Каргил България https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Тодор Каблешков 71&markers=София,бул. Тодор Каблешков 71

Каргил България

Здравейте! Наскоро бях на интервю в Каргил. Отнеха ми 1 ч и 45 минути и според мен се справих чудесно,пък и няма логика да си губят времето с мен ако не ме бяха харесали.

Казаха ми,че ще ми звъннат при всички положения да ми кажат дали съм одобрена или не съм,но отговор досега нямам.....

Отблъскващо място за хора, които не живеят ден за ден. По-голяма апатия не бях виждала другаде. Всичко е някакси нагласено и изкуствено и като че ли хората там се интересуват най-вече какво ще правят след края на работния ден и какво ще обядват.

Здравейте, някой, който е преминал вече през интервюта в Cargill, може ли да даде малко яснота как точно протичат те, знам, че има телефонно и интервю на живо ?

Интересува ме някой може ли да разкаже повече за нетелефоннното интервю? Как са заплатите за счетоводните позиции?
Работи ли се извънредно?

Здравейте, може ли да ми помогнете с мнение - искам да кандидатствам във финансите, но чух че има нова шефка и не знам какво да мисля - как е сега?
Благодаря предварително, всякаква информация ще ми е от полза..

Мога да говоря само за Финансите. Отношението е потресаващо отвратително, нещо като Северна Корея е. Незнам само дали индийците поръчват да е точно така или просто виждаме поредната илюстрация на чужда компания побългаргарена и окарикатурена от зависими и корумпирани "мениджъри".

Единственият ми коментар е, че нямам думи!

Преди време бях кандидаствала за позиция при тях. Две седмици след интервюто, което уж мина добре, получих отказ. Окей - явно не са ме харесали, няма проблем. Тъй като отказът беше под формата на автоматичен имейл, реших да пиша лично на рекрутърката, с която се проведе интервюто, за да помоля за една идея по-конкретен фийдбек. Не съм искала да се изпада в подробности, а просто да ми даде най-обща информация, която да имам предвид при бъдещи интервюта и кандидатствания - опит ли не ми е достигнал, не съм им се сторила подходяща за конкретната роля ли, и т.н.

Познайте какво - ни вест ни кост. Никакво лично отношение към кандидата, дори след като той сам те е потърсил, на имейла, който ти самият си му предоставил, за да "може да те търси при въпрос или проблем".

Аз самата работя в HR областта и никога не съм си позволявала такова отношение към кандидат за работа, дори "отрязан" такъв. Важно е да представляваш добре работодателя си, включително пред хората, на които отказваш позицията - особено ако искаш фирмата да има добро реноме на трудовия пазар и лесно да наемаш нови служители.

Лично аз винаги, когато ми е било възможно, съм давала персонализирана обратна връзка на кандидатите за работа. Особено пък ако те самите помолят. Но явно вече личното отношение в процеса на подбор е мираж. Търси се бройка прехвърлени кандидати, за да може да се назначи бързо човек и рекрутърите да отчетат резултати... След запълването на позицията не е важно какво ще стане и какво впечатление оставяш :)

Мястото определено не е за дългосрочно развитие и планиране. Дори шефовете в Америка заявиха, че младите хора не се интересували от стабилност! Хаха. Да, може да не се интересуват, ако са свободни радикали, без семейства, ипотеки и други ангажименти, и са си навили на масрафа.

Някаква скатавка долу хвали мястото, а интересно защо е "бивш служител"!? Има и такива, които карат по инерция, пазят се на ударени за работа, бягат от ангажименти и отговорност и се слагат на шефовете (което им бетонира позицията, независимо, че идват пияни на работа или пушат и пият кафета по петнайсет пъти на ден!! ;-)

обява, кандидатстваш през сайта им, въпросник, телефонно интервю, първо интервю с "бъдещ" колега, второ интервю с бъдещ "началник", ...и нищо

заключение: запълват бройката кандидатури за позицията.

Никоя себеуважаваща се фирма не подновява обявата, докато е насрочила интервюта

Не си губете времето. Дори и да ви направят оферта, дългосрочно ще е тъжно.