Vereo Technologies / Верео Текнолоджис /img/frontend/nomap.png"

Vereo Technologies / Верео Текнолоджис

Верео е стабилна и израстваща компания. Работната среда е по-скоро приятелска, основава се на взаимно уважение и доверие, внимание и грижа към хората. Работи се много, по много интересни и значими проекти. Заплащането и комфорта на компанията компенсират уплътненото работно време. Във Верео ще намерите не само добри колеги, но и приятели. Това е компания с добър стил и страхотен мениджърски екип.

А сега какво Ви е мнението за Верео... ,май не се развива мн надобре?

Вече не се дължат пари, ама докога ще е така не се знае :). Офисът е до кръстовището на Дондуков и Раковски, но си е едно голямо хале - по-добро място за сметка на по-кофти офис.

В момента изплащат ли се парите от заплатите?Видях по обявите за работа,че вече се намират в центъра,вярно ли е?

Заплащане: Заплатите са на средно ниво. Големият проблем е, че от новата година има перманентно забавяне на заплатите с около месец, заплатите за март месец се чакат някъде през май. Това е и основната причина за вълната напускащи в последно време.
Уважение: Уважение има, но има какво да се желае.
Привилегии: Служебен телефон
Фирмена сигурност: В момента е в долна мъртва точка.
Съотношение работа / свободно време: Съотношението е прилично.
Потенциал за развитие: Потенциалът за развитие е голям, но зависи от човек. Ако не друго, то знаещите и можещите не се препъват.
Местоположение: За живеещите в източните квартали около Цариградско е супер, останалите пътуват поне по час и половина на ден.
Колеги: Има готини хора, които да ти помогнат в работата и с които да си направиш партито. Правят се запомнящи тим билдинги.
Работна среда: Офисът е малък и е леко претъпкано.

В случай, че скоро се възстанови редовното изплащане на заплатите, работата във фирмата има добра перспектива. В противен случай ще има голямо текучество.

Мие лично мнение,е че от всеки човек и фирма може да вземеш нещо. Верео е добра фирма за тези, които почват професионалното си развитие, дава се шанс на хора без опит и знания,да научат много.Обстановката не е стряскаща така че ако попадне човек без трудови навици няма да се уплаши,с малки излючения няма напрежение между колегите. Фирмата е политечески обвързана,повечето клиенти на фирмата са държавни инстутиции,спечелени са държавни поръчки от някой по някъкъв начин,част от капитала се притежава от РОСЛИН КАПИТАЛ ПАРТНЕРС. Напоследък има доста голямо забавяне в заплатите, което по всяка вероятност се дължи на спряните пари от EC за еврофондовете. Затова ако утре бате Бойко дойде на власт????? Явно политиката на фирмата е да не се вдигат заплатите,както на други места.Не се дава оценка на края на годината, няма повишение и заради инфлацията.Въпрос на мениджмънт вземат хора без опит за малко пари учат ги и ги използват докато се усетят и не отидат да работят на друго място за повече пари.После вземат други и така колелото се върти.Преценили са,че така им е по-изгодно.

Като цяло приятно място за работа. Има доста разбиращи колеги, но има и пълни ръбове. Лесно можеш да си и прятел с колегите. Но има и проблеми - заплащането и повишенията. Повишението се предлага трудно - налага се да се опиташ да напуснеш за да стигнеш до него. В eBG.bg - дъщерна фирма - нещата в това отношение са по-добре. И другия проблеми - заплатите - бавят се, не е ясно кога ще се получат, обещанията за срокове за дадено плащане се нарушават по няколко пъти. Често се случва да ти отказват аванс, който търсиш месец след датата на която е трябвало да получиш заплатата. Заплата навреме е идвала рядко.

Уважението също не е на ниво - собственика на фирмата се 'радва' на всички работници, но отношението към повишения ме кара да мисля, че е леко двуличен. Често те изкарва нищожество за да си траеш за повишение и да си мислиш, че това което имаш към момента е повече от което заслужаваш.

Плюсове -
- обстановката е приятна
- колегите са готини, правят се фирмени събирания
- работата е интересна, ползват се нови технологии

Минуси -
- заплатите са под средното ниво
- такова нещо като повишение на практика няма или ако има се прави по доста странен начин
- често нещата се правят насляпо, не се спазва RUP или друг процес на разработа
- ако някой колега не си върши работата, за останалите проекта става много труден, после всички се поощряват

Не го знам на другите места, но тук свободно време мноо мноо няма. Иначе като свърши проект или там каквото се прави срочно си има компенсации - или върху заплатата или като почивни дни. За пръв път ми се случва да правят така. Преди всеки те skip-ва. И те осигуряват на пълна заплата, а това си е много важно. Колегите са много готини, има някои плашещо добри, има ни новаци, но то навсякъде е така. Но за фирма на 2 години са ама мнооого напред пред някой "велики" стари компании.

Свободно време в ИТ форма за мен поне влиза в конфликт с всички представи за стабилна и развиваща се фирма. Обученията и развитието на кадрите са планира и се пращат по курсове и изпити за сметка на компанията. В заплащането винаги може повече, и тук се дава след постигнати успехи. Определено това е по-добрия вариант. Ако някой го заслужава - се отразява и в заплащането и в бонусите и във всички привилегии, които ти правят живота лесен. Най-важната привилегия за всеки служител е, че му се вземa предвид мнението. Подготвят още допълнителни бонуси, които очакваме, но поради това, че все още не се дават, спират оценката да е максималната. Компанията има прямия, интелигентен и лъчезарен управител, от всички места и управители на други компании, които познавам. Всичко в буквално зависи само служителя до къде може да се развие.
Екипа е великолепен - компетентен и жизнерадостен.
Действително имаше преди време няколко човека, които бяха асоциален тип, но сега всеки държи на другия и има винаги настроение. Гледат на кадрите си като писани яйца и ги развиват много удачно.
Определено са от най-благоприятните места за работа и развитие във всяко едно направление.
Вече отвориха офис в Пловдив и наплива за там е доста голям.