дилком българия /img/frontend/nomap.png"

дилком българия

И аз кандидатствам за работа там. Но като чета коментарите Ви се чудя дали да ходя на интервю изобщо. От друга страна мненията са само на кандидати. Няма ли някой настоящ/бивш служител да даде някакво вътрешно инфо.

К.И тази заплата варненска ли е или софийска? За офис служител, можеби е ОК, ако не плащаш квартира... Ако приемем, че заплащането за сервизен специалист е около 900 лв, както пише по - долу, това значи че в сравнение с офис консултанта, сервизния техник работи за има няма грубо 200 лв повече. В такъв случай по - добре да работиш като оофис служител, чистичко, топличко, бюрцето удобно. Къде сега ще пробиваш с дрелки, ще режеш с ъглошлайфи, па ще ходиш някъде нещо си не работело, па трябва и да може да програмираш... Всичко това струва 200 лв, извинявай но е обидно.
Относно сервизните специалисти съм на мнение, че изискването за техническа грамотност и английски език на ниво работа с документация е редно да се заплати доста по - достойно, и по - сериозно. Моето мнеие е, че наетия на тази позиция е редно да мисли само за работата и как да бъде полезен, а не как да си изкара отнякъде още 100-200 лв.
И аз ходих на "интервю" за сервизен техник,за Варна,но в изискванията пишеше: висше техническо образование, явно са формулирали позицията като техник, а не като сервизен инженер.
Отделно ме питаха - можеш ли да работиш с дрелка, с ъглошлайф... може и да мога, зависи ти дали можеш да платиш за това. Моите възможности се определят от това ти как ги оценяваш... След което имаше въпрос: можеш ли да програмираш... На какъв език е нужно да програмирам - ниско ниво, високо,  и защо не беше написано в обявата? Може и да мога да програмирам, но къде е работата с ъглошлайф, къде е програмирането... Ако ти трябва общ работник е едно, ако ти трябва програмист - имай смелостта да го напишеш, не съм чул програмист да работи за ниска заплата, може и да има , но аз не съм чул за такъв. Имаше и въпроси и от типа: женен ли си, деца имаш ли... един вид - колко си наведен. Абсолютно не смятам че те интерсува дали съм женен, освен ако не смяташ да ме сватосваш, или искаш да разбереш колко е наведен дадения кандидат.
Като започнаха с такива въпроси ми стана ясно, че са ме извикали да си запълнят работния ден. По - високо мнение имах за тях, но се разочаровах от отношението, и ще го имам предвид занапред как някой си е позволил да ми губи времето.
Можеш да имаш претенции за едно или друго, ако срещу всяко изискване напишеш какво си готов да заплатиш. Винаги за дадена позиция има предвидено финансиране, и ако някой е открит и честен ще го каже още в обявата, освен ако целта не е да се извикат 15 човека калабалък, и който счупим в цената, той е нашия човек.
Никой не работи без пари, компанията също е на пазара за да печели пари. Но има ценоразпис за всяко нещо, което предлага. Така уважаеми работодатели кандидатите, които търсите също имат ценоразпис на труда си, и всяко нещо, което искате от тях то също струва пари, и е редно да можете да го заплатите, ако искате да бъде свършено едно или друго.

И аз ходих на "интервю" за сервизен техник, но в изискванията пишеше : висше техническо образование, явно са формулирали позицията като техник, а не като инженер, защото не им се дават много пари.
Отделно ме питаха - можеш ли да работиш с дрелка, с ъглошлайф... може и да мога, зависи ти дали можеш да платиш за това.Моите възможности  се определят от това ти как ги оценяваш... Можеш ли да програмираш... На какъв език е нужно да програмирам - ниско ниво, високо... Може и да мога, но къде е едното, къде е другото... Ако ти трябва общ работник е едно, ако ти трябва програмист - имай смелостта да го напишеш, не съм чул програмист да работи за ниска заплата. Имаше и въпроси и от типа: женен ли си, деца имаш ли... един вид - колко си наведен. Абсолютно не смятам че те интерсува дали съм женен, освен ако не смяташ да ме сватосваш ...
Като започнаха с такива въпроси ми стана ясно, че са ме извикали да си запълнят работния ден... По - високо мнение имах за тях, защото съм работил с техни профукти, но се разочаровах от отношението, и ще го имам предвид занапред как някой си е позволил да ми губи времето.

За длъжността офис консултант предлагат заплата 700 лв. нето + 60 лв. за храна. (Колко те осигуряват на тях само те си знаят и може би това е причината да не пишат какво е заплащането в обявите си в джобса). Работа от понеделник до петък от 9 без 15 до 17 и 30ч. Обучение 1 седмица във Варна, като уточняват че трябват поне 6 месеца да се влезне както трябва в работата.

Интервютата им не се провеждат много професионално. Задават се малко въпроси и по никакъв начин те не са насочени към компетенциите на кандидатите, основно ги интересува ЖЕНЕН ЛИ СИ, ДЕЦА ИМАШ ЛИ (демек, колко ще можеш да ми отскачаш).Нещо ми мирише на гнило, но фирмичката е видимо малка и явно вътре бачкат само наши хора и затова още не се е разчуло, но има време и за това.

Пропуснах да напиша, че обявата им беше за Варна, и мнението което написах също беше за Варна.
Офисът им се намира в западната промишлена зона, и ако си без кола е цяло приключение да стигнеш до там.
Очевидно, че са се държали професионално, защото са имали сериозни намерения, въпреки, че по мое мнение заплатата не е кой знае колко висока за сервизна дейност, и съответните изисквания за техническа грамотност, английски, и т.н. Все пак една продавачка в мол тези пари ги прави без проблем, но ако нямаш стаж и не искаш много от живота тази сума е ОК, по мое мнение...
Редно е когато имаш изисквания да напишеш и какво предлагаш, особено когато бюджета е фиксиран, все пак хората си губят времето да пускат документи и да ходят по интервюта. Лично аз не приемам заплатите да се делят на варненски и софийски, тъй като сервизното обслужване изисква едно и също внимание и отношение.

Пропуснах да напиша, че обявата им беше за Варна, и мнението ми за интервюто, на което ходих отново беше за Варна. Всеки има право на мнение, вероятно са се държали професионално към онзи, който наистина искат да наемат, и са се постарали да остане с добри впечатления. Във Варна офиса им се намира в западната промишлена зона, и без кола да отидеш до там си е изпитание, особено ако времето е лошо. Стартовата заплата не е лоша, макар, че изискванията които имат ми се струва леко ниска.  Сервизната дейност е една и съща, и няма значение дали оборудването се намира в София, Варна, или Търговище, изисква едно и също внимание и отношение.

Аз също ходих на интервютата и се държаха доста професионално с мен. На мен не ми задаваха лични въпроси, не повече от "от къде си" и "как ще стигаш до офиса". Казаха ми че ще минавам на обучение няколко месеца за сертификат преди да правия каквото и да е по-сериозно. Да, ще се пътува из страната, но в редки случаи. Търсят си техник за софия предимно. Заплатата е 980лв. чисто по време на обучението след това ще се увеличава, но не ми казаха как и с колко. Малко по различно мнение от мен, но винаги има НО. :)

Ако имат изисквания, които не са написани в обявата - бягай далече, това не е твоето място. Очевидно, че неща на които държат и не са ги написали за да не искаш пари. Ако в една обява след изискванията липсва диапазон и минимално заплащане, аз лично съм много скептично настроен, и изобщо не си губя времето, тъй като е въпрос на надлъгване.
Обявата им все още върви - при положение, че крайния срок е изтекъл на 20.01, днес е 27.01, смятай колко са сериозни.
Въпроси от типа: женен ли си, на колко си години са лични въпроси, които нямат никакво отношение към позицията.
Ако на мен някой ми зададе такъв въпрос ми става ясно, че няма сериозни намерения към мен, а единствено има наглостта да ми губи времето. Директно ще стана и ще си замина. Очевидно се интересува повече от жена ми, отколкото от мен:))) , Това е знак за примитивно мислене в стил - селски тарикат, не бих искал да имам каквито и да е взаимоотношения с подобен "мениджър".

Работодател, който няма какво да крие, ти предоставя всичко в писмен вид, останалото са меринджейски схеми и надлъгване.
Ако имат изисквания, които не са написани в обявата - бягай далече, това не е твоето място. Очевидно , че неща на които държат и не са ги написали - целта им е да не искаш пари.
Въпроси от типа : женен ли си, на колко си години, това са лични въпроси, които нямат никакво отношение към позицията. Ако на мен някой ми зададе такъв въпрос ми става ясно, че се заяжда и има наглостта да ми губи времето. Директно ще стана и ще си замина.
Пуснал си обява, искаш дадена работа да се свърши, въпроса е можеш ли да си платиш адекватно, или търсиш студенти, които да се учат върху оборудването ти. Никой нормален човек не го  интересува женен ли съм, какво работи жена ми, и на колко съм години. В крайна сметка - женен съм или не съм, какво значение има какво ще кажа по време на интервюто, а действителността е коренно различна. Като не искам да му кажа нещо, явно не му стига пилешкия мозък, че мога да му кажа каквото и да е на личен въпрос, който няма ама никакво отношение към позицията.

В отговор на предното мнение - аз ходих на интервю, и останах доста разочарован. При положение, че съм сервизен инженер с опит, бях извикан за запълване времето на мениджмънта. Имаше и лични въпроси от типа: женен ли си, на колко си години... Имаха и изисквания за неща, които не бяха написани в  обявата , а ги вадиха на час по лъжичка.
Това беше едно от най-непрофесионалните интервюта, на които някога съм ходил. Ходенето на това "интервю" беше пълна загуба на време.