Каргил България https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Тодор Каблешков 71&markers=София,бул. Тодор Каблешков 71

Каргил България

Искам да попитам как мислите, по-добро място ли е Каргил без русото дуо и компания?
В страницата на Карготек вече са вдигнали ръце от тях...

Брат, прочети предишните коментари. Питаш нещо, което е обсъждано сто пъти. Ако имаш повече от 2-3 години опит в международна компания ще искаш 2.5к net, защото това е максимума и го дават на повечето хора за тази позиция. Дали си струва да идваш в София-със сигурност в провинцията такава заплата не предлагат. От гледна точка на парите си струва, но от гледна точка на самата работа-не. Ще си маймуна, която набива журнали и работи по check list. Не очаквай ракетна наука. Ще те напъват здраво и ще гониш крайните срокове по приключването. Има плюсове и минуси. Изборът е твой.

Кандидатствам за позицията Accountant with English в Record to Report.
Може ли да споделите малко повече инфо как протича интервюто, нива на заплащане?
Живея в друг град и честно казано се чудя дали си струва.
Благодаря предварително!

Нормално ли е човек без един ден трудов стаж в подобна сфера,с образование биология/микробиология или няква медицина,да започва на позиции като тийм лидер или направо супервайзер? Въпроса ми е реторичен. Явно може в шуробадженашката фирма наречена КАРГИЛ!

Формулата е следната: работа за 2ма ( за 3ма ако човекът е можещ) се изнася от Западна Европа към София. Заплащането е около 1/4 от това, което един (!) колега в Западна Европа получава. Комбинирано с плоския данък- на мен ми се струва изгодно.
Всички са изключително доволни, отчитат се едни резултати, една ефективност... когато настъпи дългоочакваното увеличение то е с 3-4 % по фирмена политика. Трябва много да се внимава на колко се започва, защото почти на толкова и се приключва, ако ще и супервайзор да станеш.

И аз получих очаквания мейл, че не съм одобрен. На интервюто се опитват да те объркат и да се акцентира върху нещата, които не знаеш. Също така, в имейла, който ми пратиха казаха да очаквам "behavioral-based questions", а реално имаше тест. Иначе е възможно да е ок фирмата, но обявата беше качена отново няколко пъти преди интервюто ми, а и след това. Което няма как да не е съмнително

За едно нещо си прав/а: навсякъде в България е така! Обърна ли внимание: В БЪЛГАРИЯ. На запад просто си има стандарти за всяка позиция.
Какви са тези рейнджове 1500-2500.Това не е рейндж, а по -скоро свободия, разликата се доближава почрти до двойно. Би следвало дори и между мениджър и опитен подчинен да няма толкова голяма разлика.Това е предпоставка за демотивация и не зависи чак толкова от опита - всеки трябва да има опит, за да бъде извикан за тези позиции, а по - скоро до каква степен е отстъпчив/неотстъпчив кандидата за минимум пари. За познатите естествено се дава максимума, като предварително им е казано какво да казват - максимума да е техен минимум и ето хоп съвпадение.
За мен това пазарене винаги е в ущърб на кандидатите и трябва да спре. Трявба да спрат да питат и да ощетяват кандидатите, а да дават колкото са определили за длъжността, защото увеличението после става по-трудно от първоначалното даване и много хора напускат.Затова има такова огромно текучество в момента в страната - осъзнайте се - малко се раздвижи икономиката и фирмите започнаха да си разменят персонала "с надценка" един сменя за 200, друг за 1000лв повече!
Който и линкдИн да отвориш, гледаш 2017-present, включително и аз, където си смених работата за значително по-добра заплата и условия.

По повод на предния коментар:
Дамм, та както казах - нека хейта започне! :)
Поне се надявах хората, интересуващи се от коментарите за голяма международна компания, каквато е Каргил, да имат елементарно възпитание и да не намесват майка ми, но уви... българският манталитет си е такъв. :)
Наистина не разбирам кое точно Ви издразни от първия ми коментар, че стигнахте и до поставяне на цензура?
Да, това е положението, що се касае до заплащането и сте в голяма грешка, ако си мислите, че е така само в Каргил. Така е във всяка една голяма компания в България, да не говорим за SSC. Има си установени рейнджове на заплащане за всяка една позиция, които могат да варират много в зависимост от опита на човека, неговите личностни качества и неговите очаквания. Тук няма място за "тарикатлък", нещата се случват по установени стандарти на компанията, в конкретната държава, в която е клона/центъра, при това забележете - спуснати от мениджмънта на глобално ниво.
Нека дам и пример, ако така ще Ви е по-лесно да ме разберете и да "снижите" малко тона - Ако за определена позиция установеният рейндж на заплащане е примерно между 1500-2500 лева нето, а очакванията на даден кандидат, който не е наясно с пазара, са 1200 лева нето, компанията ще му предложи (най-вероятно) 1500 нето. Първо - офертата е над очакванията на човека. Второ - компанията си е спазила поставените й граници.
Надявам се това да е помогнало и пожелавам весели предстоящи празници! :)

Мнооого ме издразни последния коментар!!! Има някои истини, тук е само негативизма от всеки р-л, позитивиното изобщо не се споменава, факт.
Издрахних се от това, че каза "той толкова си е поискал".Кога ще спрете с циганските номера?А, кога кажи когаааа?Кажи де - кажи майка ти...
Какво значи толкова си е поискал?Няма ли стандарт за длъжност? На пазара в Турция ли сме, какви международни компании, какви смешници.
Човека ако не е чел тук или няма познати във фирмата как да знае, че заплатите са 2000лв, а може и 2500лв. Това са както спомена много за практиката на счетоводител в София.Ако на друго място, да речем в счетоводна къща споменеш тази цифра - ще започнат да се смеят.ще ти кажат, че фирмата не й остава толкова. В големи корпорации също се дават малко пари - дошли са в БГ именно за това!!! Така, че човека "отрезвен" от ши*ания роден пазар на труда и не знаейки нивата в Каргил би казал примерно 1200-1500лв, като дори не се и надява на 1500лв. Дават му примерно 1300лв и човека почва уж доволен. Като разбере, че колегата до него, който може да е и с по-малко опит взима 2К или дори 2.5К как би се почувствал???? Как бе авторчето на коментара далу??? Супер демотивиращо. А той ще разбере при всички положения. Много вероятно и да напусне.
Когато се правиш на тарикат така става - назначения, напусканя, разправии - и накрая не се знае къде излиза сметката на фирмата от прости тарикати!

Изключително много се учудвам, когато някой ми сподели, че еди коя си компания има лоши коментари в този сайт и за това човекът не иска да има нищо общо с нея. Хора, мислете с главите си! Фирма с мащаба на Каргил няма как да бъде оценена от няколко недоволни бивши служители! Компанията е почти 1000 човека, има изключително много екипи в най-различни отдели. Според Вас обстановката еднаква ли ще бъде във всеки един екип, че да се влияете от коментарите тук? А и всеки знае, че на 99% хората коментират в този сайт само когато са недоволни.
Така...нека сега да премина към коментарите ми за компанията. Безспорен факт е, че Каргил са сред водещите SSC в София. Условията, които могат да предложат на служител с между 1 и 3 години трудов опит са мноооого над стандарта за България. Като пример мога да дам, че счетоводител с 2 години опит получава средно 2000 лева чисто. Заплатата на колегите от HR отдела е подобна. И това, че някой недоволен служител е коментирал, че са му предложили ниска заплата, то е защото той самият си е поискал толкова на интервюто си. :) Работата е много, да. Но с малко опит и заплата от 2к не очаквайте да си клатите краката в която и да е компания, камо ли международна. Повечето от колегите са млади, готини и надъхани да градят кариера. Обстановката е изключително приятна и приятелска. В общи линии докато не работите в Каргил, няма как да разберете какво е да работите в Каргил, защото не знаете в кой екип ще попаднете. :)
А сега нека хейта започне, защото това е, което правим тук, нали? :)