Комсофт ООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Район р-н Възраждане, бул. Княгиня Мария Луиза", 47"&markers=София,Район р-н Възраждане, бул. Княгиня Мария Луиза", 47"

Комсофт ООД

КОМСОФТ е прекрасна фирма, за всеки който иска да се учи и развива своя потенциал. Предлага много възможности и свобода, но най-ценното е самият управител. Освен че е неоспорван капацитет, с много знания и богат опит в сферата на информационните технологии, работи наравно със служителите и клиентите докато се стигне до разумно и работещо решение. Винаги е на разположение, дава подкрепа и ценни съвети, както в личен, така и в професионален план. Приятелско настроен е и проявява разбиране към всички и всичко. Има богато чувство за хумор, което прави работата в Комсофт по-приятна.
Винаги има недоволни хора, които ще използват всяка една възможност да очернят всичко. Ако са били служители на фирмата, могат само да съжаляват, че не са усетили и не са се докоснали до "чара" на Комсофт.
А и все пак фирмата се прави от хората и екипа. Нещата не се получават, ако само се взема без да се дава и обратното. Винаги трябва да е двустранно.
Моят съвет е да имате едно наум, когато четете ананимни коментари.

Ниско заплащане, отношението на шефа към нови служители е доста лошо. Не приема чуждо мнение, не приема когато не е прав и обижда служителите си.

Заплащане: около/под средното за България
Уважение: Несравнимо много
Привилегии: Определено (особено ако си студент)
Фирмена сигурност: На ниво
Ангажираност: Плаваща
Потенциал за развитие: Голям
Местоположение: Центъра на София (до метростанция)
Колеги: Изключително готини и приятни хора (и приятели)
Работна среда: Много уютна

Приятна работна среда и чудесни колеги. Сравнително ниско заплащане на програмистите, но винаги гарантирано и независещо от проектите по които работят в момента. Собственика не обича много чуждите мнения, което малко спира всякакви иновации, но за сметка на това се грижи за спокойствието на програмистите си. Ако имаш проблеми, ги приема като свои. Технологиите са JAVA и Oracle/фанатично/ и C, преди аз да напусна имаше и C++ проект.
Като цяло най-добрата българска фирма, за която съм работил някога. Предложиха ми добра работа в САЩ, иначе не виждам как бих напуснал Комсофт. Като се върна в България след две години, отново ще си подам документите там.

Малка фирмичка, където много не се работи и много не се плаща, но определено има добра атмосфера и спокойствие. Работи се предимно по държавни проекти, което означава, че не се бърза и не се изпипват нещата, а изискванията винаги са мъгляви и променливи.

Местоположението е до халите, на центъра - невъзможно е да отидеш там с кола.

Приятни колеги, спокойна обстановка.

Шефът е голям веселяк и пуска постоянно майтапи. Работил съм доста време там, но не съм го чувал да се кара или да вика.

Не плащат твърде много, но винаги е редовно.

Рай е за студенти - като дойде сесията и може по цяла седмица да изчезнеш, за да учиш.

Технологично е Java и Oracle, като политиката е на Oracle великите технологии да се ползват повсеместно (лош избор според мен).