Грънчаров и Син /img/frontend/nomap.png"

Грънчаров и Син

Не знам що за партньор сте ,но като питате ще ви отговоря.Ние всички бяхме нещо повече от шивачки,щом сме се справяли с такива сложни модели без моделиер и технолог.Резултата е на лице ,роклите са в магазина и във всички абитуриентки и булки които са си поръчали такива.ДА стоим си в къщи,но поне сме на топло и не се чувстваме като просяци.Не ни се налага да работим на кучешки студ ,както миналата зима на 3-4 градуса по целзий,работехме навлечени ,с шапки ,шалове,дори с ръкавици без пръсти .Ръцете ни, краката ни бяха вкочанени от студ,а някои хора си стояха на топло в канцеларията.Тази късна есен работихме на 13-14 градуса,ацяло лято изгаряхме от жега без климатик.Ама грешката е наша.Още миналата зима трябваше да извикаме ХЕИ да видят при какви условия работим,но нали сме ХОРА влизахме им в положението,нямат пари за заплати камоли за ток.От тези ДОБРИ УСЛОВИЯ още ни болят костите.Повъпроса за скатаването.В тази фирма работата е сезонна.Има работа само по абитуриентската кампания4-5 месеца,през другото време е мъртвило.Чудят се какво да ни правят защото не могат да ни създадат достатъчно работа ,така че скатаването е по скоро от ТЯХ .Като не можеш да подсигуриш работа на хората си ,по добре ги освободи отколкото да ги държиш като коне на празна ясла.Относно цигарите ,само една от напусналите е пушачка,но никога не е злоупотребявала да излиза и да пуши когато и скимне ,както правят протежетата,а само през почивките.КАФЕТО???АМИ ЧЕ ВСЕКИ РАБОТОДАТЕЛ Е ДЛЪЖЕН ДА ПОДСИГУРИ ТОПЛА ХРАНА НА РАБОТНИЦИТЕ СИ ,ТАКА ЧЕ С ТОВА КАФЕ САМО НИ ЗАМАЗВАХА ОЧИТЕ.По въпроса за излизането,ами че то си е за наша сметка,губим от заработка.Освен това ,когато е имало нужда сме си отработвали,било през почивките,било след работно време.За екскурзиите вече беше споменато.Никой не го отрича,но сме чували ,че и други работодатели водят шивачките си на ексурзии.Ако се бяхме скатавали едва ли щеше да има такива.ЗНАЧИ СМЕ СЕ СПРВЯЛИ ПОВЕЧЕ ОТ ДОБРЕ,щом е имало пари ДОРИ и за ексурзия, и защо не .Освен това тази разходка  минава за разход на фирмата,пък и е един вид реклама.А за банкетите,всяка фирма прави банкети.Това също е разход и после се приспадат от данъци.Но съгласете се ,че предпоследния НГ банкет си беше един ГОЛЯМ ФАРС !!!! ДА оставиш хората си без нито един лев заплата за Коледа и НГ ,а да се правиш на ВЕЛИК ,,ВИЖТЕ МЕ АЗ ПРАВЯ БАНКЕТ".Това си беше направо ГАВРА.За Влади и Светла какво да кажа .С какъвто се събереш такъв ставаш .Те така са ГИ претопили ,че не им е останало и капчица самоуважение.И все пак е много ЧУДНО ,кой е толкова доволен ,а не смее да си напише името.МОЖЕ БИ ПРОСТО НЕ СЪЩЕСТВУВА????

Гледам че тук се е разразил голям спор който даже излиза вън от идеята на сайта - както и да е. Момичета станахте за СМЯХ от всичкото което прочетох май проблемите и дразгите са точно между вас БИВШИ СЛУЖИТЕЛИ не шивачки защото да не се лъжем и обиждаме но много малко от вас стават за тази работа - ФАКТ. Освен че сте изписали куп злонамерени лъжи,глупости и обиди сте пропуснали и доста други неща - но да те не са важни за вас сега, за вас сега е важно в тези условия да си намерите работа защото осъзнавате грешката която сте направили, нормално всеки прави грешки и докато си стоите в къщи и се ровите из нета да намерите нещо интересно за вас и вашите семейни доходи се занимавате и с това да оставяте компетентни мнения по разни сайтове и форуми. Е нека да внеса малко яснота за нещата които сте пропуснали и нека да го направим така аз ще ви задавам въпроси и ще чакам от вас отговори мили анонимни бивши колежки. Та да запитам :
- какво по точно имате в предвид като казвате лоши условия на труд? -това че за 8 часов работен имате почивки поне по 2 часа като включвам и скатаването?
- това че можете да пушите цигари и да си пийвате кафенце когато си пожелаете а да не говорим че не можете да пиете какво да е кафенце и специално има за всеки по нещо ?
- това че когато сте имали нужда да излезете или да отсъствате за по дълго тези толкова ЛОШИ хора сем. Грънчарови са ви отказвали?
-я сега си вдигнете ръцете и без да лъжите с ръка на сърцето си признайте колко от вас са ходили на екскурзия най малкото, хммммм даааааа от чернилката в главите ви сте забравили , но аз ще ви припомня Турция Истанбул - 3-4 дена целия колектив 2 поредни години, Гърция - 3-4 дена целия колектив, Албена 3 поредни години целия колектив и т.н. и отговорете честно тези лоши хора колко пари ви вземаха за това? аххх а как беше хубаво, но нашите препатили баби и дядовци са казали направи 100 неща откажи само 1 и ще се помни само отказа  а банкетчетата тях не ги броим по 2-3 пъти годишно
- какво лошо виждате във Влади и във Светла та те са в тази УЖАСНА фирма откакто тя съществува, но да те са жени които не уважават себе си и вече 20 забележете 20 години да не са и повече работят там в тези ТЕЖКИ, СЛОЖНИ и КОФТИ условия на труд без пари за слава според  вас.
Е да забравят се тези неща. Не желая да навлизам в спорове с вас не желая даже да ми отговаряте - отговорете си сами на себеси и бъдете честни с вас.
Коя съм - нямя значение и аз съм била бивша служителка  от близкото минало даже доста от вас не ме и познават настоящ партньор на Сем. Грънчарови имам и още доста но те определено са сред професионалистите и коректните партньори "Благодаря ВИ Удоволсвието да се работи с вас е голямо" да не говорим че в миг в който аз  взех решение също като вас, те направиха шоково за мен предложение и ми дадоха хляб до ден днешен.
И като заключение ще кажа само едно - нека оставим  хората докоснали се до професионализма на тези хора да говорят, а те са много те са буквално хиляди в България та много и зад граница.
P.S. Ествено не може да се угоди на всички :)
желая ви усмихнат ден :)

Лили,какво да ви кажа?Положението в момента е траги-комично.Затънали в дългове,без шивачки и предстояща абитуриентска кампания.Както искате разбирайте нещата.Работа ще има и за през нощта,но възнаграждението - минимално.Пазете се от интриги.Ще ви наблюдават през лупа.Когато ви се направи забележка трябва да мълчите.Никакви обяснения и оправдания не минават.Вашето мнение е без значение.Ако искате да работите за слава,МОЛЯ!!!

Мили Дами,търся си работа.Попаднах на обява на тази фирма.Много съблазнителна,обаче аз винаги търся информация преди да се обадя ...и какво да видя...вашите мнения.Не мога да си обясня няколко неща.Първо-колко шефа има там?За колко гърла сте работили? После- пишат,че предлагат много добро възнаграждение.На кого?От вас чувам,че не са ви плащали няколко месеца.И както разбирам много хора сте напуснали.Кои бяга от хубавото?  Остана ли някои да работи при тия хора?Маи няма да им се обаждам.Ще си търся нещо по-положително.

Скъпи коолежки,и на мен ми липсват всички тези които напуснаха.Дайте да си направим наша фирма за абитуриентски и булчински облекла,и без това сме много вътре в нещата.А някои хора просто ще ни дишат ПУШЕКА.

Когато започнах работа във фирмата,първите месец,два бях очарована.Годините се търкаляха,а с тях и очарованието се изнизваше.Нагледах се на доста грозни сцени,наслушах се на много лъжи.Много държа на искренността и взаимното доверие.Не се получиха нещата.Постепенно очарованието се превърна в разочарование!Съжалявам за което!!!Харесвах си работата и ми липсва!Все още я сънувам и преживявам!Това не значи,че съжалявам за напускането си-много съм търпелива,но все още съм запазила и малко достойнство!СЛАВА БОГУ!

Относно ,,ЦВЕТИТО" ,струва ми се че то въобще не съществува.А за самата работа ,там няма нито моделиер ,нито технолог.Шивачките сами прошиват моделите ,като шият и порят докато се получи желания резултат.Затова понякога клиентките не получават това което искат,а това което нареди да се ушие Грънчарова.В общи линии това е.

Аз не съм си писала името ,защото имам неуредени финансови отношения с Грънчарови.Когато това стане ,с най голямо удоволствие ще си напиша името ,ама силно се съмнявам ,че ти ще напишеш твоето.Досега не съм прочела нещо написано срещу шивачките,защото ние бяхме много задружни и много се разбирахме.Така че ако наистина си била от този колектив ,не виждам какви са ти притесненията.

Аз не съм си написала името, защото не искам после и по мой адрес да плюете, защото не мисля като вас, а и сигурно достатъчно сте ме приказвали, съдя по това, което виждам. Вие като сте корназ, защо не сте си написали името?!? Явно нямате кураж да си изразите недоволствата открито...

Скъпа Мария радвам се ,че някой най после е прозрял ,че има нещо мътно .Ама ти не си мисли ,че някой бивш работник ги пише тези хвалби.Пишат си ги самите те ,защото няма логика един служител,било то бивш или настоящ да не си пише името,те обичат да ги величаят ,така че какъв е смисъла да се крие.Но аз ще ти кажа.Откакто работя в тази фирма доста хора са напуснали ,само с две от шивачките са се отнесли човешки ,специално едната просто ги облекчи като напусна ,защото в този момент нямаше почти никаква работа,така че те бяха просто радостни когато тя напусна,нищо че по мое сведение от август откакто е напуснала още не са и се издължили.А колкото до другите неща които са писали ,че сме се помайвали ,ами като не могат да ни създадат работа ,не ни пуснаха и неплатена отпуска, защото знаеха ,че останем ли свободни ще си намерим друга работа .И как сами си противоречат,един път не сме били чистофаиници,а после ,,ЦВЕТИ" пише ,че било много приятно и уютно.Ами нали самите ние сме го поддържали такова.И незнам за какви ПРЕФЕРЕНЦИИ става дума особенно след последната абитуриентска кампания.Ние не можахме да се порадваме ПОНЕ НА ЕДНА ЦЯЛА ЗАПЛАТА ,а ми говорят за бонуси и преференции.Вярно преди две години ни водиха на екурзия до Гърция ,водили са ни и на албена,но там бяхме по скоро като агитка да ръкопляскаме на модното ревю,естественно само на ушитите от нас рокли.Както вече писах отначало и аз бях доволна,но всички хубави неща свършва бързо.Е пожелавам ИМ УСПЕШНА абитуриенска ,нали все пак трябва да ни изплатят заплатите.