Каргил България https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Тодор Каблешков 71&markers=София,бул. Тодор Каблешков 71

Каргил България

Та значи, първо да уточним кой за коя част от фирмата пише. Каргил България се състои от две напълно отделни, обособени структури. Всяка от тези структури е със собствен управител, регистриран в Търговски регистър.
Каргил GOSCE e класическа търговска фирма, продаваща семена, препарати и торове. Бизнесът им в Източна Европа засега не върви, тъй като акцентът е върху ГМО продукти. Правят голям оборот от закупуване и препродаване на царевица и слънчоглед в Североизточна България, за което получават дребен процент комисионна. Все още работят и въртят някакви оборотни суми, само защото лихвите по банковите депозити са ниски. Имат офисче на ул. „Осогово“.

Каргил CBS. Малеее! Вземайте пуканките и сядайте! Шоуто започва!

Аутсорсинг. Поточна линия за административни услуги.
Три етажа в един от най-големите бизнес центрове. Амбициозен петгодишен проект, стартиран в края на 2013 г. Като минат петте години от началото, тези три етажа трябва да осигуряват финансови и административни услуги за структурите в Европа, Африка и Близкия изток на една от най-големите мултинационални корпорации.
В момента централата в Минесота е поставила на централата за Европа (в Холандия) някакви количествени нормативи за размер на офисна площ и брой служители. И това е акцентът в нашата дейност.
Размножаваме се. С цел по-бързо натрупване на човешка маса, миналата година холандците командироваха едно тяхно блонди за шефка на ейчарките. Преструктурираме се във все по-нови отдели (функционални звена). Досега мислех, че всички RTR лидери са мъже, ама от поста на колегата по-долу разбирам, че имало и дама. Всеки трети тук е някакъв вид лидер, всеки втори чака с месеци да разбере какви са му функционалните задължения. Малкото, които вършат нещо, не са в състояние да обяснят смисъла на това, което вършат. Постоянно абсорбираме функции, мигрираме дейности, разработваме бизнес-модели, адаптираме механизми, усвояваме процеси. Когато поприключим, от Холандия спускат задача за ново пълно преструктуриране на звена и функции, за да се наместят някъде новоназначените човешки бройки.
Цитираният от колегата случай със счупения прозорец е емблематичен. Плащаме наем на бизнес-центъра, в който наем е включена и техническата поддръжка. Въпреки това си държим на заплата и собствен мениджър по поддръжката. Имаме си административен ръководител. И седмици няма кой да организира смяната на два квадрата стъкло.
За разлика от другите мултинационални корпорации, Cargill не е притежание на огромен брой анонимни акционери, а частна собственост на фамилиите Каргил и Макмилън. Семейните корпорации пазят топлотата и жестокостта на семейната атмосфера. Вместо мотивиране – шамар за врата.
Въпросът е какво ще се случи, когато свърши петгодишния срок на проекта. Дали някой се надява, че това хаотично сборище ще започне да работи организирано и синхронизирано и ще дава някакъв продукт като поточна линия? Може би – ако изпратят индийски (пакистански) екип мениджъри. Сегашните мениджъри са част от количественото натрупване. Те попълват някаква щатна бройка и не са в състояние да подредят собственото си работно място. Другият вариант е американските собственици да се ужасят от размера на тресавището, създадено на върха на Инфинити тауър и да закрият седянката.
Но това – след време. Засега заплатите са супер! Ха, да ви е яд!

Компанията привлича хора с малко по-високи заплати и едва след като хората бъдат назначени започват негативите. На интервюто се обещават неща, които след това не се изпълняват. Назначават се хора, които преди това са били на ръководни позиции и с добър опит и им се дава да правят фактури.

Работата е механична, на базата на това, което се е правило предишния месец. Служителите вършат работа като роботи, дейности, които не разбират и никой не им е обяснил. Търси се бройка служители, не се набляга на качество нито на хората като специалисти, нито на работата като такава. Има назначени служители, които седят с месеци без да вършат нищо и да бъдат разпределени към екип.

Комунизмът е още жив в тази компания - управлява се с всяване на страх и терор и мениджърите освен със заплахи по никакъв начин не могат да стимулират служителите. Никакво уважение и човешко отношение към хората.

RTR Functional Lead-a е изрусена чалга дама с изкуствени мигли, която се разкарва из офиса с къси вечерни рокли и високи токове и крещи на служителите си, отнасяйки се унизително с тях. Няма никакъв професионализъм на никое ниво в компанията тук в България.

Офисът е на 17,18 и 19 етаж на Infinity Tower на бул. България, като в случай на земетресение или друго природно бедствие няма никаква защита на хората вътре. Едната от терасите е със счупено стъкло, което седи така с месеци.

от известно време се върти една обява за Payroll Administrator - каква е ролята на този човек? Какво е ниво е длъжността, както точно прави? Каква е заплатата ориентировъчно?
Моля да споделите, предварително благодаря!

как протичат: какви конкретни въпроси задават (по телефона)? АКо се стигне до второ интервю - то с кого е?
Защо има толкова голямо текучество?
Освен офиса на бул. България, на друго място има ли?

Здравейте, искам да разкажа за нехайното отношение на служителите от hr отдела, към мен. Кандидатствах за работа на една от финансовите позиции. Бях одобрена по дойументи и поканена на интервю. В деня на интервюто, един час по-рано ми звъннаха от Каргил да ми кажат, че интервюто се отлага, защото вече били намерили човек. Доста глупаво беше да ми губят времето, все пак бях организирала да отсъствам от работа и вече пътувах към офиса им на бул.България. Да вметна само, че офиса е с разположение, което би било удобно само на някой живеещ в калта на Манастирски ливади и Бъкстон. Подразниха ме с тяхното некоректно отношение. След като отново пренаредих задачите си за деня, от Каргил имаха смелостта да ми звъннат отново и да ме поканят все пак на интервю, за някоя друга позиция. Останах безмълвна от поредната глупост. Съответно отказах. Все пак нямах намерение да тръгвам и да се връщам цял ден от техните интервюта.

Беше добре. Сега е шуробаджанащина. Неадекватни български мениджъри се учат на гърба на хората. Атмосферата е отвратителна. Местоположението също не е много удобно. Но най-важното е че тепърва ще става още по-зле в тази фирма.

Здравейте! Знаете ли защо постоянно се публикуват обяви за едни и същи позиции? През определен кратък интервал от време се появяват обяви за няколко определени позиции. Някой от настоящите служители може ли да даде малко повече информация: разширяване на дейността, голямо текучество? Преди време ме поканиха на интервю за свободна позиция, мина много добре и въпреки че изцяло отговарях на изискванията, ми изпратиха мейл, че няма да продължат с моята кандидатура. След това ми направи впечатление, че обявите за същата позиция продължават да са актуални. Стига ли се реално до наемане на хора, или просто се създава богата база данни от CV-та?

При мен вече мина - чисто ситуационни въпроси, как реагирате при конфликтни ситуации, как мотивирате или от какво се мотивирате, дават ви примерни ситуации и вие какво бихте направили и т.н.! Зависи за какво ниво кандидатствате. На английски бяха 3 въпроса, искат да разберат какво ви е нивото, дали свободно може да говорите. Но на 2ро интервю е изцяло на английски.

Някой може ли наистина да се включи и да даде по-подробна информация относно телефонното интервю? На български, или на английски се провежда. Какви въпроси задават горе-долу?

Благодаря!

моите съболезнования на всички работещи в Каргил по повод назначението на Мето схемата за CBS Site Lead ...това ще е поредната ошушкана компания от тоя нещастник...става и ляга само с мисълта как да направи повече далавери....предстоят му отново чудовищни злоупотреби, колкото по-рано го изгоните, толкова по-добре за всички..... само да вметна, че от предишната му фирма, където също е бил на висок пост е буквално изгонен заради далаверите си...