Банка ДСК ЕАД /img/frontend/nomap.png"

Банка ДСК ЕАД

Може ли едно истинско и реално мнение за ЦУ в София? Какви са заплатите нето, каква е средата, какво е отношението? Напоследък се рекламират като много приятелски и разчупени, но дали това не е само рекламен трик? Не питам за обслужване на клиенти по клоновете, а най-вече в централата? Как е в ИТ отделите, в този по дигитална транформация, AGile, как е в маркетинг?

Коментирам средата в Централното управление на "Банка ДСК" :) и поспециално в отдела за дигитални комуникации. В резултат на дигитализацията, която се точн като българския преход, пластовете се разместват непрекъснато...Отделните директори на отдели се борят със всички средства да концентрират колкото се може повече власт. Борбата за "кокала" е жестока - използват се всички средства. Основното качество, което членовете на екипите трабва да притежават е вярност към шефа. Професионализмът е без значение. Шефът не е лидер, а човекът с тоягата към конкретния момент. Прилага се антиподбор, така че в банката да останат само приближени хора (приятели, любовници, подмазвачи и обикновени идиоти, които не могат да са конкуренти на шефа) и връзкари (без тях не може). Можещите и знаещите биват изхвърляни в резултат на този антиподбор.

Здравейте, Приятели,
Гледам, че са пуснали обяви за маркетинг отдела към Централното управление и искам да ви дам малко информация "от кухнята".
1. Средата е крайно недоброжелателна - маркетинг отделът и по-специално този по дигитален маркетинг е съставен от А1, "Експресбанк" и стари служители на ДСК. Между тях има непрекъснато съперничество и вместо развитие и крачна напред - се цикли на едно място. Но това е ОК за мнозина, защото никой не носи отговорност.
2. В отдела цари пълен хаос и това не е случайно. Новите служители получават длъжностните си характеристики със закъснение от няколко месеца. През това време им се прехвърлят всякакви несвойствени задачи, които никой не иска да свърши, защото както и да постъпиш, може да се окажеш виновен пред някого и за нещо. Правят се и кампании за трети лица - компании, които нямат нищо общо с банката нито като дейност, нито като собственици на капитала. До тук добре. Но вие трябва да познавате техния бизнес в детайли, а информация не ви се дава. Получавате също и пълен отказ да ви свържат с компанията, за която работите реклами...Разбира се - за всичко има обяснение - те са партньори на банката и им помагаме :)) Щото банката е добра и оказва помощ наляво-надясно, стига някой да й поиска :))).
3. Голяма част от колегите са некомпетентни, но затова пък част от един приятелски кръг. Ако не им се харесате, разбирайте ако не им вършите работата безропотно - тежко ви! Мисля, че повечето от вас ще си загубят времето, но ако мислите, че това е вашето място - опитайте!

Ниско заплащане на обикновените служители за сметка на мениджърите. Никакво уважение. Много ниско мениджърско ниво, ама мноого ниско. Толерират се клюките и интриганството . Не препоръчвам на никой да започва работа там. Няма развитие. Цари ужасна некомпетентност сред служителите,но явно никой не го интересува. Клиентите са недоволни и напускат.

Не се лъжете да започват работа в тази затъваща банка. Беше добра, но я съсипаха и вече не става нито за работодател, нито да си клиент.Качествените служители напускат или ги принуждават. В момента тече чистка на дългогодишни служители , които трябва да се пенсионират след няколко години за да не им изплащат обезщетенията, което е много некоректно.Не зная каква е целта, но не говори добре за мениджмънта. Не си губете времето, аз загубих много години на ниска заплата и осигуровки с напразни обещания и надежди!Заплати не се актуализират по 10 години в някои отдели,колкото и да не ви се вярва.

Не препоръчвам банка ДСК като работодател, малка заплата много натоварване, с
възможност за развитие 0.
Колектив предимно средна възраст 45-55 год.
Има по 5 мениджъра на 3 човека.
Не си губете времето там.

Коментара ми е спрямо хората ,които не могат да разберат ,че когато вие сте стажант на вас може и да не ви се заплаща коректно докато сте стажант ,но след като вие изкарате нужния стаж имате възможност да бъдете назначени в дадената фирма и да получавате възнаграждението ,което заслужавате наравно с колегите ви на същата позиция със същия стаж ,вие не можете да нямате нужния стаж за дадената позиция и да получавате "големите мангизи" както повечето бихте искали няма как да стане , първо се минава през стаж и след придобития стаж вас могат да ви назначат на редовните пари ,които фирмата предлага .

Бях клиент на банката повече от 10 години. Проблемите започнаха преди 2-3 години,когато поисках да си намаля кредитния лимит по кредитната карта в евро. Ходих, попълвах бумаги в един от клоновете им и нищо. Преди седмица отидох в друг клон във Враца. Там служителката за пръв път чуваше подобно нечувано искане и каза, оставете телефон и ще се обадим. Казах ѝ, че ми омръзна да им идвам в офисите и да ме препращат в стил: За да не ви връщам сега, елате утре за да ви кажа кога да дойдете. Закрих сметката. Всъщност се оказа в последствие,че не могат да я закрият веднага - чакало се два месеца. Опитах се да открия нова кредитна с по-нисък лимит (по предложение на дроплата от врачанския офис), в последствие отказаха с мотива, че заплата ми не е в евро?! и такава услуга не се предлага вече. Говорих с 3-4 служителки по телефона за този проблем. Повечето от тях затваряха мигновено с думите всичко хубаво, веднага щом им казвах колко е зле обслужването им. Само последната се държа любезно и ми обясни, че положението е такова в момента. Попитах в 4 други банки, въобще не бяха чували за подобно изискване за кредитна карта. Хвала на такава "банка"!

Здравейте!
Студент съм и обмислям да кандидатствам по стажантската им програма.
Интересува ме заплащането на стажантите. Ако е неудобно, моля, отговорете ми поне дали е минимум 600лв. за пълен работен ден, защото в някои банки е под минималната заплата дори.
Благодаря предварително! Всичко добро!

WWW.RABOTAIDOHOD.SIMPLESITE.COM

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Надомна работа, допълнителни доходи, работа от вкъщи, работа по интернет, онлайн бизнес