Сънфудс България / Макдоналдс България /img/frontend/nomap.png"

Сънфудс България / Макдоналдс България

Всеки един лош коментар тук е абсолютната истина! Евала на момичето писала последният, и честито напускане на ада! Нека и аз добавя какво преживях в най-гадното място за работа на света.
Завърших училище през Юни 2016 и започнах през Юли в мака. Лятото пестяха от климатик, я кухнята над 40 градуса, униформата от евтин найлон, всичко мазно, мръсно, гнусно.
Идваш уж за 8 часа,оказва се че трябва да останеш 10/12 часа, уж "да изкараш парички", да бе да!! Допълнителния труд там не се плаща, напротив заплащате го ВИЕ с труда, нервите, достойнство и здравето си! За м. Декември 2016г. С по 1 почивка на седмица с 10 часови смени всеки ден и бъхтене на ВСИЧКИ двойни празници взех 467.26лв. новата година ми даде и ново начало, повече не се и явих след тази гавра, за която съм много благодарен че се случи и да ми отвори очите. Стойте надалеч от тази фирма, дори като клиенти, освен ако не ви се яде мръсна храна приготвена с много гняв от крайно изтормозени хорица. Peace out!

От доста време се колебая дали да пусна коментар за тази фирма и ето, че се реших. Дотогава не бях работила в този бранш и си рекох, че ще е нещо ново и забавно. В обявите им все пише, че се работи с млад и енергичен екип - и от това се подлъгах също. Вие НЕ се заблуждавайте! Първите дни беше ок. Всички се държаха мило, възпитано. Впечатление ми направи неспазването на сроковете по храните, таймерите на сандвичите. След 3-тия ден нещата започнаха да се променят тотално - пълно неуважение, голямо високомерие (и от страна на управителя, и от страна на мениджърите), викане, че се бавя, постоянно пришпорване (е, сори, но за толкова време няма как да стана робот), не си спазват глупавите графици, НЕ ДЪРЖАТ НА ТОВА, КОЕТО СА ОБЕЩАЛИ, обиди! Въпреки това, успях да се сприятеля с няколко човека. От тях разбрах, че нямат търпение да напуснат! В един от разговорите бях споделила, че ми харесва работата (още в началото), а момичето отсреща ми каза "чакай да мине малко време и ще видиш". Е не се наложи да чакам много. Много често започваха новаци и след първия месец напускаха като предишния ден чувах да казват "нямам търпение, днес ми е последния ден". Хората се радваха искрено, че напускат! Държанието на мениджърите и на повечето служители беше меко казано ужасно - викане, подигравки, нехайство, скатаване и прекалено голямо самочувствие. Едва ли не без покритие. Само че на какво се базираше, така и не разбрах. Дали се дължеше на грозната униформа (панталон от миналия век и някакво подобие на риза, което аз повече оприличавах на покривка, отново от миналия век), дали на храната от ресторанта, която ядат (така и така не се знае през какви преработки преминава и дали изобщо е месо)... Някой може ли да ми каже?
Тъпо беше, че има някакви правила, които според мениджърите важат за всички останали, но не и за тях! Защо?! Хем смешни, хем отвратителни. Все едно това им е целта на живота. Един от мениджърите беше меко казано изрод - пълен селяндур! Що за нормален човек би
го наел и би го направил мениджър? Тоя "човек" викаше на всички за каквото му падне, обиждаше наред, скатаваше се като при първа възможност отиваше да седи в офиса, обслужваше които клиенти си поиска и гледаше винаги да възложи работата си на друг, винаги "поучаваше": "ае що слагаш толкова много картофи, не са слагат толкоз мноо... ей толкоз" - пристягаше опаковката, уж за да се спести 5 резена картоф. Хаха... Нищо, че като грамаж беше по-малко от нормата. Тъпо беше също така, че всеки мениджър ти казва да правиш нещата по различен начин и после ти вика, че не го правиш като неговия понеже ти си решил да слушаш другия, който също ти е викал...
Не бях яла нищо от макдоналдс, докато не започнах работа там. На вкус има хубави сандвичи - ок. НО защо когато сложиш месата на грила, изпекат се, гарнираш сандвичите и след няколко минути започнеш да ядеш, част от "месото" става като някаква слуз или нещо подобно? Защо нивото на хигиена е толкова ниско?! Защо не се спазват таймерите? Защо т. нар. сокове ги разреждате с вода?!? И то чешмяна?! Защо слагате в сандвичите престояли сирена? Защо аз и други служители нямахме оплаквания от киселини и други стомашни проблеми преди да започнем да ядем храна от този ресторант?! И вие давате тази "храна" на деца? Нямате ли малко съвест? Била съм свидел как мениджър изпуска хлебчета, меса или каквото и да е, на земята и си го слага пак в сандвича, все едно нищо не е станало. Умът ми не побира как е възможно да има подобни същества, които да тровят умишлено хората по този начин.
Видях, че има по-надолу един положителен коментар от мениджър/служител. Бих искала да те попитам - за каква дисциплина говориш? Човек се старае да прави всичко, както са му казали, да бърза, да се учи, да запомни, да слуша и накрая никой не е доволен. Получаваш подигравки, смъмряне че си бавен и все "аре, ве; кво прайш е; по-бързо е; ко стана с тоя хам е". Едно нормално уважение няма! Не мога да си обясня как някой може да има добро мнение. Още повече с храната, която продават. За тази работа, това натоварване и това унижение заплатата е МАЛКО! Знаеш ли, че за да напусна се наложи да се консултирам с хора, които се занимават с подобни неща (няма да споменавам какви)? Защото управителят не искаше да ме освободи. И знаеш ли какво - на хората не им се занимаваше с тия!!! Човекът от едната агенция ги нарече изроди, че е имало много оплаквания и е ходил да се разправя с тях - ефект нулев! От дума не разбират! Та за каква дисциплина говориш? То там няма елементарна организация и има голяма липса на кадри. Всеки път отивах на работа със свито сърце, някак уплашена. Приятелят ми дори се беше надъхал да отиде да се кара с тях понеже вечер като се прибирах плачех само и само да се успокоя малко. Мениджърите се имат за голямата работа и гледат да те изкомандват, както им падне, ти да им свършиш работата, че те горките нали са дошли преди малко на работа, ама айде да седнат да си починат, а ти си се бъхтил 10 часа на крак и трябва още да работиш... Сега всеки път като мина с колата покрай ресторанта, проклинам деня, в който реших да започна работа там. Идея си нямаш колко много е радвам, че вече не съм част от това порочно общество, този Ад. Айде живи и здрави. Надявам се да ти се отворят очите.:)

Официално цените на продуктите в „Макдоналдс„ са повишени считано от 19.05.2017 г. за пореден път, което доказва, че алчността на нейните ръководители излиза извън всякакви граници, но и за това ще има възмездие нека го знаят. Тъй като ценностите отсъстват, а да не споменавам и шегите по адрес на вярата в Бога, които се правят от служители и администрацията на тази атеистична фирма. Там накъдето са се запътили е бездната от която няма излизане. Дали го знаят това, а вероятно е че не го знаят. Лоши дни очакват тази фирма...

Вчера ме помолиха да изхвърля едни празни кашони от меса и картофи, които заредих. След като започнах открих, че в един от тях имаше две салати-тейсти с изтекъл срок, който бе до 14.05.2017 г. Реших, че трябва да се обърна към съответният мениджър, което и направих, но после ме спря един от тях, който ги взе отвори ги и сложи във хладилника, който е разположен в кухнята. Тази салата с изтекъл срок на годност се сложи във сандвичите и то предимно в тейсти-бургерите. Правете си извода само...

Плюсове- човек се учи на дисциплина и работен стандарт.
Минуси- ниско заплащане, поради липса на кадри удължено работно време, което може да не се плати, насочено лъжене на туристите по курортите с цел печалба на компанията и разваляне на туризма, над 8 часа работа на крак с хора и храна, като второто се заплаща, никакво време за личен живот...
По- добре друга работа! Успех!

Аз съм мениджър в компанията, работя тук вече 2 години и половина. Смятам, че определено не е най-доброто място за работа, и както всяко място си има своите плюсове и минуси. Едно знам, обаче със сигурност! Тук се учиш на работа, на дисциплина на доста нови неща, които ще ги бъдат полезни занапред, ако естествено схващаш същността на нещата, разбира се. Ако си човек, на когото изобщо не ме пука и просто идва на работа, колкото да му мине работния ден и да си тръгне-няма да се научиш на нищо! Да, заплатите не са от най-високите, но все пак се прави нещо по въпроса, защото аз започнах на ставка 2.60, а сега служителите почват на 3.00 и след първия месец им се вдига. Мениджърите взимаха 4.00 лв на час, а сега взимаме 4.80! Да не забравяме също така, че желанията относно графика се спазват поне на 85-90% (поне при Нас) Да, работата не е малко, определено, но никъде няма лесно и никой не е започнал нещо от средата, винаги се започва от най-ниското. Всеки има право на мнение, разбира се и право на избор, но не мога да разбера, защо хора, които са работили там 2,3,4... години, сега пишат разни коментари от сорта на "беше ужасно, загубих цели "еди колко си години" в тази компания"?!
Ами, всъщност, уважаеми, имате право на избор! Като не ви е харесало и не ви е било по вкуса, защо сте седяли на работното си място?! В такъв случай-предизвестието и ЧАО! Още повече, че и не можете да се оправдаете с неустойка, тъй като сте там повече от две години например..

Аз мисля, че като първа сериозна работа е добър избор. Дойдох в София на 23.09.2014 и трябваше да си намеря работа до един месец, защото ме приеха редовен студент и няма кой да ме издържа..майка ми, която евентуално да ми помогне от време на време, но за издържате апсурд! Започнах в макдоналдс на 28.10.2014 и в началото си казах "Какво правя Аз тук, Аз няма да се справя, ще минат шест месеца и ще напускам" , но всъщност не стана така. Минаха 5 месеца и започнах да се обучавам за инструктор-беше чудесно, харесваше ми да уча хората на нещо! След това минаха още 8-9 месеца и ми предложиха да стана мениджър и така нещата се завъртяха страшно бързо и в един момент не усещаш кога е минало толкова време..да, нещата далеч не са идеални, има още много какво да се желае, но определено не съжалявам, че съм започнал работа тук, даже напротив!
Естествено, ни мисля да седя тук цял живот, разбира се, но на този етап, все още ще поостана за известно време!

П.С: Искам да се обърна към всички, които твърдят, че всеки става за Макдоналдс, и че работата е малоумна-Не, повярвайте ми, че определено не всеки става за Макдоналдс, за ваше огромно съжаление има хора, което ДОРИ и за тук не стават!

Извинявам се на Димитър Гигов,че го обидих по този начин!ТОЙ Е МНОГО ДОБЪР УПРАВИТЕЛ И СЕ ДЪРЖИ МНОГО ДОБРРЕ С ВСИЧКИ!Разбира много от работата си и му пожелавам успех!

Димитър Гигов е най добрия управител!Ходете да работите при него!Той е много добър човек и ще ви помогне всякога!Успех,Митко!

Раздел VІІ на НК, в кои случаи може НЧХД
Чл. 147. (1) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., бр. 10 от 1993 г., изм. - ДВ, бр. 21 от 2000 г.) Който разгласи позорно обстоятелство за другиго или му припише престъпление, се наказва за клевета с глоба от три хиляди до седем хиляди лева и с обществено порицание. ... така че внимавай как лъжеш... Лъчезаре
!!!

Искам да попитам ръководството на Сънфудс,как можаха да направят некомпетентен човек като Димитър Гигов-управител?Този човек първо е неграмотен,няма нормално отношение към хората и само се мазни на Костов!Пазете се от него ,защото той много краде и манополира хората!Не започвайте работа на р.Средец!Въобще си нямайте работа с този човек!Той е професионален измамник!Те ще видят и от фирмата като ги ограби!Просто нямам думи до къде паднаха тези да направят клошар за управител!