Мебели ИДЕА /img/frontend/nomap.png"

Мебели ИДЕА

Работя в фирмата от 5 години и за този период съм си получавал заработеното за всеки месецкоректно .Нямам наблюдение за лошо отношение към персонала ,но като навсякъде ако си вършиш работата и не скатаваш получаваш си заплатата ,която си заработил .Чета тук как колеги ,които са проктанти се изказват негативно и се чудя как най-заплатените служители не са доволни като всеки месец кадърните заработват над 1800 лв.

WWW.RABOTAIDOHOD.SIMPLESITE.COM

Неприятно място,където има много работа и никакви условия за труд.Нямаш право на почивка,наболничен,а при напускане платената отпуска,дните,които рБотиш напред и част от заплатата,която шефът нарича бонус си остава за сметка на касиерите.Освен касиер си и човек за всичко.При разговори с клиенти,шефът ни нарича фльорци.НАЧАЛНИЦИТЕ непрекъснато коментират личният живот на някоя касиерка пред колежките и.При взимане на болничен се въвличат и докторите в интриги няма нужда да караш предизвестие за напускане.След това използва това и не изплаща парите,които имаш да взимаш напред,държи се арогантно и дори ме забута грубо по рамото за да ме сплаши.Шефката работи с нас ,като колежка,но смените с нея сакошмарни.Говори с доставчици,клиенти ,телефони и не спира да говори.Непрекъснато забравя нещо от много приказки и като не може да си намери стотинките за касата иска да погледне дамската ми чанта, да не би да ги била пуснала случай в моята чанта.Колежките са готини ,но шефовете са безкруполни и подли.Не стига ,че не ми платиха повече от половин заплата при напускане ,а ми и каза господин Началникът ,каквото сме си казали да си било между нас.Горчив опит събрах с тях,не започвайте работа при такива амбулантни търговци!

Здравейте, Анонимен бивш служител В.!Независимо от мнението което вероятно сте натрупали е в следствие на личните Ви качества и умения и "успешното справяне" в работата за която сте наета ,ние Ви пожелаваме успех при следващите начинания или отново тук до скоро писане при друг работодател.

Аз направих грешка да си поръчам кухненските мебели при тях...Никога повече няма да направя тази грешка. Почти нито един шкаф не пасваше. Всичко се ряза на място от монтажника, който за щастие се оказа изключителен професионалист и разбира се работи за външна фирма, а не за ИДЕА. За тях работи като подизпълнитл. Служителката Ренета Щърбева ме накара да демонтирам 2 месеца преди да дойде новата кухня всички шкафове, за да измери на чисто. И ние трябваше да ползваме апартамента с кухнята без шкафове 1 месец, за да можела тя да измери на чисто. Е кел файда: нищо не пасваше-здраво рязане и умуване с момчето от монтажа. Виждам, че въпросната г-жа Щърбева е цитирана и по-напред в коментарите. Пак негативно естествено. Много непрофесионално отношение. Кога ще пристигнат поправените елементи само един бог знае. Пълни аматьори. Поне се надявам сглобката им да е добра. Запомнете - никога не си поръчвайте мебели при тях!

Работих в магазина в София като проектант около половин година. Общо взето най-кофти човека, с който ми се налагаше да контактувам от време на време беше някакъв олигофрен от магазина им в Пловдив,Радо. За шефовете мога да кажа ,че са ок, лично съм се запознала само с "шефа",за "шефката" съм чувала само легенди, че е ужасна,но лично не съм се уверила! Аз съм им благодарна, защото всъщност ме взеха на работа без завършено висше образование по специалността ми. Работата там ми беше много полезна, положи основа за успешното ми развитие в сферата,което е безценно!Докато аз бях там работеха наистина готини хора ,естествено с 1-2 змии като изключение. :) Управител беше Красимира Загорска - супер разбран човек. Постъпих с голям ентусиазъм, но бързо разбрах,че там особено развитие - няма , освен,ако не умееш много да се подмазваш на шефовете. Най-много ме дразнеха легендите за пловдивския магазин.. там колко продават, там какъв е ред..От чисто любопитство един ден запалих колата и отидох да разгледам .Видях нещо като огромен битак. Не беше шоурум определено! Нямаше клетки, декорация, просто много нахвърляни мебели(не знам сега как е).Дори да реализира големи печалби в Пловдив, такъв магазин в София не може да е конкуренция , нито на Айко, нито на Еником, камо ли на Икея и т.н. Като служител не съм се преработвала определено, в началото бях много запалена, постепенно ме зарази обаче негативната настройка. Тогава се изнесоха Лабиринт и Техномаркет и останахме сами в сградата, което естествено се отрази на текучеството на клиенти и на продажбите. Нямаш оборот-ниска заплата ,съответно стана малко "те се правят,че ни плащат- ние се правим,че работим".
Поне преди грешаха с формулата: Пловдивска заплата в София.
Не знам сега каква им е ситуацията, пожелавам им успех! В никакъв случай не съм си тръгнала от там с лоши чувства. Мисля ,че са нормални работодатели, на които им се ще да печелят колкото се може повече (като всички други)

Отношението и държанието на управителя - лошо! Невъзпитан човек, груб език към служителите. Заплатата - основна и допълнително възнаграждение, което е процент върху продажбите. Колегите ми всеки месец твърдяха, че не им се изплаща необходимото. Аз така и не получих процента, който заработих. На част от служителите този процент се изплаща под формата на ваучери. Така работодателят не плаща осигуровки върху сумите, а служителите не се осигуряват върху пълния размер на трудовото възнаграждение. Работих и един ден повече - не ми го изплатиха. Обучение - трима човека идват и при тримата различни постановки. Проектантите работят с програми, които сами си инсталират на компютрите, т.е. нямат лицензи, а ако дойдат на проверка кой ще понесе глобите за използване на нелицензиран софтуер?

Служител съм във фирмата от 3 години. Това, което мога да кажа е, че е коректен работодател, заплатите се получават навреме, трудът и старанието на всеки един е адекватно оценен. Никога не е имало случай, в който да се налага на колега да си отработва болничните. За имащите потенциал и желание за развитие има поле за изява и перспектива. На всички бъдещи кандидати мога да кажа, че няма работодател, който да не оценя старанието и отговорността на служителите си. Проблема на българския работник е, че няма реална себеоценка, какво дава и какво иска да получи в замяна. Тук се получава разминаването. Най-некадърните си мислят, че най-много са работили.

дравейте ,наясно съм че доволни бивши служители няма,но съм неприятно удивен от коментарите на бивши служители .Ако не работя от 3 години във фирмата щях да си създам негативно мнение за МЕБЕЛИ ИДЕА ,но в периода в който работя тук не съм забелязал лошо отношение от управителите ,а напротив получавам подкрепа и нужното обучение ,което не ми се е случвало преди .Но от неграмотно написаните негативни коментари,веднага се досетих от кой "бивш" служител са писани .Истината е ,че на кривата ракета и космоса и пречи .Не смятам да слизам на нивото на всички неразбрани "бивши"служители.

Пише Ви настоящ служител, който се опита да преглътне негативните коментари на т. нар. "Бивши служители" и да се абстрахира от всичката злоба и жлъч, която е изляна по отношение на фирмата, но някак си не му се получи...
Уважаеми, "Бивши служители",
Наистина ли вярвате в това, което сте написали?!
Наистина ли смятате, че Вие сте дали всичко от себе си и в замяна не сте получили нищо?! Наистина ли смятате, че сте били коректни и, без съмнение, можете да наречете себе си "добър служител"?
Ако влагахте в работата същата енергия, която влагате в писането на глупости по форумите, нещата нямаше да стоят по този начин.
Това е компания, която дава сигурност, осигурява фирменото обучение, предлага развитие и стимулира служителите си. Но както се казва - за да получиш, трябва да дадеш.
Аз съм служител във фирмата от около 6 месеца. Работя в сферата на търговията от около 15 години, но за пръв път срещам такова приятно отношение - фирмена политика, ориентирана към благото на служителите.
Та, нека попитам пак:
Уважаеми "Бивши служители", които само плюете, дали повредата не е във Вашия телевизор?! :) :) :)