Публикс https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Витоша 89Б, ОББ Милениум Център&markers=София,бул. Витоша 89Б, ОББ Милениум Център

Ужасна компания, ужасен мениджмънт, ужасна работна среда. Хора, които не си разбират от работата и няма подход нито към подчинени, нито към партьори, нищо. Неадекватност отвсякъде.

Коментарът от 8 март, който е достатъчно обширен и обективен си казва нещатата на 100%, дори и в частта за смяната (което не се и случва за първи път). Аз също съм с единия крак навън, съветвам бъдещи колеги, ако не друго (може да нямат други опции за работа) да си имат едно на ум, когато кандидастват и да го правят само в краен случай.

Хора, не си губете времето с тази фирма! Не може да си представите колко хора се махнаха и започнаха веднага нова работа и заплащането е В ПЪТИ ПО-ДОБРО, без да преувеличавам, инфото е само от първа ръка!!!! На стартова заплата може да се уредите на двойно на това, което получаваме робите тук! И то само с един турски език! Скоро и аз ще я направя тази стъпка! Айде със здраве!
пс: понеже вече е март месец и все още не сме си получили бонусите за предната година! Ръководството изобщо да не се прави на ударено, защото и ние подочуваме разни неща, за някакви скъпи подаръци...типичните бай ганьовци! Селяннин с пари е по-опасен и от луд с картечница!

Аз само мога да си отдъхна, че съм се отървала преди известно време. Няма да изпадам в подробности, че всичко си го пише - знайте че има живот след компанията и не е толкова трудно да смени човек.

Ще напиша коментар в качеството си на настоящ служител воден от желанието да бъда напълно обективен и без да влагам лични чувства и емоции, защото иначе ще стане страшно :) Нека всеки бъдещ наш колега внимателно прочете коментарите и да си прецени на какво да вярва! Работи се на график 24/7, 365 дни в година. Изключение от този график има за десетина "богопомазани", които са редовна смяна от Пн до Пт. Първите смени започва от 7:00 или 8:00 в зависимост от отделът, в който работите, а вторите - приключват в 00:00 или 01:00 след полунощ. Има и нощни смени. Молби за отпуска и претенции за графика за новия месец се дават до 15 число на настоящия месец. Графика за новият месец често излиза след 27 число на текущият месец. Тийм лидерите опитват да се съобразят с желанията, но са ограничени от ротации, необходимостта да има Х на брой служители на смяна и т.н. Сега предстоят и летни отпуски и новите колеги ако имате право на отпуска, то ще бъдете пускани в заявените от вас дни, но само ако има възможност.
Дългогодишните колеги знаем, че да искаш промяна в графика или отпуска за текущият месец е тема табу!!! :) Ако случайно някой поиска такава промяна ще бъде накаран да се чувства едновременно унизен, виновен и съжаляващ, че въобще се е осмелил да прояви такава "наглост". Последният пример е от месец Март 2021, когато на един от дългогодишните колеги бе отказана такава промяна въпреки, че му се налагаше и се бе разбрал с колега, който да му поеме смяната.
И не на последно място ще се обърна към колежките от дует М&М и антуража около тях: "Дами и господа, спрете да пишете захаросани коментарчета, защото ставате за смях на всички в компанията и ни карате да се смеем през сълзи, докато четем написаното от вас." :)))) Единствените причини да се опитвате да излъскате имиджа на компанията в глобалното пространство според мен са:
1) вие живеете в паралелна реалност и наистина не знаете реалното мнение и настроение на служителите относно компанията;
2) взимате много силни антидепресанти и хапчета за щастие :) Ако е така ще помоля да споделите какви са, защото наистина са много добри :)
3) в длъжностната ви характеристика вече е заложено да пишете коментари показващи фирмата в добра светлина.
На бъдещите ни колеги желая късмет, а на настоящите - успех в търсенето на нова работа! :)

Поредно мениджърско мнение под мен, явно ги е шубе от негативния отзвук. Така или иначе, хората могат добре да си разсъдят за какво става дума като четат коментарите

След прочетеното по-долу, реших и аз малко да разкажа през призмата на моите очи. Аз в момента съм служител на компанията от няколко месеца (4-5) и честно да Ви кажа, относно работата на смени и късното прибиране вкъщи аз лично нямам проблем с това, а и преди да започна работа бях предупреден, че има и нощни смени и от колко до колко продължават те. Относно екипа, готини са и обучението при мен премина изключително добре, никога не ми бе отказана помощ и да ми обяснят повторно ако се налага. Офиса е в топ център и е с изключително добра локация. Има близко метро, трамваи и множество автобусни спирки. За в момента не съм видял нищо лошо от написаното по-долу. Все пак човек преди да започне работа в нова компания, трябва да си прецени дали му харесват условията или не, а не да се съгласява просто защото е някаква работа и после да оплюва. Наистина не знам преди какво е било, но за времето, което съм тук няма нищо общо с написаното по-долу.
#Бъдете здрави!

Много добре е, че са се осъзнали хората за позитивния коментар, писан от мениджърите. Аз съм съгласен с всичко по долу - мениджър ска некомпетентност, убийствени смени, полицейщина върху работата ни (недай си боже да объркал нещо малко) и разбира се цялостната дейност нанкомпанията. Единственото положително са колегите извън мениджърите, наистина не всички, но да кажем повечето.

За служителката, която е от 3 месеца във фирмата и е смаяна колко са загрижени работодателите към нейната особа. Аз като служител със значителен опит във въпросната фирма да споделя нещо, което ме отблъсна. През март 2020г, когато всички фирми започнаха преход от работа в офис към работа от вкъщи, ръководството въпреки предупрежденията от страна на здравните власти реши, че няма абсолютно никакъв шанс някой да се зарази, явно са последователи на доц. Мангъров и почитатели на развиване на стадния имунитет. Сградата е 24 етажна, имаше доста случаи на заболели и единствената фирма, която не престана да работи и за миг не обмисли идеята за работа от вкъщи беше точно Публикс, сградата беше запечатана, но фирмата продължи да си работи, сякаш всичко е шега и конспирация. Разполагат с достатъчно техника, която да предоставят и да не нарушат работния процес. Но самата истина е, че ги е страх от злоупотреби от страна на служителите(безпочвени)! Ето за такова доверие, уважение и загриженост става въпрос! Там сте никой! :)

Не вярвайте на коментара под моя! То си личи, че е писан от мениджмънта, защото няма човек във фирмата, настоящ и бивш, който да напише толкова лъжи. За какви привилегии и уважение става въпрос. Няма фирма, която вече да не предлага Допълнително здравно осигуряване, кетъринг или карта за спорт. Само за справка, цената на Мултиспорт си я плащате вие сами и е два пъти по-скъпа от тази в други фирми. С кафе ли ше привличате нови служители? Заплащането както са отбелязали по-долу в предни коментари е скандално ниско на фона на работата и парите, които печели фирмата. Трохи. Преди време беше добре, но от няколко години няма развитие. Разчита се на текучество, а не на качество. Към днешна дата фирмата изостава значително. Навлизат много нови фирми от сферата и предлагат по-добри условия, да не кажа, че опитен кадър от Публикс може да си намери работа с до 2000лв. над това, което получава там(стартова). Стартовата заплата е като на продавач-консултант в магазин за мода, който сгъва дрехи(без да обиждам никого, но работата в Публикс е отговорна). Няма място за паркиране, навсякъде е зелена зона. Има фирмени паркоместа в подземния паркинг, но те са само за мениджмънта. Така, че ако сте с кола се пригответе за платен паркинг(150лв/месец минимум). Има 3 в района. Метростанцията е на НДК, близо е. Колегите са готини, до някъде, защото има и много "лизачи". Смените са кофти, работи се до 1ч през нощта. Осигуряват таксита, но и това вече се покрива от всяка фирма. Като ударя чертата, това е много краен вариант за започване на работа.