АЛД Аутомотив ООД /img/frontend/nomap.png"

АЛД Аутомотив ООД

АЛД имаше уникален шанс за развитие на пазара на опертивен лизинг и флийт услуги, имайки предвид ресурсите, опита и професионализма, с които разполага международната група Societe Generale, от която то е част. За съжаление комплексите, личните амбиции и ниската хигиена в общуването на г-жа Торкар допринесе за създаването на доста неприятна работна атмосфера, придружена с огромно текучество на персонал. Отношението на управителя, естествено, се пренесе и върху партньорите на АЛД, които изгубиха желание за съвместна работа с компанията. Репутацията на АЛД е срината до нива, характерни за селска бакалия - липсва само мазната, амбалажна хартия, с която предоставяните услуги биват "опаковани" и предоставяни на клиентите, но пък за сметка на горчивият вкус е доста по-дълготраен.

Компанията е международна и се споделя доста опит между държавите, което е хубавото и е доста интересно. Неприятното е, че трябва да се следват груповите правила, които понякога изглеждат безсмислени. Не се налага да оставаш след 17:30ч, особено ако работиш концентрирано през целия ден, иначе работата е доста. Понякога е доста натоварено и може да ти избият балансите, но пък колегите са готини и помагат. Средата е приятна, включително и битовите неща – страхотно оборудвана кухня, нови офис мебели и т.н.

Изключителен непрофесионализъм. Ужасен и некадърен мениджмънт, такъв липсва направо. Репутацията на фирмата е заслужено доста ниска. Огромно текучество. Лиспа на каквато и да е мотивация. Заплащането е смехотворно.
Съберете мнения преди да отидете на интервю, за да не изгубите един час от деня си.

Мнението ми е малко смесено.

Кандидатствах за определена позиция в която съм експерт.
Минах 3 интервюта, едва ли не вече мениджъра ми намеква, че ще се видим в най-скоро време, последното интервю беше с изпълнителния директор (както видях словенка, за която много се е писало тук) и не ми направи особено добро впечатление - като отношение, комуникация, професионализъм и човешко държание.

Казаха, че ще звъннат след 3 дни, след 4 дни им звъннах аз. Отговориха, че им било трудно да вземат решение и в най-скоро време ще звъннат да ме информират.

След още 9 дни ми писаха мейл, че след дълги размисли решили да прекратят разглеждането ми.

Само ми загубиха времето !

Иначе останалото като за сам човек изглежда средно.

Малко е тесен офиса, комуникативно е мястото.
Имат 13та и бонуси + купони за храна.

Кандидатствах за търговския екип. На интервюто се появи едно дребно, плешиво човече приличащо на клошар. Представи се за търговски мениджър и започна да обяснява колко е велик и как щял да изгони всички стари кадри назначени от некомпетентна чужденка. Останах с впечатление, че съм сбъркала етажа, но в последствие разбрах, че АЛД е станало МКБ, а не обратното.
За заплати не мога да говоря, но явно не са големи щом търговският директор ходи с костюма си от абитюрентския бал.

Тази организация още ли съществува, не се ли е разпаднала вече? Словенката не я ли изгониха? Това чудо ако действа още, видите ли обява за работа, направо се направете, че не сте я видяли. Правите си услуга, много голяма и ценна.

Много тъжна история. По никакъв повод не започвайте работа в тази организация. Условията на работа са под всякаква критика. Управителката на компанията е комплексирана застаряваща словенка, с болни амбиции за кариерно развитие в холдинговата структура, поради липсата на лично такова в семеен план. Методите на управление се осъществяват чрез сила, заплахи, еднолични решения или по-скоро на най-приближените и, тъй като разсъжденията не са и сила, липса на каквото и да е уважение към персонала. Доносите се приемат като отличен похват за развитие в компанията и съответното им прилагане води до поощрение. Дясната ръка на "шефката" е една от най-големите интригантки във фирмата. Тази жена е способна да изрече такива неща зад гърба ви, че грабва златен глобус за драматургия от раз. Заплащането е на средно ниво за сектора, като пак казвам - доносите се бенефицират отделно, така че зависи от вас до колко можете да слухтите и клепате колегите си. В компанията има толкова много излишни процедури и се работи по толкова тежък формат, че за да отидете до тоалетна трябва да изпратите мейл до "шефката", с копие до вашия мениджър, който като цяло не изпълнява никаква функция, защото го е страх да взима каквито и да е самостоятелни решения, да копирате офис мениджъра (ако ви потърсят по телефона да се знае къде сте), не е лошо и фин. директор (за да сметне колко време ви няма и какви щети е нанесло на компанията приключението ви), няколко служителя от отдела ви и разбира се дясната ръка на "шефката". Тя ще прочете запитването ви и ще отговори на боса, че е ок да "разлабите". Тогава ще получите официално и тържествено писмо, даващо ви изин да поемете по коридора. Много е вероятно докато отивате до клек-бара да подминете доста ваши колеги и то по простата причина, че персонала на фирмата се сменя толкова често, че никога няма да познавате всички. Все някой е в предизвестие или както най-много обича "шефката" от днес за днес освобождаване. Относно местоположението на компанията, ако се придвижвате с кола е отвратително, защото няма къде да паркирате. Зад сградата има едно блато, което бързо бива заето и остават на разположение само платени паркинги, вариращи 60-100 лева в района на месец. "Шефката" щеше да сменя офиса с по-комуникативен и осигурени паркоместа за служителите, но за съжаление "консильерите" я убедиха да не го прави. Причината е ясна - живеят в района и идването им на работа им отнема 5 мин. пеша. Като цяло ориентирайте се към друга нормална компания от сектора и не си губете времето.

Сега остава да махнат и разградският бек Йонко и фирмата наистина ще стане прекрасна. Жалко че управителката не знае български за да види какви прости хора е назначила.

От както се махна псевдо "мениджърката" Илина Бакалова, атмосферата се подобрява. Организацията е на по добро ниво , тази усойница само напрежение всяваше с опашатите си лъжи както и невероятната си некадърност о лоша организация.