Консентрикс България ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Консентрикс България ЕООД

Здравейте , Надявам се HR да четат коментари за компанията тук .
Искам да изкажа мнение като канидат за работа за едно супер некоректно отношение от HR. При получаване на обаждане и разговор по телефона ( не си спомянм името на служителя , беше момче) ми направи предложение за работа Cust Service for Tabaco Company,като се разбрахме , да се чуем в понеделник за да дам отговор дали приемам . Идва понеделник чуваме се , казвам приемам офертата ви иииии.... Познайте - отсреща ми се казва - Амиии съжалявам , но вече не търсим кандидати за тази позиция ,за в бъдеще ще ви имаме на предвид за други проекти. При въпрос защо така , ама аз исках да приема офертата , нали се разбрахме - ми се каза , че вече са събрали екип от хора. Което означава ,че въобще не са ме изчакали за отговор както се бяхме разбрали а, още в петък са си направили интервютата и събрали хората, а пък другите после ще ги лъжем мажем нещо и да го д*хат. Или просто на случаен принцип си решават кой им е симпатичен и кой не и се гаврят с човешкия ресурс ,защото обявата беше качена отново на следващия ден че търсят хора . Много кофти се получи и ме е яд защото ми се предложи оферта , а не ми се даде шанса - наистина имах желание да започна и да се развивам в голяма компания като тази.

Бихте ли изразили мнение за офиса във Варна и по специално за отдела, който обслужва клиенти на коли под наем на чужди езици? Каква е обстановката? Работата скучна ли е или изнервяща или нещо друго.
Колебая се дали да кандидаствам там.
Благодаря предварително.

Бях на интервю. На пръв поглед в сграда като Кепитъл Форт имаш надеждни очаквания. Подраних за интервюто. Имаше и други кандидати.Дойде една жена с дънки и се представи.Интервюираха ни 4 човека от тази госпожа.Помоли да се представим с няколко думи. После ни дадоха задача да отговорим на имейл. И ни раздели по 2ма. После ни даде някакво дърво трябваше да пишем думи на английски.После изтеглихме по 2 въпроса и това беше. Тая девойка каза че ще се обади или ще изпратят имейл. Нито едно от 2те.Непрофесионално отношение към кандидатите!!! А да и не споменаха пари през цялото интервю!!!

За мое съжаление бях в неблагоприятна ситуация и спешно търсех работа, когато започнах в компанията преди 1 година.

Проекта изглеждаше обещаващ тъй като клиента беше Microsoft. След една година мога да твърдя, че това е най-долната компания в България за която аз лично съм работил а имам около 10 години опит.

За развитие мога да кажа че се наемат хора които си траят и не създават проблеми(без инициатива), управата е от същите некадърни кадри което включва, тиим лидери, оперейшън и деливери мениджъри.

Ако сте съвестни и кадърни няма да имате развитие поради причината че ще представлявате заплаха за останалите гъзо-лизачи, има и кадърни хора но те са рядкост, нямат власт и бягат бързо от Консентрикс.

Отношението е както си го направиш аз лично съм темпераментен и никой не ми се качи на главата, а пък ако си знаеш правата са точни, но ако си млад/а или неопитен ще те карат да си взимаш извънредното работно време вместо да ти го заплащат и други подобни.

За условия на работа мога да кажа че предлагат минимален осигурителен пакет, няма кафе, няма чаши, няма вендинг машина, няма офис пакет, дори Windows-a им не е активиран на много компютри.

Ще ви карат да изпълнявате неправомерни практики и после когато ви хванат вие ще поемате отговорност вместо мениджмънта, ще ви плащат с дисциплинарно уволнение и ще ви предлагат да напуснете по взаимно съгласие.

Ако работите здраво имате инициатива ще ви качват задълженията но не и парите и ще се надяват да го правите докато не рухнете физически и психически, искат много без да ви предоставят нужните ресурси. Малко са хората който ще се застъпят за вас.

Освен много ограничен брой читави хора, преобладават скалюхи, охлюви и други нечленоразделни индивиди предимно в управата. Плащат сравнително адекватни пари стартово стига да си знаете правата, но не вярвам че ще имате адекватно развитие и ако сте разглезени от някоя по-богата компания ще бъдете много разочаровани.

Ако ви се наложи да работите там искрено съветвам да сте тихи, работливи и да си спазвате задълженията без да нарушавате правилата дори това да бъде изискано това от вас, искайте си платежните фишове и следете кога се работили извънредно, не отсъствайте много през изпитателния период и се дръжте възможно най-неутрално към всички.

Това което съм написал разбира се е мое лично мнение и не искам да го налагам а просто да споделя опита си. Лично смятам че това не е добър работодател и чакам просто добра възможност за да излетя от този лайнарник.
Успех на търсещите!

Много неща мога да кажа за това място - коака!

Ще посоча само един пример - отявлен гей, гъзолизец, беше назначен без конкурс за бек офис лидер защото се слагаше на шефа! Може и един минет да му е врътнал, щото си беше педалче.

Компанията инвестира в тва недоразумение, като го обучиха в сикс Сигма до зелен колан и работата му порасна много!

Лично съм го хващал да пуши хероин в тоалетната! Та кво? Не само гей, ами и херцог? И тва шеф! Ама го тръпяха, щото с френски и си беше подлога.

Взимаше болничен постоянно и залагаше служебния си лап топ за дрога! Дължеше пари на целия офис, като не се свенеше да зима дори от едно сляпо момче, Спасов, чиято приятелка също е сляпа и има тумор в мозъка!

Тоя наркоман, с невероятното име Кънчо накрая лъжеше, че има смърт в семейството, за да не идва на работа, щото пак беше заложил фирмения лап топ! Не ми се мисли какво щеше да стане с корпоративната информация ако не беше успял да го откупи? Защото при залагане на телефон/таблет/лаптоп си длъжен да дадеш паролата за достъп! Демек заложната е имала възможност да види и употреби фирмена информация.

Тва леке се махна, отиде да работи за Епъл в Ирландия и дано никога не се върне! Щото един път беше заминал така да се лекува в комуна в Белгия, но се завърна след няма и година на бял кон.

Бонус точки ако сте то чували с каква претенция говори на английски и срича като ученичка!

Викаше дилърите си до офиса, по едно време дойде и призовка за него!

Беше лансирал своя приятелка с немски, наркоманка като него, чиято първа работа бе да почне да се чука с колега, който имаше приятелка във фирмата! Използваха обедната си почивка да се чукат в апартамента му в младост.

Тая мърша закъсняваше за работа и нон стоп взимаше болнични и каква изненада - не мина на постоянен трудов!

Така че си вадете изводите каква фирма е това да позволи двама херинисти да работят там и единият даже да е шеф!

Зле е много.

може ли да ми дадете контактите на този синдикат?
С Уважение,
Анонимен

Хора, тези аутсорсинг, IT, колцентрове и маркетинг агенции са робовладелци. Да сте чували за синдикати? Да, всеки от нас може да стане член на някой синдикат. Е, да плаща се членски внос, но друго си е някой да ти пази гърба. Аз например не знаех, че имало синдикати и за нас в кол центровете и бях назначен като оператор с езика X, така беше написано В ДОГОВОРА. Но те го престъпиха като ме накараха да работя и с езиците Y и Z, като разбраха от сивито ми, че ги владея и тях. А ТОВА Е НЕЗАКОННО, защото не е по договор и освен това не ми плащаха повече за допълнителната работа и натоварване. Истината е, че всички такива фирми така правят, дали ще е Pfizer, Accenture, SAP, JC, Microsoft или някое малко кол центърче, защото не си знаем правата.

Към колежката с болничните.
Не се оплаквай, вината си е изцяло твоя. Всеки мениджър иска персонала му да е на разположение когато има нужда от него. Никой не те е назначил да излизаш в болнични и да искаш да си тръгваш по - рано: това е частен бизнес, а не детегледачница. Ако не може да се справиш със задълженията си на работа поради факта, че имаш дете (всички имат), то потърси си държавна работа, където се работи до 16:30 и отпуската ти стига до два месеца годишно, а може и перманентно да си в болничен, никой там няма да се трогне там ли си или не...

Според мен и според ситуацията в София, Варна и Пловдив,Аусорсинг сектора и компаниите към които спада и Консентрикс дават един добър старт за млади хора без какъвто и да е било трудов стаж да започнат своята кариера, да се научат да работавт в екип и да изградят уменията за които пишат в учебниците.
Изискването, за да ти се плаща заплата, за която нашите родители работят над 30 год и която е 2 пъти по висока от тази на мед. сестра,в частна клиника, е да знаеш един чужд език добре....
Бъдете търпеливи и дисциплинирани с изисквания спрямо това което вие предлагате!
Консентрикс е добра компания и тези които искат да учат и да се развиват имат тази възможност, но трябва да бъдат проактивни.