Новепорте ООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ж.к. МАНАСТИРСКИ ЛИВАДИ, БУЛ. БЪЛГАРИЯ No 109&markers=София,ж.к. МАНАСТИРСКИ ЛИВАДИ, БУЛ. БЪЛГАРИЯ No 109

Новепорте ООД

Нованор разработва приложение за една от фирмите ми. Договорът включваше и подръжка за една година. Като цяло след като направиха мобилното приложение (и за андроид и за iOS), имаше грешки/бъгове които бяха изчистени в следващите два месеца и половина. През периода за подръжка направихме няколко упдейта на приложението което беше направено като част от подръжката.

За самото приложение нямам забележки беше изработено, като в заданието, с малки корекции, които бяха направени за около седмица.

Само мога да кажа, че CTO-то е един от най-некомпетентните програмисти, които съм срещал, за сметка на това по брой на дипломите не можете да го стигнете, а CEO-то го помня като водеща в телевизия ММ. Любовната и връзка с Васил Божков май обяснява много как такива хора организират уж обещаваща IT компания. Иначе не знам нищо за фирмата, да кажат колегите как е :)

Честно казано, рядко се чува нещо хубаво за бг фирма, та и аз бях доста скептична в началото. Предложиха ми добра заплата обаче и реших да се пробвам, да видя как е, пък каквото сабя покаже. Минаха няколко месеца и съм доста доволна, отнасят се коректно към мен и бързо ме въведоха в работата.

Не знам още колегите как са, все още не ги познавам достатъчно добре всички, но при мен всичко си е наред и засега изгледите са да съм тук.

Кандидатствах наскоро там, имаха позиция за QA. Пратиха ми задача и след това ме викнаха на интервю, мениджъра на ИТ екипа изглежда свестен. Правят Civi, което е приложение за подаване на сигнали съм общините.

Казаха, че ще ми направят оферта, сега чакам да се обадят и ще видя какво ще предложат. Като цяло ми допаднаха.

Скоро кандидатствах за работа там. Бях общо на две интервюта преди да ми направят оферта. Първо се видях с HR-ката и си говорихме в офиса, разпитваха ме къде и какво съм правил и после ми разказаха за техния продукт. Правят мобилно приложение, което е тяхно и си развиват собствен продукт.

Аз имам около 7 години опит и поисках 4,500 лв. Офертата, която ми направиха покри тези пари и допълнително ми предложиха бонус два пъти годишно и като се сметне на годишна база излиза между 5,500 и 7 хил. това което ще взимам чисто месечно.

Предложиха ми парко място безплатно, допълнителни здравни, осигуряват на това което получаваш. Работното време е гъвкаво. След изпитателния срок има възможност и за Home office.

Същата седмица ходих на още 6 интервюта в други фирми (написал съм коментар и там)

Офисът им е на бул. България (Нованор оод), няма метро до там, няма трамвай. Има само автобус, но аз съм с кола, така че това не ме касае мен.

Офисът е доста близо до мол българия, така че има къде да се ходи обяд.

Аз лично се наложи да им откажа, защото приятелката ми я взеха в холандия и аз заминавам с нея там.

Ако оставах тук щях да приема тази оферта

Настоящ служител съм във фирмата и съм много доволен. Проекта е много интересен, офиса е готин и заплащането е доста добро.

Чичо Бож а.к.а Черепуха

Някой има ли нови впечатления от тази фирма? Търсят пак хора на отговорни позиции.

Бях на интервю и ми казаха, че ще ми се обадят. Имаше странни въпроси, психологически. Офисът им е топ. Хората изглеждаха свестни.

Попаднах на този сайт докато търся информация за НОВАНОР ООД понеже фирмата, в която работя си партнира по проект с тях. Изглежда ми, че коментарите по-горе са писани от абсолютен злобар и това е причината да си направя труда да пиша и аз.

Доста самоуверени, но пък млади и ентусиазирани хора. По-добре така, отколкото да бягат в чужбина. Хубав ден