CEZ GRUP / CEZ България /img/frontend/nomap.png"

CEZ GRUP / CEZ България

Заплатите в ЧЕЗ са напълно неадекватни. Електротехницте взимат по-добри заплати от инженерния персонал, именно затова повечето специалисти или напускат доброволно или ги уволняват с обяснението за преструктуриране. Остават на работа единствено, бюрократи с дебели връзки и осигурили си по-добри заплати или такива, които имат изгода да стоят там. Визирам корумпираните. Раздува се щата на администрацията, където си клатят краката по цял ден, а бачкаторите се уволняват, защото тяхната работа се дава на външни фирми, с цел да се източи фирмата. Затова и се раздели "Енергото" на три фирми и продължава да се множи. Не се заблуждавайте, че ако нямате добър познат, току така ще забочнете работа в "семейната" фирма. Принципа на новоназначение е шуробаджанащина. Затова и новите служители започват на по-високи заплати. Почти никакъв шанс да се издигнеш в кариерата. Ако си кротуваш може и да се пенсионираш на това място. Стимулиране на работника - само натегачите получават незначителни бонуси. От 2-3 години започнаха да се назначават млади хора, а повечето от старите колеги все още се учат да пишат на "компутера".
Въобще смешна фирма и при първа възможност се махам от там. За съжаление в моя град няма голям избор на работа в този сектор.

В момента работя в ЧЕЗ. Очаквах всичко, но компанията надмина очакванията ми. Средната възраст на работещите в моя отдел е 50-55 години. Май и като цяло е толкова. Колегите ми никога не са били обучавани на MS Office или чужди езици (освен руски - като деца), а се очаква от тях да ги ползват. Началниците вместо да им осигурят нужната квалификация ги унижават и ги мачкат. Единственият плюс е, че те осигуряват на реална заплата (макар и ниска) и че кризата няма да ги засегне особено. За мен мениджмънта е под всякаква критика - нулеви управленски умения, никаква организираност, никаква човечнот и бих казала, че моят пряк нячалник знае много по-малко от мен!Обикновено те примамват с ниска заплата и обещание за ежемесечни премии, които обаче в действителност не се дават на всички и само на натегачите! Ще напусна при първата добра възможност!

Прочитайки мненията за компанията съм склонна да се съглася донякъде с мнението на предходния господин. Сигурна съм, че наистина има хора, които не са си заслужили позициите, но такива обобщения... мисля, че са излишни. Няколко човека пишат, че им се напускало. Какво значи това? Аз на мои бивши местоработи, когато съм усетила, че искам да напусна - напускам и толкова! Освен това не искам да засягам никого, но да обиждаш колегите си, че са неграмотни, а ти да не можеш да напишеш едно изречение без правописна или пунктуационна грешка - изглежда просто несериозно.

Като гледам повечето пишещи и хулещи фирмата колко неграмотно пишат, не знам какво искат. Не може да претендираш за пари и развитие, а да не можещ едно изречение правилно да напишеш на родния си език. Няма да питам на какво ниво владеета чуждите езици, защото за да се класираш в чуждестранна фирма, е много важно да владееш и чужд език. Абе с две думи: Амбиции вселенски, възможности махленски!

Бягайте като дявол от тамян от тази фирма. Каквото е отношението към клиенти такова и към служители. Справка накова - заместник на Дядо Господ, коли и беси и на хората парите реже. Отношението е отвратително. Добри заплати ако си протеже на някого, ако не си вземаш минимума за града и специалността където си. Слагад на ключови места некадърници, които тормозят тези които си гледат работата. В резултат всеки читав бяга от там.
ГОЛЯМА ГРЕШКА НЕ ПРАВЕТЕ И ПРИ ЧЕЗ НЕ ХОДЕТЕ.

В тая фирма има нещо сбъркано.Да се чуди човек как още има служители.

драги господине, явно вземате 1000лв нетна заплата, поради следните причини. 1.Мързел 2.Роднина 3.Роднина на шев или просто сте на 150 години и получавате пари за стаж и прослужено време.

Не споделям повечето мнения тук. Ако мислите, че 1000 лв. нетна заплата е ниска, значи заплатите са ниски /според мен е така/. Работното време е плаващо и работата е много спокойна. Така че единствената забележка която имам е заплащането.

“…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова малко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо…”

zna4i ne viarno za zaplatite minimalnata e 600lv. Za yvajenieto,privilegite i firmenata sigyrnost niama dve nenia - krugla 0 no vse pak ne e tolkova zle kato cialo