Брейн Сторминг ЕАД /img/frontend/nomap.png"

Брейн Сторминг ЕАД

Изключително рядко си позволявам да давам оценка за някой, но тук искам да дам мнението си. Бях на интервю за работа в компания Брейн Сторм. Изненадите за мен започнаха още на рецепцията, нямаше кой да ме посрещне и настани, след около 10 минутно чакане се появи една млада дама, която мина покрай мен и само каза имайте търпение след 5 мин почваме. "Имах търпението" и след около 20 мин в офиса на компанията, ме поканиха в една зала, в която имаше една дама - управителката на Брейн Сторм и един господин. На масата, където проведохме интервюто имаше мръсни чаши, храна и какво ли още не:( Интервюто започна като някакъв кръстосан разпит, след като господина зададе въпросите си, каза че няма повече стана и излезе от залата. Изключително непрофесионално и невъзпитано, дори не каза и довиждане. След, което дойде ред и на дамата да попита нещо, но телефона и звънна и тя вдигна на високоговорител и проведе разговора си, дори не бих коментирала и нейното поведение. За мен срещата беше приключила отдавна станах и си тръгнах.

Здравейте пиша този коментар опитвайки се да дам независимо мнение за фирмата. За начинаещ счетоводител смятам че е идеална възможност да навлезе по-надълбоко в счетоводството, но за опитен такъв считам че ще е загуба на време. Наистина за фирмата доста от по-старите коментари са вярни, но има вече и доста подобрения. Ако имате колебания все пак се срещнете с управител ката и изградете собствено мнение за фирмата. Лично аз съм доволен от работата си там и благодаря на екипа и от отношението.

Поредната семейна фирма

Още едно явно нарушение в тази фирма. През Юни 2009-а година всички работещи в Брейн Сторминг ЕАД получиха запод за прекратяване на трудовия си договор по взаимно съгласие. Още същият ден бяха отново назначени в друга фирма - Брейн Сторм Консулт ЕООД. При това прекратяване на договори на всички се дължеше някакво обезщетение по чл.224 от КТ за неизползван отпуск и това беше упоменато в заповедите за прекратяване на трудовите договори. До ден днешен не е изплатен нито лев. Предвид, че за задължения по чл.224 има 3 годишна давност, скоро може да се окаже, че Брейн Сторминг ЕАД (по настоящем Ди Ес Ди Груп 2009 ЕАД) просто са присвоили за себе си една не малка сума ощетявайки служителите си. Тези пари са дължими и докато не е изтекла 3 годишната давност всеки може да си ги потърси от Ди Ес Ди Груп 2009 ЕАД по съдебен ред.

Всичко в тази фирма се изчерпва със страхотните колеги, но това изобщо не е достатъчно.Минусите:- осигуровки на минимален осигурителен праг- ниско заплащане- закъсняващи заплати (никога не знаеш кога точно ще ти бъде платено и заплатата си за май например е нормално да очакваш в средата на Юли)   - никакво допълнително стимулиране - никакво кариерно развитие (както започнеш така ще си седиш с години)

Ох лелеее...чета и напълно вярвам на ушите си..хахахах....пазете се от тази фирма..било то като потенциален клиент или служител...некомпетентни...и т н...дори не си заслужава да пиша...а и не желая да ги обиждам милите

От позицията си на служител във фирмата бих желала да изкажа огромното си учудване от публикуваните по горе коментари!
Както е известно на всеки един нормален човек, много е трудно,а и почти невъзможно е всички да те харесват! Така е и с фирма Брейн Сторм Консулт!!!
Според мен управителката на фирмата Камелия Терзийска е един прекрасен управител. Тя е много иновативно насочена личност, която би подкрепила всяка една идея, стига тя да е реална и да успее да се реализира! Камелия Терзийска е наистина личност, която всява реапект и уважение, което понякога по слабите и не дотам интелигентни хора, възприемат като укор и предизвикателство, с което явно не могат да се справят и затова се обръщат срещу него и го отричат! Много е лесно и простичко да започнеш да изливаш гнева си върху фактора, който в случая играе ролята на контролен орган! Защо не се постараем да бъдем малко по благоразумни и наистина да търсим, от къде реално идват проблемите - а именно в самите нас! Нека преди да обвиним и да оплюем фактора, който ни е накарал да се огледаме в собствените си недостатъци, се опитаме да превърнем именно тези недостатъци в едни прекрасни плюсове!
Нека и не забравяме поговорката: Когато даваме оценка за другите, ние реално даваме оценка за самите нас!!!
Благодаря Ви, за отделеното време!!!

Няма да дам конкретни оценки, тъй като времето когято работех за тази компания е минало доста отдавна. Възможно е всичко да се е променило и там да е рай за служителя ... Но честно казано се съмнявам ...
Преди години ( както казах доста ) работих за около половин година в Брейн Сторм Консулт. Не защото обичам често да си сменям работата, а защото човек който уважава себе си, знанията и квалификацията си трудно би издържал повече. Да - обема работа е голям, напрежението - също. Но това не е проблема въобще - така е в повечето счетоводни къщи ( предполагам ) , а и в други компании където бизнеса е динамичен и има предизвикателства. Проблема е отношението, липсата на съдействие от страна на множеството главни счетоводители, които по онова време нямаха особено ясено разпределени отговорности и екипи от оперативни счетоводители, за които да отговарят. Офиса се отключваше сутрин от главната счетоводителка или някои роднина на собственицата. Ако се успят - висиш в студа като куче на улицата. Виж вечер и да спиш в офиса - няма проблем - колкото по дълго стоиш толкова по им е гот на властимащите. А интириги, разправии, сплетни ... роднини, състуденти, приятели на "началството" да искаш ... изобщо ... ад ... и не заради многото работа. Заплащането - ниско за 80 % от работещите, че и с осигуровки на минимален праг. За част от персонала - онези - от "роднинскио-съседстко-приятелския кръг" - съвсем друго. И традиционно - последната заплата не се плаща или се плаща официалната й част, за пликчето - забрави ... И не щото имат лично отношение към напускащия - и с разправии да си тръгнеш, и мирно и кротко да си тръгнеш все е тая - това е "лепта" за тяхно здраве - в краткото време, в което бях там напуснаха 10-ина служители - кой по-вече или по-малко добър и с всички се случи така - последна заплата - ниц!. Е, поне не може да ги обвини човек в непостоянство :-D - постоянно ставаше така . Що се отнася до оплютия софтур - аз не съм на това мнение - софтоера си им е ОК. Съвсем не е по-лош от Ажур-а, а е в пъти по-добър от Конто-то например. Може и лошо да бе понякога обслужването, има си и някои косури програмата, ама като цяло смятам, че е добра, гъвкава и удобна, с доста възможности. А аз съм работила с доста програми - имам база за сравнение. Все пак в обобщение - ако нещо кардинално - ама много кардинално - не се е променило - това съвсем не е място за работа на който и да било човек. Освен ако не е много, много отчаян и обезверен. Или пък е току-що завършил студент рекъл си , че ще стисне зъби и ще устиска 1 година, за да понаучи това-онова ( което ще стане - то неволята учи повече от всичко друго ) и ще си намери истинска работа - не по малко или по-лесна , а работа където да се чувства по-добре. А почти всяко друго място би било по-добре.

Аз самата се съмнявам в написаното по долу от бивши колеги. Защо ли? В момента се занимавам с 14 фирми и всички те са приключени до м. Ноември. Минали са ми доста проверки и благодарение на компетентното мнение на главните счетоводители нямам проблеми с данъчните. Всичко негативно написано преди мен във форума го отдавам на комплекс, невъзможност за работа в колектив и непрофесионализъм. Колко от вас биха се престрашили да поискат препоръка от бивш главен счетоводител или работодател? Поогледайте се, преценете се сами и тогава оценявайте. Няма безгрешни хора, но когато някой се опитва да обиди БРЕЙН СТОРМ, пряко обижда и мен, като служител във фирмата. Аз съм сигурна, че работата, която се върши тук е наистина качествена и това може да се провери за разлика от анонимните ви мнения.

Като бивш служител мога да кажа не започваите. фирмената политика е използване и изцеждане на служителите до край. Няма никаква работна атмосфера и мизириите на Камелия и някои от главните счетоводители са умопотресаващи.