Магазини Tendenz и Fiorelli /img/frontend/nomap.png"

Магазини Tendenz и Fiorelli

Към много доволната бивша колежка: вие направихте всичко възможно да ме накарате да напусна. Благодаря ви за униженията и обидното обсъждане през рафта. Това, че си мълчах беше само моя грешка, но това не значи, че не ви чувах. Специално с теб направих сума безуспешни опити да се сприятеля, но уви разбрах какво ти е било мнението за мен късно. Не съм преувеличила нищо, просто когато се държите зле с хората следващия път, може малко да се позамислите как ли го карате да се чувства този човек. Не се притеснявай каква работа ще си намеря, а и също не мисля, че има какво да си кажем. Аз не тая злоба към никого, всичко ще си остане само лош спомен. Хубав ден и сбогом!

Здравейте! Искам да се обърна към анонимната колежка, която писа за фирмата. Пиша ти и то с името си, защото не искам да се крия като теб, тъй като според мен не е коректно. Искам да те попитам защо написа само негативните неща и защо толкова ги преувеличи? Защо не написа как ТИ самата искаше да правиш всичко и как когато имаше кутии за носене ми ги взимаше от ръцете? Защо не написа как, когато беше болна тези два дни(за които говориш) управителката ти звънна и ти каза "стой си вкъщи, докато не се оправиш"? Защо търпя 1 година и повече, а не си тръгна, щом не се чувстваше добре? Мога да ти кажа още много неща,защото имам и аз какво да кажа, но няма смисъл. Можеше просто всичко това да ни го кажеш в очите, а не да ни оплюваш анонимно, защото не говори добре за теб. :) Знай само, че кой каквото си направи, това ще сърба. Пожелавам ти да си намериш работа, в която няма да правиш всичко само ТИ. ;) Имай малко достойнство и застани зад името си. Хубава вечер!

Ако мога да спася поне един човек от започване на работа в този магазин, значи има смисъл да пиша тук...
Единственото хубаво нещо е, че плащат заплатите навреме, но заплатата, която дават е малка за това, което правиш и търпиш...
-Работи се 10 часа и половина, плащат ти 10, осигуряват те на 8
-Казват ти, че имаш половин час почивка, но всъщност такава нямаш
-Ядеш набързо, за 5 минути, когато няма хора и всички преди теб са се изредили
-Когато се получава стока оставаш сам в магазина, обслужваш клиенти, вадиш модели, слагаш цени, носиш серии кутии към горния склад
-Стоката идва веднъж седмично от 50 до 100 големи, тежки кашони, които носиш надолу по тесните стълби към склада
-Складовете са два - един в подземието и един на втория етаж
-Най-често клиентите искат нещо от горния и от долния склад едновременно, а после мрънкат, че си се забавил
-Връщаш по 5-6-7 кутии на мястото, винаги ти, другите не се сещат и само ги подминават
-Всеки ден се мете и мие под, често само ти го правиш, а после ти правят забележки, че не било изметено или измито добре
-Чисти се пред магазина, а там е тоалетната на гълъбите, отново чистиш само ти
-Правят ти се забележки постоянно, вика ти се дори и пред клиенти
-За всяка открита грешка обвиняват теб като нов
-Склада е отрупан с кутии, на по 2-3 редици, минаването е трудно, а ваденето още повече
-Подреждаш склада ти, а после недоволстват, че нищо не могат да намерят, в същото време те дори не знаят как се реди склад
-Идват по много нови модели всеки път, а място в залата и склада няма, трябва да измисляш как да ги подреждаш и въобще как да ги събереш
-Лятото се работи до 21:00
-През лятото е пълно с чужденци, предимно нагли рускини, не само не ти остава кога да ядеш, пиеш вода или да ходиш до тоалетна, но не можеш и дъх да си поемеш
-Когато касиерката не си е приключила касата навреме, оставаш да я чакаш след работно време
-Работи се по график, по който винаги си прецакан и дори и да нямаш претенции пак ти правят проблем
-Работи се на всички празници
-Отпуска лятото не се дава, само по седмица през четири определени месеца
-Събота не се почива, най-много да ти се даде една събота в месеца
-Ти изхвърляш боклука винаги и то сам
-Ходиш на всички места, на които трябва да се ходи (за храна, за консумативи и др.), но всъщност това е спасение за малко от там
-Ако ти се наложи да ползваш болничен дори само два дни, те тормозят кога ще се връщаш на работа
-Плащаш ревизии, без значение, че не си работил на каса
-Магазина работи и по време на ревизия
-Следи се колко често ходиш до тоалетна, по колко се бавиш, хабиш много хартия и може да те накарат да си носиш
-Колектив, работа в екип? Няма такова нещо. На почит са клюките, говоренето зад гърба, обсъждането на колегата, който почива през деня, подмазвачеството, подлостта, битовизма, напрежението, скатавките, злобните погледи, лицемерието, долните интриги

Това не е всичко, има и още много неща, това са само малка част от гадостите, които изживяваш там. Там не е място за добри хора, а за непочтени и подли хора, които винаги търсят как да прецакат другия. Там е един кокошаро-змиярник. Бонус беше главоболието, а през живота ми глава не беше ме боляло до тогава...

Обувките им са пълни боклуци. Купих си сандали преди месец и на второто обуване и двата сандала бяха с разлепени обувки, занесох ги в магазина, момичетата бяха много любезни. След няколко дни ми с еобадиха и отидох да ги взема, при което видях, че едната подметка отново не е залепена, пак ги оставих. Когато ги взех след нди бяга залепени, но ен след дълго още след няколко обувания, пак се разлепиха подметките.

Имам няколко случаи с тази фирма,винаги съм поръчвала с желание от там,но винаги съм оставала разочарована.Първият път когато си поръчах обувки,като ги доставиха и ги отворих не мога да опиша миризмата,която се носеше от тях.Ужас,няма как да ги обуеш,не си заслужаваше да ги върна тъй като цената нямаше 20 лв. и реших да не си тровя нервите.Вторият път беше преди Коледа и се опитах да се свържа с тях на имейл,тъй като имах въпрос за един артикул и до ден днешен ни вест,ни кост.Последният и най-пресен случай обаче преля чашата.Правя си поръчка всичко е наред двата артикула са налични и да си очаквам поръчката до 4 работни дни.На 5 работен ден получавам обаждане,че единият артикул не е наличен,питам момичето кой от двата,тя ми го казва по каталожен номер,обяснявам и че в момента пред мен нямам компютър и не знам за кой от двата артикула става въпрос,питам я дали може да ми го обясни,опише тя ми казва не,проверете и се обадете на този номер.Проверих артикула и звънях на въпросният номер около 5 - 6 пъти,нито някой ми се обади после,нито ме потърсиха отново.

Странна фирма.
Всячески се опитват да те върнат в робовладелския строй! Всички са длъжни да работят извънредно за тоя дето духа гората и на ползу роду. Ако не си останал веднъж-дваж след изтичането на работното време - веднага скандал и разговор на 4 очи. Нямаш право да искаш поне да те предупредят от сутринта за вечерта, че ще трябва да работиш извънредно. Когато ти кажат да оставаш - оставаш! Толкова!Заслужават проверки до дупка от Инспекция по труда, но явно на девойките и младежите работещи там не им стиска.Не си струва дори на интервю да отидете - нищо от това, което ви кажат че ще бъде - няма да е вярно.
Хората им напускат поголовно, а нови служители не се назначават. Тези, които остават се товарят на макс, без да им се плащат допълнителни или поне извънредните часове, а отгоре на всичко им се обяснява, че са мудни и бавни и че трябва да вдигнат темпото...Трагедия е там, трагедия...Спокойно може да им подминавате обявите за работа.Ако имаше оценка -10 с удоволствие щях да ги номинирам точно с нея.

Здравейте, и аз ще споделя мнение за фирма Тенденз. Бивша служителка съм преди 1 месец бях освободена от работа заедно с управителката на магазина.По принцип бях доволна редовно заплащане,аз бях на 700 лв. като касиер, много добре знаех условията, че не осигуряват на по малко, по банковата карта едни пари взимаме на ръка други.Работата си е доста имам едни и по слаби дни,но при приемане на стока си е доста тежко, но пак казвам, че човек щом остава на едно място по собствено желание се съгласява с условията. Но преди един месец не освобождават от работа и регионална управителка С.Б., от която в началото бях много доволна,но се оказа че тя няма своя преценка за персонала,а разчита на вътрешни хора и на базата на техните думи прави своята преценка,тя ми заяви, че няма да си получим парите на ръка за февруари и март, а само тези по картата с основанието,че ревизията не е излезнала с много пари,но не казва колко и на какво основание ни ги спира парите,като ревизията е направена 2-3 седмици след освобождаването ни без наше присъствие, но така и изнася. Мислим да си потърсим парите по законов път,но не знам дали ще имаме успех с пари, които не са декларирани. Направете си вие сами извод за фирмата и внимавайте много като постъпвате там на работа. Не във всички магазини е така зависи от регионалните управители,как се държиш с тях ,трябва да бъдеш послушно куче без изказване на собствено мнение.А и камерите в магазините служат само за подслушване на персонала,а не да следят в обекта дали има кражби. Имаме право на 30 мин. почивка от 10 часов работен ден,но и тях ги ползваме под напрежение в момента като видят на камерата, че липсваш и се почва със позвъняването къде си, откога те няма.В последно време бяхме подложени на психически тормоз от страна на С.Б. Не казвам тези неща от яд или някакви такива чувства,това ми се случи действително. Вярно на всеки му трябват пари днес,но е много важно отношението и здравето никой не може да ти го плати.
Човек трябва да си търси правата!

Здравейте, защо не зареждате повече номера от белите български маратонки? Служителките ми казват, че се очакват, но засега няма резултат.
Аз съм от провинцията и идвам рядко в София. В интернет магазина също изчезнаха. Толкова ли е трудно? Ако няма да ги получавате някой да уведомява клиентите.

Здравейте, искам да ви кажа как Тенденз ме излъгаха, когато напуснах, че всичко което съм си изработил за последния месец ще ми бъде изплатено.Отношението към служителите е под всякаква критика. Постоянен тормоз от страна на регионалния управител С.Б. която пред служителите се прави, че за всичко са виновни шефовете, а на тях казва,  че за всичко са виновни служителите, но това е друг въпрос. Повярвах на думите им, че всичко ще ми бъде изплатено, но уви. Засъжаление това не се случи само с мен, а и на другите служители, които напуснаха. Имайте си едно наум, когато почвате работа във фирмата или когато решите да напуснете.
Ще пиша пак след края на месеца за развитието по въпроса с неизплатените заплати!!!

Работата не е тежка, но няма по неорганизирани хора и работа. Шефа Николай превежда парите когато си иска от 12 до 18 число. Прави се, че е стриктен за чистотата в магазина, обслужването и д си коректен към него. Да заплатите са хубави, но зависи в кой магазин работиш. Добре е да работиш там ако има на кого да разчиташ да ти помага. За това ако е за временна работа д става но за постоянна не си заслужава. Аплодисменти за поредната фирма която не зачита работниците си. Защото ние сме хората които му изкарват парите. Ние му пробутваме боклуците.