!!
Хайде, пожелавам ви да си намерите работата, която заслужавате и да започнете да мислите позитивно!