Публикс https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Витоша 89Б, ОББ Милениум Център&markers=София,бул. Витоша 89Б, ОББ Милениум Център

Фирмата е страхотна, няма да съжалявате ако кандидаствате. Очаква Ви страхотна кариера и то в краткосрочен план, приятелско отношение, възнаграждение от 5000лв стартово, 50 дни годишен отпуск, както и почивни бази на разположение за лято и зима, съответно на Малдивите и в Алпите. Не знам какво се оплакват долните постове от мениджъмнт, но той отдавна е самообучаващ се изкуствен интелект и никога не прави грешки. Такива постове само отявлени хейтъри и мързеливци могат да напишат.
Работата също е приятна, а и три пъти дневно има освежаващи коктеили, суши бар с майстор-сушист и тайландски масажистки.

Ох и аз ги изчетох писаниците, в голямата си част са верни, но най-интересното е, че ръководството чете и дори пише тука отбранително, обаче не си взема бележка да оправи ситуацията в самата фирма. Или поне да направи някакви усилия за нещо такова. Не че ние служителите сме очаквали, но да ги наречем адекватни компании си вземат действия, като има нещо такова.

Като не ти изнася напускаш или те напускат и после идват нови хора, с които се случва същото и така нататък. Еми тъпо е!

- искате ли да ходите на работа в 5 сутринта в неделя;
- искате ли да ходите на работа до един след полунощ в петък или събота?
- искате ли да работите 6 поредни дни до 12, да почивате само един и после да минете 6 дни от 7 сутринта?
- искате ли да Ви държат сметка изявени комплексари, които не са виждали друга работа, но пък са се взели достатъчно насериозно на тази;
- искате ли да си имате вземане-даване с хора, които само искат да скътаят и да не носят отговорност за нищо;
- искате ли да ви уволнят от днес за утре без мотивирани причини?
- искате ли за всичкото това написано да получавате заплата под средното за подобни длъжности?

Ако отговорите са ви с да, наети сте!

Горд съм да кажа, че най-накрая и аз напуснах, а от другата седмица ще съм на подобна позиция в друга фирма на около 1 път и половина заплатата, която вземах. Няма да повтарям писаници преди мен, така или иначе всеки може да си прецени какво да прави, искам само да споделя мен какво ме накара да напусна наистина - не са смените или естеството на работа чак толкова, колкото началството (нарочно не го наричам мениджмънт). А каквото и да си говорим от там тръгва и атмосферата за цялата фирма. Другото се търпи...

Ужасна компания, ужасен мениджмънт, ужасна работна среда. Хора, които не си разбират от работата и няма подход нито към подчинени, нито към партьори, нищо. Неадекватност отвсякъде.

Коментарът от 8 март, който е достатъчно обширен и обективен си казва нещатата на 100%, дори и в частта за смяната (което не се и случва за първи път). Аз също съм с единия крак навън, съветвам бъдещи колеги, ако не друго (може да нямат други опции за работа) да си имат едно на ум, когато кандидастват и да го правят само в краен случай.

Хора, не си губете времето с тази фирма! Не може да си представите колко хора се махнаха и започнаха веднага нова работа и заплащането е В ПЪТИ ПО-ДОБРО, без да преувеличавам, инфото е само от първа ръка!!!! На стартова заплата може да се уредите на двойно на това, което получаваме робите тук! И то само с един турски език! Скоро и аз ще я направя тази стъпка! Айде със здраве!
пс: понеже вече е март месец и все още не сме си получили бонусите за предната година! Ръководството изобщо да не се прави на ударено, защото и ние подочуваме разни неща, за някакви скъпи подаръци...типичните бай ганьовци! Селяннин с пари е по-опасен и от луд с картечница!

Аз само мога да си отдъхна, че съм се отървала преди известно време. Няма да изпадам в подробности, че всичко си го пише - знайте че има живот след компанията и не е толкова трудно да смени човек.

Ще напиша коментар в качеството си на настоящ служител воден от желанието да бъда напълно обективен и без да влагам лични чувства и емоции, защото иначе ще стане страшно :) Нека всеки бъдещ наш колега внимателно прочете коментарите и да си прецени на какво да вярва! Работи се на график 24/7, 365 дни в година. Изключение от този график има за десетина "богопомазани", които са редовна смяна от Пн до Пт. Първите смени започва от 7:00 или 8:00 в зависимост от отделът, в който работите, а вторите - приключват в 00:00 или 01:00 след полунощ. Има и нощни смени. Молби за отпуска и претенции за графика за новия месец се дават до 15 число на настоящия месец. Графика за новият месец често излиза след 27 число на текущият месец. Тийм лидерите опитват да се съобразят с желанията, но са ограничени от ротации, необходимостта да има Х на брой служители на смяна и т.н. Сега предстоят и летни отпуски и новите колеги ако имате право на отпуска, то ще бъдете пускани в заявените от вас дни, но само ако има възможност.
Дългогодишните колеги знаем, че да искаш промяна в графика или отпуска за текущият месец е тема табу!!! :) Ако случайно някой поиска такава промяна ще бъде накаран да се чувства едновременно унизен, виновен и съжаляващ, че въобще се е осмелил да прояви такава "наглост". Последният пример е от месец Март 2021, когато на един от дългогодишните колеги бе отказана такава промяна въпреки, че му се налагаше и се бе разбрал с колега, който да му поеме смяната.
И не на последно място ще се обърна към колежките от дует М&М и антуража около тях: "Дами и господа, спрете да пишете захаросани коментарчета, защото ставате за смях на всички в компанията и ни карате да се смеем през сълзи, докато четем написаното от вас." :)))) Единствените причини да се опитвате да излъскате имиджа на компанията в глобалното пространство според мен са:
1) вие живеете в паралелна реалност и наистина не знаете реалното мнение и настроение на служителите относно компанията;
2) взимате много силни антидепресанти и хапчета за щастие :) Ако е така ще помоля да споделите какви са, защото наистина са много добри :)
3) в длъжностната ви характеристика вече е заложено да пишете коментари показващи фирмата в добра светлина.
На бъдещите ни колеги желая късмет, а на настоящите - успех в търсенето на нова работа! :)

Поредно мениджърско мнение под мен, явно ги е шубе от негативния отзвук. Така или иначе, хората могат добре да си разсъдят за какво става дума като четат коментарите