Бер Хелла Термоконтрол /img/frontend/nomap.png"

Бер Хелла Термоконтрол

Предходното мнение най-добре определя положението в тази фирма. Анархия. Никой не знае какво точно прави и накъде върви фирмата. Повечето от старите служители си тръгнаха и текучеството е голямо. Старите опитни кадри се заменят с евтини хора без опит с надеждата да придобият такъв във фирмата. Предвид, че трудно попълват липсващите кадри, освободени хора няма и BHTC се превръща в идеално място за хора, които искат да си карат спокойно и да си вземат някаква заплатка.

Анархия ! Толкова олигофрени на ръководни позиции няма дори в долнопробна българска фирма - никой не е на ясно какво трябва да прави, но изискванията към най-ниските позиции са безброй ! Жените работят прави без да вдигат глава за по 460-500 лева, а в почивката си няма къде да седнат на вън, дори и се бяха накарали че взели и изнесли столове да седнат !!! А генералният мениджър се вози на чисто ново Волво под наем ! Човешките ресурси обещават бонуси на интервютата и те баламосват да започнеш на по-ниска заплата, но ще получаваш по 250-300 лева бонус, който още на никого не са дали .Всички мениджъри гледат на персонала като на роби, не те поздравява дори ! Немците и се гади че говорят с вас, а в последно време има един нов производствен мениджър, какво да ви кажа - той направо ходи по водата !!! Има и качествени хора, но почти всички си търсят работа, за фирма от 100 човека,напусналите са около 30 за 4-5 месеца, и не заради заплати . Разходите за безмислени глупости - колкото щеш, но за заплащане на извънреден труд - Ц . А сега малко цифри: заплати, Софтуерни специалисти 2500-3500 лв. чисто, Хардуерни инженери 2500-3000, логистика 700-2000 лв. инженери 2000-3000 лв, производство 450-700 лв. Един колега, отличен специалист - Я.Д. казваше - не се кланяйте на немците, по-некадърни са от нас, както и Метин, когото изгубиха - прави са, имат единствено повече дисциплина . Искам да изкажа благодарности на човека Метин Ибрям и професионалиста Метин Ибрям . Заместника му да не се прави на герой, герои има само по филмите !

Интервю и назначаване през Easy consult в един ден. Местоработата е далече, определено. Има маршрутки от метростанция и дават ваучери за такси. Но заплащането е малко за работата. Колегите имат добро отношение. Но от HR агенцията отвратително отношение, наглост, невъзпитание. Много непрофесионално!И това го правят, за да не ти се плати!

460 лв.заплата
40 часа извънреден труд 160 лв.
събота и неделя работни ежемесечно, кодекса на труда не е валиден
нощен труд 10 лв.
началник смени незнаещи къде са.

От отдел "Човешки ресурси" са крайно некомпетентни- визирам Татяна Милева-разиграва хората и пуска обяви и чрез няколко агенции,а тя каква ли работа върши?Не е в състояние да отговори на никакви въпроси конкретно-губи времето на кандидатите.

1 точка

Одобриха ме, но като чух за какво заплащане става дума, се отказах...Несериозно е просто...

Президента копа, за да докопа някоя далаверка покрай строежите в тази ("Индустриална") област, може би ;-) "Ех, че сладко е, да си при мама и при татко". Някои хора, типично "по нашенски", покрай строежа и запускането на завода се "облажиха" неприлично много, може би :-) Както народа казва "Бог да пази България" от такива "инвеститори"-експлоататори. Господа, народа вече отдавна сляпо не вярва на празните Ви обещания, ама на дали :-) Прост народ си бяхме, прост и гладен! Такъв и си оставаме. Сполай Ви!
п.с. Подстригването на овчиците заблудени, които задружно блеейки, са се събрали на поленцето, там, продължава с пълна сила.
Бог да ми прости, че се заблудих и аз. Амин!

Язък дето кОпа президента ...

До по-долу задалият въпрос - производствен директор се търси защото старият напусна. Да напуснаха хора и както се хвалиха че са събрали 60 човека сега не се хвалят че близо 10 тина вече напускат/напуснали. С това управление е така. Подкрепям мнението, че скоро ще се продава земя и завод на безценица в Божурище :) Но да хората ще напускат ако скоро не се промени нещо коренно! Също така неуредицата с пътуването и мястото на работното място е доста кофти да ходиш на работа с кеф :)

Ситуацията е "пази боже сляпо да прогледне"! Сами преценете защо не идват добри кандидати за работа. Ами те вече са разбрали "за какво иде реч". Ако не знаете къде се намирате и имате желание да работите извън града, в полето, то най-вероятно ще Ви наемат :-)