Сънфудс България / Макдоналдс България https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ул. Цветан Лазаров 45&markers=София,ул. Цветан Лазаров 45

Сънфудс България / Макдоналдс България

Здравейте! Аз съм квалифицирана готвачка на 35г. със стаж 3 години от Милано и 1 от България и утре ще подпиша договор за работа на 4 часа. Цяло лято се измъчих в Стара Загора да попадна на плащащи работодатели. Не намерих и в същото време нямам възможност да се върна в Италия на момента. Управителя е на 20г., изключително точно и коректно момче. Цената на труда по мое мнение е нормална в предвид на работата. Аз съм започвала работа в ресторанти, в които ме викат за пиковите часове - пържа по една сиренова кофа 10кг. пилешки хапки, беля и пържа по 10кг. картофи, бягам и за студена кухня и за скара и като попитам за дневния надник, понеже не пускат трудов договор, ми се казва - 'Какъв надник? Ти си на обучение - не се плаща. '
И без договор не можеш да си потърсиш и правата. Работиш за без пари. Какво обучение може да се направи на готвач с вече придобита квалификация и стаж? Хората в България трябва да са в час с реалността - цената на труда варира от 2,60лв. на час до 5лв. на час за бранша обществено хранене. И бургерите и кифлите и кафето не са нищо подобно да седне една маса 10 - 20 човека в заведението и като готвач да се чудиш - 'Тоя много се зачете в менюто и ще си намери някаква простотия да поръча, която ще му я готвя 20 - 30 мин., барабар с поръчките на другите'.
Поздрави и успех на всики настоящи и бъдещи колеги.

Съобщавам, че приехме решение да вдигнем ставките на служителите от ресторантите на „Макдоналдс„, които се намират в гр. Бургас.
Като се надяваме това да ги удовлетвори, за да продължат и занапред своята работа във фирмата и да се издиган в йерархията.
Успех, колеги!

Много мизерни заплати за много работа.Голяма фирма пък малки заплати скъсвал си гъза от работа и никой не го вижда. Карат те да правиш нещо за което даже не си на пост.

Какво е мнението на служителите от ресторантите на „Макдоналдс„ в гр. Бургас

„За мен първоначално любопитно да разбера какво е всъщност „Макдоналдс„, кандидатствайки за работа там. Като се явих на интервю, където ми беше представен работният процес така, че сблъсквайки се с реалността, установих една противоположност. Която се изразяваше първо в ниското заплащане, работата не отговаряща на онова, което ми бе казано, всякакви „мениджъри„, които считат себе си за нещо повече от останалите.
Като визира една личност на име Стела Манолова, която освен туловището, което наподобяваше на бидон и тежко влачеше, както и нейното необосновано самочувствие. Не се отличаваше с нищо, което да изглежда нещо, както и лицемерното и държание, което си проличаваше. Гарнирано с нейните системни кражби, които излязоха наяве преди доста време.
Все истории, които имат поучителен завършек за останалите„.
Р.Щ.

„Започнах в „Макдоналдс„, защото мислех да следвам мениджмънт, а за тази цел трябваше да придобия практика. Когато се включих в работният процес, усетих доста положителна атмосфера в началото, но с времето това ме отвращаваше. Защото онази картина първоначално придоби една коренно различна представа, когато минаха няколко седмици. Започвайки да осъзнавам, че съм направил грешен за тази цел избор, но от друга страна това бе за мен от полза„.
М.У.

„Некачествена храна, некачествен персонал, липса на всичко, ниско заплащане, това място е по-зле и от затвора„...
И.Е.

„Имахме мечти, цели, надежди за бъдещето, но това се оказа една илюзия с времето„...
Д.Ц.

Здравейте , по отношение за заплати . Добри са и коректни. Колкото часове си искараш, толкова и ти плащат. Друг въпрос е че заплатите се определят и от оборото . И се пускат хора по рано . Мисля , че т'ва е нормално.
И да държанието на мениджърите със служителите. Ем това зависи от Управителя като цяло. Дали е строг с тях ,дали ги е обучил както трябва и така лека вечер. И Макдоналдс не е толкова лошо място за работа както пишат на всякаде. По принцип в целия свет Макдоналдс плаща малко пари (минималната заплата за държавата) , но винаги часовете отговарят на заплащането . :)

Мениджър в фирмата от 5 месеца .

Много зле хората които от мен

Съветвам всички, които мислят да започват работа в Макдоналдс... Моля не го правете.. Това не е работа, а по-зле от затвор... Цял ден си на крака, не ти дават да се подпираш.. Трябва да искаш разрешение за да идеш до тоалетната... Не ти се полага нищо(даже и вода)... Там те разглеждат като роб, а не като човек... Никакво отношение на мениджъри към работници.. Имат се за важни и те гледат все едно идваш от гората... По добре да стоите без работа, отколкото да се хващате да работите за тия измекяри... Там освен да си прецакате здравето, друго няма... Пари няма да видите, освен нерви и ядове

Много жалко за известността на бранда !

Голяма дивотия е това с паркинга !

Независимо , че си клиент и си плащаш като поп ,

до един час , ако не напуснеш паркинга те глобяват

!?! А на паркинга 5 коли ,я има , я няма !!!

Некой много си е повярвал , че разбира от бизнеса .

Тъжно и жалко !!!

Питащият за обещетението и напускането!
Ти си едно просто животно заслужаващо да бъде редовно пребивано като куче!Какво обещетение какви пет лева?!!Хващат ви с някакви измислени договори с обещетение в полза на работодателя и ви държат в животински страх!Толкова ли сте изгубили представа за Света!!21 Век ще плащате обещетение на работодателя си че ви експлоатира като животни!Всички работещи в тази клоака трябва да сте с нови договори гласящи че ще работите в макдоналдс докато умрете!Ако решите да напускате трябва да платите обещетение в размер на сто хиляди лева!!

Здравейте! Искам да попитам някой знае ли колко е обезщетението ако напуснеш по рано от заложеното от фирмата време 1год и 6 месеца.. Става въпрос за длъжността мениджър.. Благодаря