Транспрес ООД /img/frontend/nomap.png"

Транспрес ООД

Как се изказвате и сравнявате с шофьорите все едно сме прокажени. Та нашето работно време е най-дълго, да не говорим, че някои от "координаторите" (не и софийските) след и преди работно време си изключват телефоните и не може да ги намериш, а ние трябва постоянно да отговаряме, така че много моля не сравнявайте заплащането ви с нашето.

Мислех да не се включвам но ще си изкажа мнението, вие си правете изводите за Транспрес
Да започна с плюсовете - за кратък период от време виждаш доста голяма част от процеса и как се получават нещата, което е ценно поне за мен; в процеса на работа се сприятеляваш с някои от колегите които са готини (не само в София, но и в страната)
Минусите:
-ниско стартово заплащане, но пък и не очакват чудеса от теб и те осигуряват на реалните пари; няма тринайста заплата, няма социални придобивки, бонуси  зависи от отдела но повече от 150 лева на тримесечие не съм получавала
-без възможност да се изкачиш, защото всички места са заети от собствениците и акционерите и не на последно място шуробаджанащината!
-работиш от 9 до 6, но никога не си тръгваш в 6 а хората в страната  са до 7, та даже и събота
-гледам бивши колеги по-долу са писали и не съм съгласна за ниските оценки за колегите - напротив повечето са готини НО съм съгласна почти за всичко останало - липсата на всякакви идеи за развитие и заплащането. регионалните мениджъри в страната до последно преди да се махна взимаха по-малко от софийските куриери; общо взето в страната хората им бачкаха за без пари и после очакваха същите тези хора да са мотивирани и да се пенсионират там..беше много сбъркано и се надявам поне това да се е променило. имах доста преки наблюдения за южна България и бях потресена как използват хората
Оставям всеки да си прави изводите и се надявам компанията да вземе глътка въздух и да нормализира нещата

бивш служител съм на компанията и се чувствам длъжен да изразя мнението си, тъй като Транспрес ми даде старт в кариерата и бъдещото ми развитие. Работех две години в тази фирма и съм впечатлен от отношението на Мениджърите с оглед на това, че ми дадоха шанс за развитие, не ме пришпорваха, а си ме обучиха и то много добре. Фирмата се развива със страшна сила и мисля, че всеки кадърен и млад човек има място там. Причината поради, която напуснах, е че заминавам да работя по специалността в чужбина.
Успех на всички бъдещи кандидати за работа.

искам да изкажа мнението си относно фирма Транспрес, с която съм дългогодишен партньор. Преди да започна да работя с тях и аз използвах по-нашумялата Спиди, но след няколкото повредени пратки, реших да ги сменя. Тогава открих Транспрес, който ми предложиха много по-ниски цени от тези на конкурентите. Бях малко скиптичен относно качеството, но трябва да Ви кажа, че до сега от 4 години насам имам само две повредени пратки и съм много доволен от цените.
Реших да изкажа мнението си, понеже смятам, че трябва качествените и професионални фирми в България да се поощряват.

Привет,
Мисля да кандидатствам за обявата им за куриер.
Едно аверче бачка там и дава доста добри отзиви - ама нали сме вече в диджи ерата и реших да браузна в нета. Като, че ли да е ОК - заплата към бач.
Ще се радвам на някое мнение относно навременните плащания, че т'ва май-става все по сериозен проблем.
Имам и едно аверче в друга подобна фирма, ама там им топят лагерите и пак толкова кинти. Не, че нещо ама ...
Ама и в моя офис к'ви ги разнасят колегите, ама те кат' нямат личен живот гледат все да подредят тоя на другите. Верояно и аз съм в някоя афера. Айде да браузна и мойто име в нета, че да няма някоя пикантерия и да не види жената :P
P.S. Не се обиждайте, но искам да разбера как е там с таботата, не кой на кого го слага. Вече от тия сайтове само това може да се разбере :) :) :)

Какво очаквате от фирма, която за по-малко от година от 13-14 човека търговски отдел останаха наполовина. Да не говорим и колко спедитора избягаха и как всички търсят работа. Единсвеното хубаво на заплатите е че ги дават навреме. Софийските заплати са една идея по-добри от тези в страната, но пак си остават доста мизерни.Работното време е 8 часа, но ти се мръщат доста серизоно ако не поработваш още, а в страната положението е доста по-лошо..... 10-12 часа поне и събота!

А това за Варненското депо неофициално се знае за любовните афери и за далаверите, на практика дали е така не знам, но няма човек който да не го потвърди

Мениджмънт няма, дори някой да се опита да прави нещо като хората, отгоре ти режат крилата

Моето лично мнение е: ако не сте много на зор не си губете времето с тях и без това не останаха нормални хора там

Причината за спада в работата на депото и загубата на много от клиентите са само малка част от "успешните" мениджърски действия на г-н Михаил Ганев. Липсата на всякъкви организасионни умения, постоянното "орязване" на заплатите на служителите  и честата безпричинна липса от работното място , на г-н Ганев допринасят за не постигнатите цели и задачи на депо Варна.
 Неизменно подкрепян от г-ца Йорданка Стефанова, г-н Михаил Ганев успешно успява да извършва дейности с цел лични облаги.
Личните и интимни отношения на г-н Ганев и г-ца Стефанова не са в интерес на фирмата, а точно обратното.

Причини за спада на работата на депото и загубата на много клиенти са само част от  "заслугите" на г-н Михаил Ганев.
Липсата на какъвто и да е мениджърски опит, на г-н Ганев е причина за липсата на персонал, не изпълнението на поставените задачи и цели на филиала, както и постоянните оплаквания от клиенти относно качеството на работа.
Липса на всякъкви организационни умения, отсъствието от работното му място и постоянните "орязвания" на заплатите на служителите в Депо Варна допринасят са отрицателните резултати.
Неизменно подкрепян и прикриван от г-ца Йорданка Стефанова, г-н Ганев успешно извършва дейности с цел лични облаги.

Колеги, дайте малко актуална информация относно работата като Шофьор на тежки пратки. Някой който е бил или е на тази позиция, да сподели за нещо за което трябва да се тревожа и внимавам ... Ще съм ви много благодарен! На мен ми направиха добро впечатление и ме устройва това, което предлагат.

От скоро съм там и не знам как е било, но сега бива. В смисъл не е цветущо положението, но в повечето фирми е такова даже по-зле. Ако типичният българин, както казаха в предния коментар, спре да гледа в чуждата паница и да разбира от всичко, положението ще се подбри значително. Правиш, каквото се иска от теб без да умуваш излишно. То е ясно, че всеки те "използва", до колкото вършенето на работата, за която си нает е използване. Шефовете те виждат като пари, спедиторите - като километри, и забравят, че в крайна сметка работят с хора. Ясно ми е, че не може да се дрънка празен камион от някъде си, само за да се прибереш, но не може и да те прекарват през "черните" пътища за да спестят некви километри, които излизат през носа после в сервиза. Редовен номер е това, няма да цитирам имена. Но както казах, ако си вършиш работата и не гледаш много настрани, бива.