Хелтстор / Healthstore https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Климент Охридски 117&markers=София,бул. Климент Охридски 117

Хелтстор / Healthstore

Собственикът на фирмата Калоян Георгиев налита на бой по шосетата, вади палки и се саморазправя. Помсилете внимателно дали бихте работили за такъв човек.

Работих в един от обектите им в гр. София.

Абсолютно никакво уважение и някакъв си Сергей Драгнев, се изживява на ШЕФ от името на СЕО Калоян(естествено той го е издигнал до там и му е определил с точност ролята) и решава за добрата свършена работа и един от най-високите обороти в цялата верига, но според неговата таблица - не си постигнал таргет и да не ти даде това, за което сте се уговорили.
Тук е редно и да споделя как се постъпва на работа - разписваш си стандартен договор на минимално заплащане и осигуряване, на 8ч. Уговорката обаче е ти да вземаш 850лв(от колеги, които останаха за кратко след мен разбрах, че са го променили сега на 1000лв стартово) минимум + бонус при изпълнение на таргет(общо до 1900, тук трябва да отбележа, че тези пари може само да ги сънувате), като осигуровките са ти минималните, както споделих по-рано. Тук е мястото също да споделя, че ти вземаш по карта минималната заплата и останалата част до 850лв си ги извеждаш от касата в брой. Така се процедира и при вземане на бонус. Споделям и това, че когато идваше ред да изведеш паричките за заплатата си, ти се казваше да ходиш да вкараш оборота(малко по-надолу ще обясня подробно и за това как се случваше) в банката, защото така е казал СЕО Калоян. И остатъка от заплатата си трябва да я вземеш след ден примерно. Дразнещо много, защото с тази постъпка ти показват колко не им пука за теб.
В началото те баламосват и започват да ти дават бонус(е, разбира се, непълен, защото нямаш 6месеца във фирмата им) и след 3-4 месец каквото и да правиш, ако си приятен или близък на мениджъра им Сергей, ще ти дават и бонуса, но ако си обикновен служител и си вършиш нормално задълженията и не се пениш и пъниш да им спамиш в групата колко си голям и колко си направил, няма да вземаш дори 850лв, защото си измислят и някакви глоби - непочистен рафтове, не измит под и тези редовни глупости, които няма кой да се върже, че това е истинската причина.
Много сериозна червена лампа - счетоводителката Ива Лазарова те притеснява непрекъснато в работно време за неща, които не те касаят теб, като се сещам как всеки месец между 7-8 пъти трябва да ходиш до Банката, за да им вкарваш оборота по сметката, което пак казвам не е описано в договора между двете страни. Правете си сметка, ако особено сте жена. Тук говорим за 7-8 превода между 5 000 и 10 000лв. Мен като мъж лично ме беше шубе. :)
Следваща червена лампа - идва ти на гости супервайзор, пак от София, селска шуменска пръчка - някакъв си Илко, която пръчка идваше и изпълняваше ролята на твой супервайзор и те глобяваше за щяло и нещяло. В общи линии да му са оправдани командировъчните от фирмата. С две думи, адски неначетен примат, който дори с присъствието си без да говори дразнеше. Както си стои и прави нещо като тик - боксово движение с лява и дясна ръка?>?Нещо се дрогваше ли или не знам. Адски комплексирано ултрасче на някой от отборите в БГ. Сега се сещам че този идиот по повод проверка на някакъв обект, беше споменал зад гърба на(иначе голям мъж) наши колеги от Сф, ако не се лъжа, нещо на Сергей мениджъра, че са надраскали нещо или счупили(нищо общо с реалността) и с колегата им трябваше да заплатят по веднъж и по отделно стойността. От други колеги разбрах, че този тупан ухажвал някакво девойче в един от обектите ни в СФ и когато тя му е казала че не го харесва, този я е принудил да си тръгне.
МНОГО СЕРИОЗНА ЧЕРВЕНА ЛАМПА - караха колеги да изтриват и коригират изтичащи срокове на годност на хранителни добавки. Масово изтичаха някакви неща. Правете си сами сметка. За да не кажа изобщо, ами то поне като клиент внимавайте какво си вземате - то поне НИКОГА HS Labs, Pure Nutrition. Само и единствено утвърдени марки - NOW Foods, Dymitize, Olimp и др, и като чукнете QR кода на продукта в интернет трябва да ви излиза произхода. Ако не излиза за нито един, дори и в други магазини, не си вземайте. Сменена е опаковка, не е оригинален продукт, подменен срок и тн. Поръчвате си от легален чуждестранен сайт. Чакате малко, но знаете че не вредите на здравето си.
Червена лампа не знам за кой пореден път - обвиняваха други колеги, че са крали, закъснявали и ги принуждаваха да напускат работа. И това, ако магазина примерно просто не върви, но и това не беше задължителен критерии.
Червена лампа нова - пускаш предизвестие и все се измисли нещо, за да ти дадат това по карта единствено, по закон. А, другото да не си го вземеш. ДО 850лв. За едни 200лв в случая дори се направиха на важни.

АНТИ-РЕКОРД! Това е фирмата сигурно, в която може спокойно да се гордеят с брой подадени предизвестия за напускане от страна на служителите им.

МНОГОООООО ЖАЛКО ПОДОБИЕ НА ФИРМА. ПОВЕЧЕТО КАДРИ, КОИТО СА ОТ ГОДИНИ, СА ПОСЛУШКОВЦИ НА ЖАЛКОТО ПОДОБИЕ НА ГНОМ ДЕНИС И ЦЕЛТА ИМ Е ДА ТЕ ЗАКОПАВАТ, ГЛОБЯВАТ, НАГРУБЯВАТ И НЕЗАЧИТАТ НИТО ТЕБ, НИТО КОЛЕГАТА ТИ, ДА НЕ ГОВОРИМ ЗА ЛИЧНОТО ТИ ПРОСТРАНСТВО.

С уважение,
Бивш служител на Хелтстор

Кандидатствах за работа в магазина на главната в град Пловдив. Обади ми се някой си мениджър от София и ме покани на място, като там провеждах интервю с него(по телефона), като той ме гледаше на камерите от магазина и с работничката, която беше там. Интервюто беше много дълго, питаха ме всякакви въпроси за мен, за желанията ми за развитие , какви добавки съм използвал,дали съм купувал от тях и т.н. След това около 30-40 минути момичето ме водеше по щандовете , а меринждея ме питаше въпроси за добавки, като аз съм спортист от 10 години и съм доста наясно с тях и почти всичко обясних перфектно. След това те започнаха да ме убеждават, че аз имам много добро начално ниво, че съм доста добре запознат и че със сигурност ще работя при тях. Осигуряването е на минималното, а заплатата казаха, че стартово е 1000лв, като има таргети и уж ако минеш и 3-те таргета, получаваш бонуси (стигащи до 700лв по думите на продавачката) Но трябва да продаваш много и да си адски нахален и да лъжеш хората.
ОБЕЩАХА ми да ми се обадят до 2-3 дни и да ме поканят на пробно и да започвам след това, но така и не се обадиха. След седмица аз звънях и се свързах с друг мениджър, който ми обясни, че щом не са позвъняли, значи не съм удобрен. Понеже аз имам сходно образование и богат опит в спорта си мисля, че не са желали мен, който разбирам, а по - скоро някой балък, дето да баламосва хората за пари или пък са шмугнали някой връзкар. Гледам и че постоянно обновяват обявата, явно служителите също не са доволни и постоянно напускат и може би има разминавания в заплащането и работното време. А и също така, освен, че продаваш добавки, ти отговаряш и за всичко друго - зареждане, приемане, чистене, плащане на ток и вода и абсолютно всичко, свързано с магазина.

Не започвайте работа в тази "фирма".Нищо в нея не е наред.

Постоянно си менят персонала и в повечето случаи работниците са некомпетентни. В сайта им седят неща от години, които ги нямат.

работно време няма нищо общо с това което се договаря, Понеделник до Петък от 9 – 18.30 за складов служител, 30 мин извън 8 часовия тд не се заплащат.
ФИРМАТА Е В СИВИЯ СЕКТОР И си търси роби !!

Не започвайте работа в тази селска фирма, първо осигуровките са на минималната работа заплата, второ ще ви ГЪРЧАТ от работа чак до полудяване, трето ще ви се подиграват право в очите, ще ви режат от бонусите за щяло и нещяло, ако работите в магазин като напускате ще ви направят ревизия която ще излезе на минус 1000 лв и ще имате да им давате, бачка се по празници, шефа е много нахален и ви се подиграва директно в очите и ви взеа от парите, все реве за повече и повече продажби и че няма пари, а всяка година си купува последни модели мерцедес, ролекси и т.н. Ще ви скъсат нервите, управителя е едно злобно малко човече което ако не е на кеф ще ви глоби щото така го кефи без обяснение. МНОГО ЗЛЕ МНОГО !!! Загуба на време нерви пари! НЕ ! На тим билдинг шефчето не дава пари за алкохол, ако не искате да отидете ви глобяват.Общо взето ви глобяват защото работите за фирмата, глоби глоби глоби и това е. Така пестят от заплати, имат си такава политика. Не познавам човек да е напуснал по нормалния начин от там.

Чудя се от къде да започна. На първо място, ХОРА които уважават себе си, ценят си нервите, труда и възможностите - в никакъв случай не започвайте работа в Хелстор! Ще кажа на кратко за какво става въпрос. Подписвате договор в който фигурира работно време, но то е само на хартия. Никой не работи по малко от 9 и половина часа на ден. Има избрани галеници които се мазнят на шефчето (забогатяло първеню, изключително нагахален), за които всичко е позволено. Някой хора си ползват обедни почивки от по 2 часа и нагоре. На други обаче ако закъснеят с 5 минути им се прави страшен проблем ( нищо, че остават след работа доста често и като цяло работят с по час два отгоре над законовото). Окей да беше само това няма проблем. Проблема е че, постоянно ви гледат под лупа и дори да си вършите работата винаги се намира за какво да ви напрегнат, напрежението е ОГРОМНО.Сигурно във фабрика в Тайланд е по спокойно за работа от в тази фирмичка. И това го създават 2-3 менажерчета които се мислят за велики а всъщност...ОСИГУРОВКИТЕ са на МИНИМАЛНАТА РАБОТНА ЗАПЛАТА. Всеки работи на ниско твърдо заплащане + бонуси, които ако вземеш, че изпълниш доста често биват орязвани поради някакви измислени причини. Мисля, че това се прави целенасочено, с цел да се пести от заплатки, както се пести от осигуровки и от всичко възможно. Шефчето е адски стиснат, нагъл и нахален, и това става ясно на всеки който започне работа в тази фирмичка. Както каза колегата по долу в тази фирма всеки е менажер, няма кой да работи чак. Някой хора вършат работа с огромен обем и носят фирмата на гърба си, в същото време вземат тройно по малко пари от някои които работят по 2 часа на ден и през другото време си клатят крачетата. Ценете си здравето хора, тук то ще бъде стабилно разклатено. Създава се изкуствено напрежение. Търговските представители са постоянно мачкани както и служителите в магазините, които не могат и до тоалетната да отидат от работа.Всичко им е скапано програми, методи на работа, само усложнения от всякъде и нерви. Хората , които си разбираха от работата не бяха оценени и в момента там бачкат хора които хал-хабер си нямат от добавки, с изключение на шефчето.Работих там 4-5 месеца и това ми беше, за да разбера за какво става дума.Познавам 3-4 човека работили там и те имат същото мнение.Също така който напуска му се правят всякакви проблеми и спънки, особенно ако е някой по скромен човек. Но най смешно е че осигуровките са минималните, с 2 думи шефчето иска да товари всеки със супер много работа и да му прави милиони на гърба си, вместо да кажем да наеме 4-5 човека за нещо, той наема 1. Пести се от всичко дори от неща от първа необходимост. Винаги съм се старала да си върша работата и да давам 100 процена но това нещо не се оцени. Не си губете времето хора моля ви !!!

Уважаеми г-н/г-це Анонимен/на,
Изключително внимателно прочетох мнението Ви.
Съдейки по написаното затвърждавате мнението ми. Може би в предишното си мнение забравих да спомена, че освен некадърни се назначават и страхливо - неграмотни хора. Срамувате се от името си ли? Или просто нямате доблест да застанете зад думите си!!! Освен правописните Ви грешки, то гъмжи и от пунктуационни такива(ако думата Ви е непозната, моля проверете в речника). Колкото до опита, който имам, да си бяхте направил/а труда да се поинтересувате. CV-то ми е все още на разположение.
НИКОГА НЕ МЕ Е БИЛО СРАМ, ЧЕ РАБОТЯ В СКЛАДА!!!! Ако не ми вярвате, питайте Денис или Калоян, те поне знаят.
Съдейки по изказа Ви, Вие смятате, че "склададжията" е нещо унизително и второстепенно, което пък води до извода, че според вас "тези в склада са някаква измет долнопробна". Нищо, че тези хора Ви изкарват заплатите. Ако смятате, че сте по-способен/на, отидете и поработете долу в склада, където Ви е и мястото впрочем. В изказването си Вие затвърдихте мнението, че не изпитвате и елементарно уважение към колегите си. Причината е във високото Ви его! Вие доказахте и още нещо, характерно за "средните мениджърите" в Хелтстор, а то е, че колкото е по-високо егото, толкова е по-нисък интелекта. Колкото до професионалният ми опит, за да Ви спестя времето, ще Ви отговоря.
От всичките си 27 години трудов стаж( това със сигурност са повече, отколкото сте Вие на години или поне горе-долу толкова), 20 тях са мениджърски. Ръководил съм колективи от 20 до 120 служителя. Не включвам и тези 3 год. като командир на взвод в 9 танкова бригада, както и като старшина на рота. Създавал съм и съм ръководил бизнеси.
Знаете ли г-н/ г-це Анонимен/на, какъв беше първият въпрос, който ми зададе Денис на интервюто? - Не се ли чувстваш разжалван?
Отговорих му, че не, не се чувствам така!
И знаете ли защо? Защото обичам работата си!!!! Ако не я обичах, нямаше и 10 секунди да стоя, не 2 години! Не съжалявам дори и за това, че на много от вас съм помагал, поправял съм ви грешките и съм ви спестил поне няколко заплати от глоби. Защото, когато правя нещо, го правя с желание.
Последният път, когато минах да се видя с някой колеги, просто ей така, получих покана да се върна обратно в Хелтстор. Дали човекът е бил оторизиран да предлага подобно нещо или не - не знам! Отказах му!
В момента работя в сферата на образованието и работя с хора, които ме уважават първо като човек и колега, второ признават уменията ми, придобити като мениджър и "склададжия" взети заедно. За Ваша информация заемам и ръководна длъжност.
Толокоз!
Желая успех на всички!