Грънчаров и Син /img/frontend/nomap.png"

Грънчаров и Син

Сега виждам допуснала съм правописни грешки - моля да ме извините, както разбирате съм емоционална в момента....
Исках да попитам за колко време се шие една рокля - модела не е труден. Да се надиявам ли, че ще успеят да ми предадат роклята навреме, нямам предвид в последния момент преди сватбата, или ще се караме.....

Кой крив и кой прав по отношенията работник - работодател няма как да се разбере от страничните хора. Но е факт, че от КЛИЕНТИТЕ на фирмата ще чуете един и същт коментар - Грънчаров и Син не си спазват сроковете! Може ли да се нагърбят със задачата да ти шият рокля за сватбата, да се разберете за крайния срок, да ти вземат авансово пари, а после да закъсняват и с пробата и с крайния срок?! Когото и да попитам - видео оператор, фризьор, гримьор - хората ми казват едно и също - Аааа на тях им е навик да дават роклите вечерта преди сватбата!!!!!
Какъв е този ужас! Какво е това своеволие!
Отначало не вярвах, но след като закъсняха с пробата на моята рокля вече вярвам на всичко отрицателно, което чуя за тях!
Това тяхното не е професионализъм! Не знам какво е....

Днес станаха 2 год. откакто напуснахме грънчарови, и много дбре направихме. Чуваме ,че все още не плащат на шивачките си ,а и откъде?Ние се оттървахме от едни некоректни работодатели, а вие които четете обявите им за работа, добре помислете дали да рискувате и да стъпите там откъдето избягаха наведнъж 7 жени заради неизплатени заплати.

Дари,реших да напиша мнението си по този въпрос!Твърдо заставам зад твоите думи и те подкрепям.Дали ще ни повярват?Логика!!!Ти си открит човек,каквото ти е на сърцето ,това ти е и на устата.Не действаш подмолно.Това,че имаше мнения и ги изказваше гласно те прави подозрителна като агитатор.Ти просто си по-контактна и по-пряма,затова обра негативите.Нещата не са толкова прости.Всичко е било добре обмислено и целенасочено.Подбудителката си е направила сметка,че няма интерес да напуска-къде ще ходи в нейното състояние.Целта е била ние да напуснем,а тези които останат да се облагодетелстват,като им изплатят заплатите,за да не ни последват.Не знам дали е успяла да си получи "заплатките" и не ме интересува,но истината трябва да излезе наяве.Хахо-хихи с шефовете,хахо-хихи с нас,а сад гърбовете ни какво ставаше...ЛИЦЕМЕРИТЕ СА НА МОДА!!!ЕВАЛА!

Грънчаров,отдавна се каня да ти пиша,но днес след като се видяхме реших да не отлагам повече.От няколко места чувам, че обвиняваш мен затова,че 7 от работниците ти напуснаха.Да ,говорили сме си,че няма смисъл да работим без заплати,но решението да напуснем заедно тръгна от малката Галя.Шест човека могат да потвърдят думите ми.Тя първа си беше написала заявлението за напускане и се канеше да ходи да подава жалба в инспекцията за неизплатени заплати.Тогава решихме да действаме заедно.В деня в който си подадохме заявленията за напускане и тя щеше да идва да подаде своето,въпреки, че тогава беше болнични,но изглежда е решила друго.А ние като връщаме лентата назад си мислим ,че това може и да е било театър от нейна страна,режисиран от вас  за да напуснем повече хора наведнъж и да не ни изплатите заработките.Все пак това бяха много пари,а за пари човек прави какво ли не.Така че забравете името ми .Мразя да ме обвиняват за нещо което не съм извършила.Все пак другите момичета са достатъчно умни,и могат сами да вземат решения.Явно и на тях чашата им е преляла.

Виж какво анонимен всезнайко, ако ти се струва, че сме злобни и ядни, значи има защо!По въпроса за изнудването, усещането ти греши!!!Втази фирма сме видяли всякакви:изнудвачи, крадци, лъжци, лицемери, подмазвачи, интриганти и други разни самозабравили се, мислейки че са хванали господ за шлифера.Тези екземпляри отдавна си отидоха по живо, по здраво.Имаше една мамата си джасаше.Премяташе шефа, както си искаше, ама и тя си намери майстора.Работниците,които напуснаха декември месец, бяха все стойностни хора.Имаха претенции единствено за това което им се полагаше след добре свършена работа.АЛЧНОСТ- даааа:наистина бяха много алчни-,  за уважение и добро отношение, за искрени взаимоотношения, за доверие... Говорите всезнайко, че не сме успели да Ви навредим.Защо ли?Може би не това сме искали!Целта беше ние да се СПАСИМ, а вредата идва от самите Вас."Каквото си направиш, никой друг не може да ти го на...прави". ЗЛОБАТА лъхаше от Вашите очи!Е постигнахте целта си!Напуснахме!Това което не ни издължихте,  дано Ви помогне да си стъпите на крака.Влагородството е в кръвта ни!!!УСПЕХ!

НАСТОЯЩИ СЛУЖИТЕЛЮ, ограмотете се преди да изказвате мнението си пред толкова много хора.Липсва ви 1-ви клас.Прекалено много правописни грешки допускате.Не ви се разбира.Какво е точно вашето мнение?От какво е това голямо вълнение?На чия страна сте, СЛУЖИТЕЛЮ?Не сте ли и вие една от нас?Или и вие се самозабравяте!Честността е нещо относително!Хората се оценяват едва когато се загубят!Надявам се сегашните шивачки,  да не са толкова заблудени-колкото нас.Дано се усетят навреме.Нашата заблуда се изразяваше в това,че бяхме прекалено добри,лоялни и съвестни.Разбирахме,че шефовете са в затруднение и търпяхме,но те се САМОЗАБРАВИХА!!!Всяко зло за добро-помогнаха ни да излезем от заблудата!За какъв колектив ми говорите СЛУЖИ-ТЕЛЮ?Та колектива бяхме НИЕ!!!

Обръщам се към "настоящия служител"в отдел ателие.Това чувство дето го имаш,много те лъже.Никога не сме искали да изнудваме някого за повече пари.Просто искахме да си получаваме заплатите точно навреме.Работа си намерих и не ми беше никак трудно.Получавам хубава заплата вече трети месец и то редовно всеки месец,без нито ден закъснение точно на датата.Много отдавна не съм получавала заплатите си придружени с фиш,но явно има все още такива работодатели които си гледат сериозно работата и не потъпкват законите и си уважават работниците.Няма лицемерие,няма недомлъвки,всичко е ясно описано/заработка,процент за изпълнение на трудова норма,процент за прослужени години и удръжки/.Доволна съм,че попаднах на работодатели,които си ценят кадрите,вече знам за какво работя и трудът ми е оценен.Благодаря за вниманието.

Знаете ли момичета май ми се струва,че вашите коментари са от злоба и яд.Имам усещането,че сте си били много добре,но стесе пробвали да изнудвате за повече пари и там сте ударили на камък.Когато човек стане алнен се самозабравя и май вие точно това сте направили.За това сега пишете тези глупасти от злоба,понеже много добре знаете от какво сте се лишили и не искате никой друг да иде там.Но знаетели не успяхте да им навредите.Вече си имат шивачки и моделите си излизат навреме.Не се работи денонощно а само по 8 часа и то пет дни в седмицата.Така че ридайте момичета.Просто само си чешете езиците.Защо не пробвате да сте честни така ще е по лесно и за вас.Неможете да си представите каква злоба лъха от вас.Чак не мога да повярвам че някои момичета ви се връзват на приказките.
А за вас момичета дето се чудите дали да почнете работа при сем.Грънчарови,ето един съвет от мен.Идете и вижте лично за какво става въпрос а не слушайте глупави коментари.Тук човек може да каже всичко.Най добре око да види ръка да бутне.
Желая ви момичета да си намерите работа,но ще ви е трудно.Където и да отидете няма да намерите такъв колектив и такива работодатели.
Успех на всички.

По отношение на ЗАПЛАЩАНЕТО-много зле,имат неприятният навик да сключват ТД на минимален осигурителен праг.Получаваш заплатата си разбита на малки парченца,заработката не се изчислява навреме,не можеш да си набравиш спокойно сем.бюджет,винаги си в очакване на нечия благословия дали тази седмица ще благоволят да се появят с едно безименно тефтерче за едно авансче.За тях най-добре е когато отсъствате в петък(ден за аванс).Понеделник вече никой не се сеща,че те е нямало .Така чакаш и се надяваш  до следващия петък.Нищо не е сигурно ако няма продажби,дори да си се скъсал от работа си тръгваш с празен джоб и се чудиш-Какво правя още тук?.Е така се чудихме година и половина(глупачки).Който се усети навреме и напусна успя да си намери  работа.За отношението на РЪКОВОДСТВОТО КЪМ СЛУЖИТЕЛИТЕ:средно ниво.Ако в един момент е над средното,то е с някаква определена цел.След време(зависи от настроението)то пада под средното ниво.АТМОСФЕРАТА за работа е различна.Когато сме без надзор,работата върви отлично.Появи ли се надзирателят:всичко притихва и настръхва,защото започва дебненето,а пък не се знае ако кажеш нещо как ще се изтълкува и как ще се донесе.ВЪЗМОЖНОСТ за професионално развитие:това не е вашият филм.Трябва да си като кон капаци.Мнението ти не важи,дори да е по-добро.Каквото и както се каже,така трябва да стане(лошото е,че два пъти едно и също не се казва).Ако не стане-си виновен,но ако стане-заслугата не е твоя разбира се.Ако си идеен,въобще не си вървежен!Объркал си мястото пич!САМО някой заблуден от ВЕЛИКИ обещания за огромно възнаграждение би започнал работа в тази фирма .Ще успеят умеещите да се нагаждат!