Uber Юбер /img/frontend/nomap.png"

И аз като колегата по-долу, подлъган от сладкодумна ХР/ТА-ка 'кандидатствах' преди около 6 месеца, най-вече за да видя какво предлагат. Ставаше дума за лийд позиция, 'съчетаваща' технически и ръководни умения. По време на предварителните разговори 2-3 пъти отбелязвах, че нямам голям опит конкретно с бази данни и всеки път ме уверяваха, че това не е проблем.

Започвайки същинското интервю първото, което ми дойде на ум е картинката за Бай Иван и мениджърите. В случая Бай Иван(не се казваше така) очевидно беше местният гуру на базите данни и следващите 50 минути си говорихме само за това. Всъщност, човекът беше доста адекватен и доброжелателен. Останалите трима - двама 'лийдове' и 'архитект' само се представиха и с това се изчерпа интеракцията ни.

Приключвайки с 'техническата' част беше ред на 'лидършип' частта. Иван, вече истински такъв, май се водеше директор на инженеринга, закъсня повече от 15 минути, наложи се да звъня на ХР-ката в Холандия да го сръчка. Човекът явно имаше и друго на главата, защото през цялото време си чатеше на компютъра, едвам-едвам обръщаше внимание какво казвам и отговаряше 10-15 секунди след като попитам нещо. Беше по-ентусиазиран единствено когато изнесе кратка лекция как е бил не-знам-си-колко години в САП, където имало страхотни специалисти, но в Убер взимали топ на топ-а и дори повечето САП-аджии нямало да се класират.

След така протеклото интервю колкото и малко желание да имах за работа във фирмата ми се изпари. Няколко дни по-късно ХР-ката ми писа само, че няма да продължат с мен, а когато попитах за повече обратна връзка какво е довело до това решение не получих отговор, което ми е леко непрофесионално.

Накратко - правят впечатление на хора, които много са си повярвали, дали заслужено или не - нека всеки да си прецени.

ПС: ХР-ката се изпусна още по време на предварителното интервю каква заплата дават и беше над средното за позицията, без в същото време да е космическа.

Реших да приема техническо интервю след настоятелни покани от напрориста HR-ка, заради любопитство и интерес към техническите интервюта по принцип. Държа да отбележа, че HR-ката и провеждащият интервюто бяха много учтиви през цялото време. Обаче, когато някой стартира разговора с нещо от сорта "Какво е най-интересното което си правил, и с което се гордееш?", най-добреото което можеш да направиш е да благодариш и да кажеш "Чао". Абе хора, не разбирате ли че интересни неща с които се гордееш се правят в академичнитете среди в силни университети, както и в R&D на големите фирми? Няма как да задаваш такива въпроси, след това което самият ти правиш е да донаписваш код който издава фактури. Гледайки нещата които уж ползват, като NoSQL бази данни и distributed systems, т.е. нови и модерни технологии - дори и да предположим че интервюиращите са участвали в дизайна на архитектурата (в което много се съмнявам) - все пак това са неща които са правени вече от хиляди хора преди това, изписани са една камара публикации и туториали - т.е. дори това не е нещо с което можеш да се гордееш. Това и целият разговор (доста базови и бих казал "лесни" теми) остави впечатлението, че това е от фирмите които нямат идея защо и точно колко/какви хора търсят, и интервютата са им най-интересната част от ежедневието. Трепач беше и обяснението с което ми отказаха - имали малко по-добри какдидати и ми препоръчвали да какдидатствам отново след 6 месеца, като през това време да съм си дал достатъчно време да се подобря. Ама как иначе, нямам търпение да кандидатствам пак и ако ми се окаже тази рядка чест да участвам всеки ден в глупави скръм срещи където да обясявам върху какъв бъг ще работя.

Някой може ли даде повече информация за средното заплащане във фирмата? Също какъв формат са интервютата? Благодаря!

Дайте малко повече информация в каквот точно се изразява непрофесионалното техническо интервю. Споменахте пуберчета, т.е хора без опит, които изпитват кандидатите ли?Колко време е интервюто, дават ли бързо обратна връзка?Каква е средното заплащане за ИТ позиции там?

Непрофесионално техническо интервю с неопитни пубери за интервюиращи. Ако това са най-подходящите им кадри да водят техническо интервю какви ли са останалите тогава...

Аз лично си загубих времето да кандидатствам там. Добре, че преди това вече имах конкретна оферта, която ме устройваше и не им се вързах мног на (p)Uber.

Ако не искате да бъдете "оценявани" от снобарчета/не-професионалисти не ходете на интервю за работа в Юбер.

Може да ви канят настоятелно на интервю без никога да са виждали ваше CV и или да се сетят да ви поискат такова..

Ще ви задават тъпи въпроси от сорта на "с какво се гордеете" и тн.

Накрая може да ви отговорят, че сте bad cultural fit.

Пълен майтап са. Като цяло разчитат, че като чуете името на фирмата и великите им "бенефити" ще им се поклоните до земята.

Uber = Jokers..

Като клиент на услугата мога да споделя само положително мнение и да кажа браво!

Започнаха много добре,реших,че ще се работи не по нашенски,но уви.... мотото им беше "80% от всички заработки + бонуси за да ви е изгодно да работите с нас", е останаха само заработките.Бонуси няма вече никакви,заработката не е толкова силна,колкото казват,а и като махнеш парите за гориво и поддръжка..... май не остава много......Много се съмнявам,че в други държави работят по този начин с шофьорите.Вече минаха на режим печалба и край!

Произведено след 2005 г, с 4 или повече врати, в отлично техническо състояние и без рекламни стикери.е вие сериозно ли ?