Имахижу ООД /img/frontend/nomap.png"

Имахижу ООД

1 точка от 13 мнения

Здравейте, и аз да изкажа мнение относно обявената позиция, управител на офис Варна. Както и човека преди мен и аз се подведох да кандидатствам на въпросната позиция. Обади ми се представител от фирмата и ме покани на интервю, което трая не повече от 10 минути след като разбрах, че позицията е за търговски представител! Почувствах се супер неприятно и излъган, а и време изгубих, и се чудя, какво им пречи да напишат в обявата ТЪРГОВСКИ ПРЕДСТАВИТЕЛ! Та това е моят опит от фирма Имахижу, ако бях прочел мнението на човека преди мен щях да си спестя загубата на време.

Днес бях на интервю за Управител на регионален офис Варна. Искам да споделя случилото се. ДОСТА РАЗОЧАРОВАЩО БЕШЕ.
1 - интервюто беше в лоби бар на един смешен хотел.
2 - човека представител на фирмата изглеждаше доста неприветливо и каза - цитирам : че отговаря за HR въпросите и ако ме харесат ще има второ интервю с търговски директор.
3- персонала в офиса+склада се състои от продавач, склададжия и търговец.

Съответно аз го попитах къде в бройката е УПРАВИТЕЛЯ, а той ми заяви, че всъщност не търсят управител.

Това което искат е човек за търговски представител, занимаващ се и с офис работа.

ПОРЕДНИТЕ НЕЩАСТНИЦИ, КОИТО НЕ МОГАТ ДА СИ НАМЕРЯТ ПЕРСОНАЛ И ЛЪЖАТ И ПОДВЕЖДАТ ХОРАТА.

Много добра реклама за фирмата, още на първа среща да те лъжат. ХАХАХАХАХАХ не знам на какво разчитат да си намерят хора.

Успех на всички, надявам се да съм бил полезен.

Поздрави.

Нищо не се променило значи навремето работех в склада но откакто напусна тогава Лъчката всичко си е а майката

Превод на обявата за складови работници
мъже-пом.хамалин,хамалин,гл.хамалин
товаро-разтоварни операции- най-често ръчно
правилно позициониране-склада прелива от залежали части от югоизточна страна,така че остави го някъде
прилагане на принципи-самите те не знаят какво значи и търсят хамалин да им го обясни
първични складови документи-5 листа хартия за филтър от 3лв
физическа проверка-ще правим ревизия през уикенда
фирмени правила и процедури-не ги спазва никой,но това е основание за глоба/и
1 година опит и баркод четец-ако не си работил в склада на верига хипермаркети-не ставаш
мотокар-в други фирми дават 900лв за такава правоспособност но тук са 700лв
отговорност-ако липсва нещо 700-x лв
работа в екип-кашоните,акумулаторите (180ah и 225аh) и варелите с масло(208л) са толкова тежки,че сам не можеш
инициативност и макс добри резултати-хората не стигат така,че с всичко се справяш сам
добри условия на труд-постоянно течение,изоран под,слабо осветление,тесни пътеки,мазни варели
коректни взаимоотношения-само да ни се вържеш
заплащане обвързано с постигнатите резултати-трябва да можеш всичко изброено по горе ЕДНОВРЕМЕННО и ако не можеш 700-xxx л

Работих в склада до миналата година.Пълна лудница.Там трябва да можеш да приемаш стока,да изписваш стока,да поддържаш чистота,да проверяваш акумулатори.Всичко това едновременно.Шофери,склададжий,търговски представител-общо взето едно и също правят.Парите са малко,натоварването е на макс.Всеки от офиса иска неговото да се свърши,без да го интересува,че имаш поръчки за изпълнение.В склада нямаше място къде да се преоблечеш.Нямаше вода къде да се измиеш.Нямаше къде да седнеш.Зимата нямаше къде да се стоплиш.Тоалетната беше на около стотина метра.Да не говорим,че дойде на работа за кратко една жена която се криеше между стелажите да се преоблича.Високоповдигачът пропадаше постоянно по дупките в пода.Доставките идваха по всяко време.Най-често към 16 часа или по обяд.Нито да си тръгнеш нормално,нито да обядваш нормално.Ежемесечните атестации имаха една единствена цел-да ти покажат че са недоволни от теб и се сещате с парите какво става.Едно ново момче го глобиха за това че не може да кара високоповдигач.А той през живота си не се е качвал на такава машина.И никой не му е казал че трябва да може да я кара.Обещавали му 1000лв в обявата но реалността е 700-800.Никакви бонуси или заплащане на извънреден труд.Няма шанс за развитие като кариера.Всъщност има но ако сте от правилната фамилия.Основно се продаваха акумулатори и масла и на ден мъкнех около 100-на акумулатора,ако искате да спестите от фитнес,това е мястото.Вие си преценете сами.

Преди няколко месеца започнах работа във фирмата, като шофьор. Всъщност длъжността не е точно шофьор, защото си бачкаш яко в склада през цялото време. Даже имаше седмици в които изобщо не се качваш на кола. Парите са обидно ниски, а те искат там от сутрин до вечер. Даже и събота работиш. Уж събота до 14:00 часа, но реално се прибираш по-късно. Нямаш никаква комуникация с никой от ръководството. Просто работата не си заслужава. Много работни часове, малко пари. Има доста по-приятни места за работа.

Пълна пародия на фирма, както пишеше по долу, пълна шуробаджанащина! Цялото ръководство е рода и кривия винаги си ти! Заплата, уж до 5 или 10-то число, но ако има пари в касата! Защото ако няма пари ще почакаш още 1 седмица да се съберат или да се върнат от почивка! Търговския директор, е толкова просто и ограничено същество, че ако не е от родата, нямаше сигурно и в склада да работи. Ако отидеш да продаваш масло, те пита защо не си продал, носач. Някой се обади и си иска 10 акумулатора и ти вика, виж аз как продавам, нищо че няма никаква представа, върху техники и поведение на продажби. В склада вечно нещо го няма, а искат да го продаваш или пускаш промоция 5% на артикули по-стари от фирмата. "Насърчаването" им е като ти обясняват ти какъв разход си бил на фирмата! Заплатата на всеки 2 месеца ти сменят начина на изчисление, защото ако вземеш повече от 600-700 лв, всякъш фирмата е пред фалит. В тази фирма шофьори, търговци и склададжии са едно. Търговски разтоварват и товарят, склададжии разкарват стока, шофьори ходят за рекламаци и да вършар молби на жената на шефа или някой, който го мързи да си вдигне гъза. Ако случайно спреш да ядеш някъде и се забавиш малко веднага ти се звънии, какво правиш толко време там. Търговските нямат право да се прибират даже с колите си, ако случайно мръднеш 2км за лична работа, трябва да платиш гориво за 20км. Склададжиите, ако ги видят, че нямат работа и седят, веднага им се измисля какво, да преподреждат, броят или правят. търговците попълват критично, малумен и неадекватен отчет. Шофьорите за целите 600лв, трябва да летят, а не да карат, но трябва и в склада да помагат. Възможност за развитие е не никакво, а направо там е по-лесно понижение отколкото, каквото и да било друго!
НЕ ПРЕПОРЪЧВАМ НА НИКОЙ ДА СЕ ПОДЛЪГВА ДА ЗАПОЧВА РАБОТА ТАМ!
Има постоянен човекопоток, направете си само изводите за пари, отношение и т.н.

Здравейте на всички, мислех че вече тази фирма няма да съществува. По времето което работих за "Имахиджу" мога да кажа следното:

- Липса на обучение при започване
- Липса на визия за развитие на фирмата и пресонала
- Липса на комуникация между работници и ръковотсво
- Липса на адекватно заплаще

Дори и не мога да си представя как успяват да продават, явно кризата в България не е била толкова сериозна.

Здравей Анонимнико. Изключително удобна позиция да споделиш широкоспектърно мнение относно работно място, което ти напусна наистина по своя инициатива и с изрична молба да бъдеш освободен колкото е възможно по-бързо. Написаното от теб е смесица от полуизказани истини - затова и си позволих да започна коментара си с напускането. Ще пропусна "молбите" за изплащане на заплатата или пренасянето на акумулатори и варели както и представата ти за роботно време като несъстоятелни. Терминът "шуробаджанащина" обаче е изключително интересен - запитвал ли си се от колко време въпросните трима служители работят във фирмата или какви усилия са положили, така щото да достигнат ниво, в което те да са в ролята на обучаващите, или например колко е дълъг работният им ден, за да осигурят нормална работна среда за хора като теб? Разбирам, че за младите хора е особено важно да постигат максимални резултати във възможно най-кратки срокове и при минимални усилия. Но невникването в логиката на процесите и изискванията относно отчетността на отдалечените работни места те обричат на постоянно недоволство от работното ти място -
от отчетите, които трябва да подготвяш ежедневно или от постоянния натиск да увеличаваш оборотите и да намираш нови клиенти - какво по-естествено и по-съществено за една търговска фирма?
Независимо как се нарича компанията, поводи за оплакване от прекия ръководител също ще възникват постоянно. Ето защо бих препоръчала, когато си бил част от един колектив да уважаваш полезностите включително и разбирането, получено от същите тези хора, които коментираш и да не се ограничаваш само в критикуване. Друг интересен факт е броя харесвания на твоето писание, дефинитивно по-голям от броя служители на фирмата. Желая ти успех в намирането на фирма, която ще удовлетворява твоите организацинни и морални изисквания.

Здравейте т.к. аз бях един от служителите, които кандидатсва по обявата и нямаше мнения за тази фима в този сайт, и сметнах фирмата за добра. Практиката показва, че в този сайт се влиза предимно, ако си недоволен от някой работодател. На интервютата бяха обяснявали как добрите им търговци вземали от порядъка на 1800-2300 лв заплата.(след като влезнах в фирмата, се оказа че няма такива, явно нямат добри търговци) Обясняваха как са много ларж към служители си и т.н. Всичко ОК започнах. Така в тази фирма принципа на Шуро-Баджанащината е в пълна сила... всички на високи позиции са роднини или близки на Шуклеви. Големия "търговски директор", ти прави "обучение" от 1 ден в което ти напълва мозъка с всевъзможни простотии и нищо градивно и при всеки твой въпрос за нещо свързано с продажби той ти отговаря, че за това са те наели като търговец и това е твоя работа и трябва да знаеш. И така от самото начало се започва да се обяснява как неставаш, едва ли не щом го питаш. Ако решите да работите пригответе се за ежедневно мрънкане, досаждане и занимаване с пълни простотии от негова страна. Естествено, всичко му се налива с фуния от Шуклев, т.к. търговския сам не може да мисли. Въпроси от типа защо този клиент си е намалил продажбите са ежедневие и защо на онзи клиент не му предложи маншони или филтри, което само по себе си е ясно че няма как да направиш обороти от тях. Занимават да ходиш в някви стари, западнали магазинчета, които буквално са ми правили по 15 лв. оборот на месец. Постоянно попъваш пътни листи и след това получаваш обаждане за това че срещите (10-15) са малко или защо си се прибрал в 17:30, нищо че никой не работи след това,а ти трябва да полъваш пътен лист, трябва да си оправяш правите, Това разбира се трябва да го правиш извън работно време. Освен това на интервюто няколко пъти беше подчертано че търговците нямат работно време. Относно парите, с 1 дума СМЯХ. Започваш на 800 лв за 6 месеца, но само по думите им, като всичко е под масата, осигуряват те на минимална заплата. Другото, ако случайно имаш спад в оборота, дори и с 1000 лв. за месеца, минаваш на 4% без твърда заплата и без предупреждение или такова идва след средата на вече започнатия месец. И ти се обяснява, как те го правили за 3 месеца (нищо че мене ме минаха след 4-тия кое ли е в вярно?) и незнаели, как така ти си разбрал за 6 месеца. Освен това плащането на заплатата става след 1000 моленки т.к. човека който ни ги даваше е изключително заета да оправя постоянните бакии на фирмата (главната каса е жена на шефа, а тъговския и е племенник, продуктовия мениджър е жена на търговския) Нон стоп ти се повтаря, как за тебе се харчат пари за заплата, гориво, амортизация, телефон и други такива и как трябва да награждаш оборота всеки месец. Работата не е търговски представител, забравих да добавя, тя е ХАМАЛИН или иначе казано ти правиш срещите с клиентите, правиш си офертите пишеш отчети, сам се оправяш с парите, мъкнеш 200л. варели, десетки акумулатори, разнасяш из цяла България и се очаква всеки месец да правиш приръст от 5000 лв. обикаляш като гламав из половината България и се разчекваш от работа САМ. Накрая ти обясняват, че ти си пълна 0, защото през мъртвите месеци от годината имаш спад в оборота, въпреки че ти си на процент и вкрайна сметка пряко ти зависи заплатата от това колко ще работиш. Сами се сещате, че не седим по цял ден да си бъркаме в носа по време на работа. А според тях по цял ден пием кафета. Разбира се след спада на оборота следва подмолно пускане на обява в Jobs за твоята позиция. Същото се случва, ако случайно кажеш нещо накриво на Шуклеви. През времето на моята работа бях свидетел как маса хора напуснаха и то качествени хора само защото са казали че не са доволни от нещо. Комуникация нулева с търговсците съотвено и 0 съпорт. Там си човек за всичко. И накрая след първоначалната уговорка за дата на напускане точно 10 дни преди да ми изтече предизвестие ми се сервира да ходя да предавам колата и това беше с цел или да ми платят отпуската и да си прекъсна трудовия стаж или да си я взема отпуската до края на предизвестието, разбира се това не ми беше съобщено така но човек може да смята 2 и 2. Колегите в Пловдив са франчове и са супер готини хора това са един от малкото качествени хора и то нормално защото все пак не са Имахижу. Искренно се надявам да съм бил изчерпателен и ако ти си човек който държи на себе си, НЕ СИ ГУБИ ВРЕМЕТО в тази фирма рано или късно, ако не си човек на някой си заминаваш или по собствено желание като мене или те принуждават или стоиш гладен.