Vereo Technologies / Верео Текнолоджис /img/frontend/nomap.png"

Vereo Technologies / Верео Текнолоджис

Беше пред фалит, преди 2 години. В момента може да я няма вече.

Има ли актуална (към 2014) информация за положението в тази фирма?

Как е положението в момента - към средата на 2014? Има ли промяня?

Уж преуспяваща компания, а вече е закрита и всички служители са освободени, без да се изплатат дължимите заплати.

От 6 месеца плащанията към служителите не се бавят, В момента нещата изглеждат добре(за стряскащите се служители е правилно, особенно затези, които са повече от 4 години във фирмата - все още не могат да свикнат с факта да получават заплата на време и се получават еуфории при получен е-маил , че имат заплата - нужно е малко време да свикнат :) ).
Има нови проекти и нови колеги занимаващи се с разработка на софтуер за андроид, вече няма и напускащи.
Също така има и голяма вероятност да има още проекти.
Има нужда от Ръководители на проекти (не че няма в момента, имам предвид в истинския смисъл на думата, хора с опит с програмиране с поне 7-8 години) и Старши програмисти, поне двама.
Засега всичко изглежда розово, има колеги, които твърдят че това е временно - времето ще покаже.

Като цяло фирмата е в процес на въстановяване. Накратко:
Заплащане: Както се договориш, между 1100 и 4000 чисто. От Януари насам заплатите не се бавят, като някои от колегите все още се стряскат при получен е-маил за преведена заплата преди 10-то число на месеца(в продължение на 3 години заплатите ги бавеха понякога с 4 месеца).
Уважение: Горе-долу. 6 от 10
Привилегии: служебен телефон.
Работна среда: малко над средното 7 от 10
Потенциал за развитие: Има.Като цяло проектите на фирмата са на БНБ и МВР. Разработени са с J2EE, IBM Informix и Oracle технологии също така има и нови проекти за андроид.
Професионализъм: малко над средното 3 от 10
Обучения: няма.
Колеги: 3-4 Senior Developer-и, които знаят какво правят; останалото се учи включително и PM-ите(мисля че те са най-слабата нишка във фирмата).

Някой има ли по-прясна информация за Верео(за заплатите, за състоянието на фирмата и проектите) - в момента имат много обяви и се чудя дали да кандидатствам....

Абе Митко, ти разбираш ли, че без пари не може, ако ще шефа всеки ден да ми "лъска обувките" да ми се усмихва, да ме поздравява :).
Това ръководство е много талантливо по изкарването на пари, но не знае как да ги харчи, не правят нито прогнозиране, нито планиране набиват се пари по безумни проекти. От една година хората говорят за криза по всички медии, ние се почесваме и ето резултата фирмата няма пари, бавят се плащания. Фирмения бюджет, ако има такъв :) е за опело.
Какво се прави в такъв случай няма да обяснявам, за това се плащат пари :)

Защо сте анонимни? Кажете!
Казвате си мнението, добре. Оплаквате се. Недоволствате. Но това е частният сектор. Фирмата е достатъчно коректна към служителите си, разбира се има си и недостатъци, но коя няма.
Аз си мисля, че всички трудности се преодоляват и трябва да подхождаме към тях като към възможности за развитие а не како към предпоставки да се оплакваме и недоволстваме.

Заплащенето не с променя. Като цяло си все на един хал, ако ги вземеш и тези. Заплати се бавят с по два месеца. Уважение няма. Изситскват те докато им се дадеш. Като ти писне напускаш. Привилегии: служебен телефон. Фирмена сигруност няма, тъй като колегите се чудим кога ще полчим заплати и дали няма да фалираме. Ангажиран си на макс. Уплътнен си до последната секунда. Потенциал за развитие ако решиш сам. Тук там те пращат и на някой курс. Местоположението е екстра топ център. Колегите като цяло са екстра. Е има и някои крастави магарета. Работната среда е хале, "уж за по сплотен екип". Очакваме голям наплив от напускащи. Бая народ тича по интервюта. Честно казано се надявам скоро да последвам първите напуснали.