Демос Корект /img/frontend/nomap.png"

Демос Корект

Работих във фирмата няколко години като монтажник на климатична техника. Като цяло съм доволен, натовареността е нормална, заплащането е твърдо - каквото е казано, това се случва, без изключения. Шефа е много точен и няма проблеми с него. Имах проблеми с някои колеги. Напуснах, защото вече не съм в България.
Пожелавам им късмет!

фирмата е страхотнааа

Още един въпрос към господата от ръководството - отивате на зъболекар, и му казвате: ще ми направиш 3 пломби, 2 коронки, почистване на зъбен камък, както и изработка на еди какъв си мост... Обаче за сумата от няколко стотин лева.
Каква е разликата?
Трябва да си електрончик, монтажник, проектант, за трицифрена сума...
Хайде отиди на автомонтьор и му кажи: искам да ми смениш водна помпа, ролки, ремък, две гърнета, както и 2 фара, обаче за еди каква си сума, аз давам толкова и това е.
Как ще стане?
Защо проектантите не са монтажници и електрончици? Нали всеки прави всичко...:)))
Ако приемем, че всеки прави всичко защо всеки месец един от проектантите не е електрончик за някой друг месец, няма нужда компанията да търси всеки месец нов човек :)

Поредната обява за "електрончик" от 04.02.2015
Защо така отново не е написано, че от електрончика се изисква да бъде и монтажник?
Пожелавам успех на господата от ръководството с търсенето на нов кандидат, и нека все пак помислят и си отговорят на следните два въпроса: защо монтгажника не може да бъде електрончик, или хладилния техник не може да бъде електрончик,след като се очаква електрончка да бъде монтажник?
Вторият ми въпрос е: защо работещите в офиса не са електрончици, нали всеки прави всичко?
Господа от ръководството, обидно е за всеки специалист по електроника и електротехника да очаквате да бъде монтажник за 3 цифрена сума. На мен лично и 10 бона да ми платите на месец няма да бъда монтажник, защото здравето си няма да го възстановя за никакви пари. И не съм хвърлил години труд, в които съм инвестирал време и усилия да стана добър сервизен специалист, за да може да се появи някой, който смята, че всеки може да прави всичко.
И като смятате, че всеки прави всичко - задръжте си 3 цифрената сума, и си го направете сами!!!
Никакво уважение към труда на образовани и квалифицирани хора!!! Изключително разочарован съм от онова, което установих при взаимодействието си с тях - ама знаеш ли английски, ама от електроника разбираш ли, трябва и монтажник да бъдеш...? Трябва да можеш и да проектираш...
 Хайде да вземете и си оправете сами всичко, което има проблем с електрониката, като ви се вижда много лесно и просто да поправяш електроника, че и монтажник да бъдеш...

Поредната обява за "електрончик" от 04.02.
Пожелавам успех на господата от ръководството, и  нека все пак помислят и си отговорят на следните два въпроса: защо монтгажника не може да бъде електрончик, или хладилния техник не може да бъде електрончик,след като се очаква електрончка да бъде монтажник?
Вторият ми въпрос е: защо работещите в офиса не са електрончици,нали всеки прави всичко?
Господа от ръководството, обидно е за всеки специалист по електроника и електротехника да очаквате да бъде монтажник за 3 цифрена сума. На мен лично и 10 бона да ми платите на месец няма да бъда монтажник, защото здравето си няма да го възстановя за никакви пари. И не съм хвърлил години труд, в които съм инвестирал време и усилия да стана добър сервизен специалист , за да може да се появи някой, който смята, че всеки може да прави всичко.

Никакво уважение към знаещите, можещи, и квалифцирани хора. Ако не сте връзкар дупе да ви е яко , тогава "всеки прави всичко" важи точно за вас. Ако сте връзкар, ще си стоите на топличко. Всякакви инженерки подпиращи се и спящи на бюрото са на почит. Всички останали вадят заплатите на стоящите в офиса. Крайно разочарован съм от взаимодействието си с тях! Подведоха ме и ми изгубиха времето. Крайно разочарован съм, и няма да мина покрай офиса им дори и като клиент.

Мой познат и колега инженер по електроника кандидатства там, но се оказа че освен електрончик, искат от "електрончика"  да ходи и по монтажи. Тръгна си доста разочарован, тъй като това не беше написано в обявата, а го разбра в първия си работен ден. Първоначално беше обнадежден, че си е намерил работа по специалността, но се почувства доста подведен и се наложи да си тръгне поради изискването, че "всеки прави всичко".
Съмнявам се дълбоко, че в тази страна, и в частност във Варна е останал уважаващ себе си сервизен специалист, още повече електрончик!!!, който е съгласен да наред с електрониката да извършва и монтажи. Изискването за съвместяване на двете дейности поне за мен е крайно неуместно, а липсата на информация за това в обявата е обидна и крайно подвеждаща.
Никой не е толкова загубен, да си жертва здравето за тази или онази фирма, при положение, че може да печели пари с уменията и квалификацията си, за които е хвърлил с години тежък умствен труд. По отношение работата на монтажника - не знам каква трябва да бъде заплатата, която да компенсира износването на стави, прешлени... от тежките тела. Много хора не си дават сметка, но като мине време ще паднат сами в собствения си капан, ще каталясат , а уморените и калпави коне никой не ги взема на работа. Тогава идва момента да ви подменят с някой друг, който не е наясно с тези неща.

По повод днешната обява за монтажник - нека видим какви са изискванията:
Монтажник на климатична техника за гр. Варна
Основни задължения: 1. Извършва всички видове монтажи на : климатици,вентилации,В и К и отоплителни системи. 2. Участва в монтирането, въвеждането на машини и съоръжения в експлоатация. 3. Работи на открито, понякога и на височина. 4. Извършва заготвителни и разкройни операции. 5. Участва в спомагателни дейности при подготовка за монтаж и ремонт. 6.Извършва общи монтажни дейности в домове, офиси и др. на клиенти. 7. Работи с ръчни и механизирани инструменти и сгъваеми стълби. 8. Шофира служебни МПС до съответния обект.
Изисквания: - техническо образование - опит на подобна позиция - предимство - свидетелство за правоуправление на МПС - умения за работа в динамична среда - желание и стремеж за издигане на работното място - инициативност, старание, лоялност
Само не ми стана ясно - след като се очаква електрончика да бъде и монтажник, защо монтажника да не може да ремонтира електрониката...? Ок, като смяташ, че е проста работа да си електрончик, задръж си парите, и си оправи електрониката сам, или прати монтажника да реши проблема с електрониката, а защо не и някой от ОВК проектантите...или някой офис сътрудник...нищо кой знае какво сложно няма.:) :)

В рамките на 2 месеца ( ноември и декември ), обявата им за електрончик излиза 3 или 4 пъти...
Няма как това да не направи впечатление, очевидно обяснението "всеки прави всичко" важи само за определени хора.
Отивам във въпросната компания, и уж съм одобрен, но в един момент мми съобщават, как трябва да загърбя годините , които съм инвестирал за да стана добър сервизен спецалист, и когато имало нужда трябва да стана и монтажник... В офиса преброих няколко човека, които по монтажи не ходят, видях и някакви момиченца, които не ми стана ясно какво точно правят, да не говорим че едната дори и един адрес не може да запише като хората, иначе се води "инженерка". От толко народ в офиса, няма ли кой да се занимава с електрониката, та е нужно да се пуска обява, нали всеки трябва да може да прави всичко?
Съветът ми към господата от ръководството - уважавайте труда на всеки един специалист, без значение дали е електрончик, монтажник, или сервизен техник. За момиченцата в офиса, т.нар. инженерки ще се въздържа, от коментар - мога само за попитам: след като всеки прави всичко защо те ходят по монтажи, или поне не се занимават с електрониката на климатиците, така де, нали всеки прави всичко?
Взаимодействието ми с тази компания беше пълна загуба на време за мен, и дори ме загубиха като клиент. Може с 50 % да платя по - скъпо за даден климатик, но ще го купя от друго място, тъй като останах крайно разочарован от излишното разкарване и размотаване. Освен електрончик, или сервизен специалист, имаха изискване и за монтажник, което не беше написано в обявата. Ясно е, че не ценят времето на кандидатите, но ми стана ясно, че не ценят и собственото си време.

Ще бъда благодарен, ако някой сподели мнение за фирмата - скоро имаше обява за електрончик, но толкова бързо изчезна, че не успях да кандидатствам. Знам , че са от доста време на пазара, ще се радвам някой да сподели впечатленията си, за да знам дали да ходя и да питам на място в магазина.
Поздрави!