Хелион Маркет Рисърч /img/frontend/nomap.png"

Хелион Маркет Рисърч

Колегите са готини, но няма потенциал за развитие. Заплатите на хората не мърдат, а натоварването се увеличава, бюджетът е вечно замразен. Няма особени привилегии.

Пълни смешници. Непрофесионално отношение. Некомпетентен мениджмънт, а HR-ката изобщо не знае къде ходи.

Благодаря много за разясненията от страна на Иван, вече не съжалявам, че не ме взеха на длъжност Младши мениджър проекти, след като прочетох за какво става дума. Вече преминах студентските години и си търся перпективна, стимулираща работа, с възможност развитие, може би затова HR-ката ме пожали и не ме повика за второ интервю. HR-ката ми направи добро впечатление, интервюто мина приятно, сградата е хубава, но наистина е на майната си в Овча Купел 1. Сериозно трябва да обмислят да дават карти за градски транспорт. Доколкото разбрах, осигуровките са на пълна заплата, което за мен е плюс. И май с това се изчерпват положителните ми впечатления.

Фирмата предлага три позиции. Community managers, Researchers и младши мениджъри проекти. Най-общо казано и трите позиции са боза и могат да удовлетворят средно образовани студенти търсещи работа. Човек със завършено висше образование няма смисъл да кандидатства в тази фирма. Хелион България е купена преди години от Белгийска фирма занимаваща се с мистериозни купувачи(Mystery shopping). Всичко просто, досадно и скучно се върши от България, всичко хубаво, приятно и доходоносно от Белгия. Това е аутсорсинг компания в най-чистия й вид: ниски заплати, елементарна работа от която се затъпява  и нулеви перспективи за развитие. Сложността на работата, която се върши е толкова малка, че човек със завършено висше ще се чувства, като сред аборигени.
Относно позицията младши мениджър проекти, не се заблуждавайте от името, няма абсолютно нищо общо с управлението на проекти. Търсят хора, които да проверяват качеството на документацията на рисърчарите. Това е управлението на проекти според Хелион.
Колкото до условията, за позицията младши мениджър проекти: 2 години опит, перфектно владеене на английски + всеки друг език в плюс, много добро познаване на продуктите от офис пакета, по възможност познания по мистъри шопинг: 1200лв.нето. Няма допълнително здравно, няма ваучери за храна, не дават пари за транспорт(фирмата е на майната си). Нямат абсолютно никакви надбавки върху иначе малката заплата. Имайте предвид, че работата във фирмата се следи на минутата. Т.е ако се почешете по главата вместо да работите със софтуера им това ще се отчете и после ще имат аргумент да не ви вдигнат заплатата. Без майтап следят абсолютно всяко ваше действие и колко време ви е отнело.  Изискват 6 месеца изпитателен срок в тяхна полза разбира се. След като минат шесте месеца получавате 0 лева увеличение на заплатата в общия случай. Ако все пак са много доволни ще я вдигнат със 100 лв. и най-вероятно за последно, защото след това ще ти сложат по-висок таргет.
Предвид всичко това не мен лично ми се стори нагло, че искат задължително да се пише мотивационно писмо, за да разгледат кандидатурата ви.
Офисът е нов в модерна офис сграда, за което им правя евала. За разлика от доста по-богати компании, които се циганят и пестят от офис пространство, Хелион са направили необходимата инвестиция.
Евала им правя също така, че не мотаят кандидатите и съобщават предлаганата заплата веднага още на първото интервю. На много интервюта съм бил само два пъти ми се е случвало това.
Препоръчвам фирмата само на студенти търсещи препитание. Човек с диплома (засега) няма място в тази фирма.

Бихте ли ми казали нещо повече за работата в тази фирма, в момента текат няколко обяви в jobs.bg, а единственото, което намерих в интернет пространството е, че:
" Целта на компанията е да повиши икономическата активност и интеграция на уязвимите групи и неактивните лица на пазара на труда и разкриване на работни места за млади безработни до 29-годишна възраст"
Интересува ме какви са условията и заплащането във фирмата.
Благодаря предварително на всеки, който може да предостави някаква информация по въпроса.