Сънфудс България / Макдоналдс България https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ул. Цветан Лазаров 45&markers=София,ул. Цветан Лазаров 45

Сънфудс България / Макдоналдс България

Поне тази година да се бяхте сетили, че имате служители на които дължите успешната година :D

Здравейте! В момента работя като мениджър в един от ресторантите. Като цяло заплащането за такава работа е добро, къде на друго място можете без образование и опит да се развивате?! Нещото, което най-много ме натоварва са част от клиентите, има такива, които са супер мили с теб, ноо други, които са невъзпитани, плюят те с храна, посягат ти, обиждат те, хвърлят по теб напитки, храни, табли, сламки, салфетки... ужасно е, психически се натоварваш. Бонуси нямаше тази година, но пък погледнете от добрата страна, докато всички ресторанти и заведения в България затвориха и оставиха хората без работа, всички работещи в Макдоналдс имаха възможност да работят, дори и на по-малко часове, все пари :)

Преди доста време работих в тази фирма...преди повече от 16години. Няма да уточнявам къде, бил съм в общо 3 ресторанта. Понякога съм клиент и по стар навик с интерес наблюдавам "процеса". Личното ми мнение от позицията на по-улегнал и ръководещ хора вече работещи за мен е: - мили момичета и момчета, организацията ви на работа и преди и сега е трагична. Нормално е, нямате нужния опит да работите с хора. Политика на фирмата е явно да наема хора, които са податливи на психически натиск. Виждам го 16 години по-късно същото. Заучени фрази, от типа на" хайде по-бързо, че хората умряха от глад", е не просто връх на простията, а показват нулеви умения за ръководене на екип от хора. Поставените задачи ако ще се вършат бързо, не пращайте един човек и да го товарите като магаре, а през това време "богоизбраните мениджъри" да се подпират. Личния пример е особено важен. Или пък за назидание да те изпратят да чистиш нещо /утайника на бекрум, или стъргане на дъвки от плочките пред ресторанта например/ също не говори добре за вас /вижте ме колко съм лош, наказах го/. Демонстративното минаване със салфетка на филтрите на гриловете, и последващото хвърляне с думите: "ето, не сте почистили" е безкрайно глупаво. Демонстрирате какво...какъв голям началник сте на чистачите ли? Запомнете този термин: "началник на чистачите", това сте вие, демек никой. Колкото да ги търкаш, от въздуховодите винаги ще се стича кондензирала мазнина /елементарна физика на която няма да се спирам/. Това е ресторант за бързо хранене, а не станция Байконур. Там има по-малко напрежение, отколкото при вас. При това категоризиран с една звезда, най-малката отличителна единица за заведение в БГ, която се дава служебно. Придаването на важност, повтарянето като папагали на едно и също, ще води единствено до голямо текучество на персонал /имате го/, недобре обучен такъв /също го имате/ и един постоянен лош пиар за вас като компания /и това го имате/. Мозъчните промивки - любим прийом. "Идва Костоооов!!!", това име съм запомнил, началник. И оле мале, Артър Хейли не може да опише какво следва...всеки търчи нанякъде, бяга ще си счупи краката, търка, носи, зарежда...бря. Чудо голямо, абе вие нормални ли сте бе???? Или пък регионалните когато дойдат..."аууу, само да не те види какво си направил"..."аууу, знаеш ли това колко струва"...да знам маце, сандвича ти е със себестойност около 0,60лв, а се продава на 3,00лв. Е, и??? Или пък как тържествено ти връчват новата "значка"...Боже, церемониите по награждаване на Стефка Костадинова, Таня Богомилова и Христо Стоичков бледнеят пред този величествен и тържествен момент. Алелуя братя и сестри...алелуя...все едно получаваш сила свише, хвърляш синята значка и ти дават жълта, или червена, или заветната бяла, за метална даже не смея да помисля...Господи...дай ми сили да не припадна в този сублимен момент. И не само това, зачисляват те към отдел. Какво постижение дами и господа, равнопоставено само с гола на Емо Костадинов с който ни класира на световното в САЩ....Алелуя!!!!
Бил съм клиент на веригата и в чужбина - 100% от шизофренията, която цари при вас там е непозната. Хората са непресторено любезни, работят с настроение и са истински екип. Не казвам, че не работят по същите стандарти или документация. Просто човешкото отношение там е реално. Не назначават деца, които могат да манипулират както искат, а назначават възрастни хора. С житейски опит, и които отиват с желание на работа. 5 поредни години се отбивах в един и същи ресторант в чужбина, хората си стоят същите. В родния си град колкото пъти вляза, виждам нови лица.

Много е готино да работиш в Макдоналдс, искам да умра в Макдоналдс.

Мога да кажа че дори и служителите не те слушат не изпълняват задълженията си и даже и те политат на бой мениджъри от Цариградско шосе

Искам да кажа на всички, които искат да започнат работа там - НЕДЕЙТЕ! Работиш всичко от кухнята до тоалетната и тревата косиш . Нямаш право да сядаш да се подпираш , уж имаме почивка , но ако ще идва Костов седиш 10 часа на крак без да ядеш без да пиеш вода , цял ден чистиш като луд да мине проверката . Накарая не издържаш и искаш да напуснеш казваш им ама неможело ще вдигнат заплата незнам си какво напускам след месец БАМ неустойка 2000 лв и дело ми пускат , аз за 4 месеца толкова заплата не съм взела. И сега ги търся да платя никой не ми вдига . Отвартително работно място по цял ден сменяме срокове месото е изтекло април ние го продаваме още през декември. 200 началници и пак има по-голям там всеки е шеф и всеки е никой . Не се залъгвайте и да ви дадат някой бонус после тройно си го връщате

Пиша като вече бивш клиент на тези ресторанти. Отвращавам се от това, което чувам от служители на фирмата и това, което чета в сайтове като този.
Никога няма да бъда клиент на фирма, която експлоатира и унижава хората си в 21 век, нуждаещи се от средства за препитание. Това е пълно безобразие и считам, че такова поведение на псевдо-работодатели трябва да бъде наказвано, както от държавата така и от нас потребителите. Такива хора заслужават сами да си готвят и после сами да си изяждат сготвеното.
Съжалявам, че толкова много млади хора се подлъгват и ги манипулират да започнат на такова място работа, а в същото време те трябва да работят и с усвивка...

Здравейте! Аз, може би, не съм единстветната, която би изразила собственото си мнение, без да бъде прекъсната с убежденията, че "Макдоналдс е най-добрата и коректна фирма". Да, фирмата е коректна в отношение на здравните осигуровки, но за всичко останало бих спорила. Никъде не е чувано, че хората не могат да излизат по време на почивката си. Оправданията за това са, че фирмата носи отговорност за нас по време на работа. Защо не може да излизаме, след като малката и скромна почивка от 30 минути не се заплаща? Това е един от въпросите, на които висшестоящите не могат да се аргументират адекватно.
Ами мениджърите? Повечето може да сте наясно, но аз бих добавила, че правят мениджъри, които са от 2-3 месеца във фирмата, хора, които все още не са обучени на всяка една станция (в повечето случаи ). Бройката е важна, а и също така трябва да задържат хората с предварително подписан договор, който няма никаква стойност с неговата неустойка от "скромната" сума от 1400 лв... Хората, които седят с години във фирмата стоят на едно и също ниво и не се издигат ( говоря за наистина кадърни хора! )
Тъй като видях много негативни коментари, относно мениджърите, моля, прочетете по-горния абзац, а аз ще добавя още неща. Мениджърите са били някога като всички останали служители - чистили са, прали са, били са от станция на станция и т.н. Същинската част е, че хората " отгоре " , ако мога да се изразя така, ги притискат, както и управителите. Един или максимум двама мениджъри са на работа с може би 1 служител през уикенда, защото, нали, всички са уморени и трябва да почиват като шефчета. Има много работа, дежурен минава и вижда залата, която е мазаляк, но тях това не ги интересува. Трябва да се заядат, трябва да отрежат заплатата на някого... Мениджърите са подложени на психически тормоз. Някой решава, че няма да дойде на работа (а и без това персонала е по-малко ) и си работиш сам. Мислиш как да обслужиш клиентите ( които в повечето случаи са невъзпитани и ти лепват разни епитети, защото, видиш ли, чийзбургерът им се бавел, но явно не забелязват, че персонала е малък, залата е препълнена с хора и едвам има места за още хроа.)
Какво мислите за " висшестоящите " мъже, които меко казано са между 40-те и 50-те, но жадно заглеждат младите момичета, които може би са все още ученички и биха могли да им бъдат дъщери.... Положението е плачевно! Повечето в тази фирма са комплексари, които не могат да просперират другаде, защото, ако отидат на друго работно място, с това командване ще бъдат сиктердосани още на първата седмица!
Хора, колкото и да сте отчаяни, не започвайте там, освен, ако нямате волята да понасяте стоенето на крак по 8 часа или повече с половин час почивка, без да имате правото да излизате! Повечето, които остават във фирмата се страхуват да напуснат, защото нямало да могат да си намерят друга работа... Това е много жалко... И зачестява, и това са думи, казани от млади хора.
До ръководството: Не прикривайте нередностите и недоволствата на хората, които работят за Вас, а вместо това, както казвате смело, че грешките са ценен подарък за Вас, погледнете за какво става въпрос... Отворете си очите, променете правилата, за да могат хората наистина да работят с желание. С психическо натоварване не става. Както Вие сте хора, така са и останалите, които изкарват хляба си, готвейки, чистейки... Вие също сте преминали през това, не забравяйте откъде сте започнали, не изисквайте невъзможни неща при недостатъчната наличност на персонал.

Здравейте, колеги!

Като представител на фирма „Сънфудс България„ ЕООД, искам чрез това си послание да ви напиша, че в момента обмисляме да вдигнем значително почасовото заплащане на служителите ни. Което е в процес на преговори и до този момент има постигнати резултати, но донякъде сега се води широко обсъждане.
Трябва да бъдете наясно, че също така изготвяме нови правила за работа, тъй като ще се регламентира ясно и точно работния процес и регламентирането му. Също така предвид ниското ниво на мнозинството служители замисляме нова бонусна система с която да мотивираме тези, които оказват високи резултати - служители и дори мениджъри.
Всичко това в момента се обсъжда и ще стане ясно до няколко седмици.
Успех, колеги и бъдете все така всеотдайни в работата си!

Аз също работих в т.нар. "фирма" близо 11 месеца преди години и когато ми преля от ниското заплащане и третирането като роб, напуснах без предизвестие от ден за ден! В следствие те казаха, че им дължа обезщетение в размер на 100лв., които ми били дали за "самоусъвършенстване"