риуордгейтуей / инфлексион, rewardgateway / inflexion https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Пловдив,бул.Христо Ботев No 92Б&markers=Пловдив,бул.Христо Ботев No 92Б

риуордгейтуей / инфлексион, rewardgateway / inflexion

Директно ще започна с негативи и позитиви за компанията.

Негативи:
- Заплащането във всички отдели е ниско, но поне ти го казват още на интервюто.
- Повече се фокусират върху това да имат разнообразие от различни представители на модерната културата, от колкото добри работници. (т.е. да имат хомосексуални, бисексуални, хора идентифициращи се като нещо нечовешко и т.н.). В това няма нищо лошо, но става проблем когато наемаш хора, които не им се работи и цялата работа пада върху раменете на другите служители.
- Ако си много работлив и искаш да се издигнеш, помисли си пак. Колкото по-добре се справяш на една длъжност, толкова повече те няма да искат да те повишат и да драпаш и да се доказваш няма смисъл.
- Моя мениджър имаше дързостта да идва миришеш на ракия на работа, а пък да не говорим за психо атаките, който са склонни да извършат.
- Допълнителните привилегии са почти равни на нищо, а те с това се хвалят и привличат нова работна ръка. Всичко си има уловка. Пример: искаш да се запишеш за онлайн курс по Front End, е да ама първа трябва да държиш тест на предмета преди да бъдеш допуснат до курса и дори това да стане те не плащат цялата сума за курса. А относно теста, аз ако имах познанията за да направя тест, нямаше да искам да се запиша на въпросния курс. Не се хващайте за думата Benefits.
- Емоционална и психическа манипулация - видях хора да излизат разплакани от среща с мениджъра си. (говоря за наистина работливи хора), докато лентяите остават безнаказани, само защото са представители на ЛГБТ или са емоционални хора, който нямат работна етика.
Може би ги е страх да не им набедят компанията за дискриминация.
- Масово във всеки отдел има някой мързел и тези хора спират работата на други хора, докато те не изпълнят тяхната си задача.
- Трябва да се научите как да говорите супер миличко с колегите си, понеже БГ мениджмънта е наплашен да не се види БГ манталитета или да не се дискриминират някой хора. Това уж е за хубаво, но става доста несвойствено.

Позитивите са прекалено малко и прекалено маловажни, но нека ги спомена.
- Чат пат поръчват пица или торти за всички в офиса.
- Винаги има храна и напитки в кухнята
- Нов офис
- Възможност за работа на смени, предполагам това ще е добре за студенти.
- Съпричастни са към лични проблеми, извън работното място. (Това не се отнася за проблемите в работното място - тогава стават ужасни)

Прекарах 4 години във финансовия отдел на фирмата и мога да споделя много от плюсовете и минусите.

Плюс:
* редовно заплащане;
* осигуряване на пълна заплата, добавят и бонусите, които евентуално можеш да получиш;
* намират се готини и свестни колеги, с които можеш да се сприятелиш;
* имаше редовни фирмени събития;

Минуси:
* във финансовия отдел - кратки срокове, постоянно напъване от страна на мениджмънта да бързаш и да свършиш нещо, без значение от качеството, просто трябва да се свърши. Обяснява ти се как заплатата ти може да не е релевантна на напрежението и отговорностите, но е добра за района, което са пълно глупости. Също уж заплатата ти зависи от това колко добре се справяш, но накрая се оказва, че може да се справяш по-добре от някой и пак да си на по-ниска заплата или да си непряк ръководител в екипа и хората под теб да взимат повече пари...
* пак във финансовия отдел - отвратителна работна среда, постоянно клюкарстване, интриги, подливане на вода, неколегиално отношение. За 4 години почти не е имало момент, когато някой колега или тийм лидър не ти прави мръсно и на мениджмънта изобщо не му дреме. Те си измиват ръцете с "разберете се" и оставят всеки да си се държи както си иска. Не бих препоръчала на никого да работи като счетоводител или ТРЗ във фирмата;
* пак във финансовия отдел - част от екипа, с който работих, беше изключително некомпетентен. По обява се изискват образование и опит в сферата на счетоводството и добро ниво на английски, но за съжаление, сред колегите имаше връзкари, които нямаха нито едното, нито другото, но имаха гръб и голямо самочувствие, с които да ти правят проблеми и да ти вгорчават живота. Да споменавам ли, че тези хора дори получиха повишения...
* пак финансовия отдел - през ТРЗ екипа минават много важни и конфиденциални документи, свързани с личния живот на по-голямата част от фирмата. Това се обсъждаше на всеослушание в офиса - болести, бременности, бракове, кой какви проблеми има и т.н.

За другите отдели нямам преки наблюдения, но проблемът с ниското заплащане и празните обещания си е за цялата компания, не само за отдел Финанси.

Може ли малко актуална информация? По-специално съпорта ме интересува, какво е натоварването, заплащането, има ли перспектива? Ще се радвам на някое актуално и честно мнение :)

Кандидатствах във въпросната фирма на позиция Front-end developer. Изпратиха ми задача, коята да направя на някаква платформа, на която "уж" щели да ме обучават. За съжаление въпросната платформа поддържаше много стара версия na jQuery и се наложи да си направя задачата с code editor (което ми отне около 4 5 часа). Направих задачата както си трябва, с валидации и responsive design.
Минаха се вече няколко седмици и даже не ми върнаха никакъв отговор. Поредната побългарена фирма без абсолютно никакво уважение към потенциалните кандидати.

Бъдещите кандидати е добре да знаят, че в тази фирма се започва само с препоръка от друг служител. Ако нямате приятел, който да ви препоръча, няма как да започнете работа във фирмата.

Като бивш служител мога да дам кратко обективно мнение. Ще изброя накратко плюсовете и минусите на фирмата.

Плюсове
* Страхотни колеги, от които може да научиш много.
* Офисът се намира в централната част на града.

Минуси
* Ниско заплащане, а високи изисквания. Няма да получиш повече от 1200лв.
* Твърде много стрес поради огромното количество работа за вършене в кратки срокове.
* Много неадекватни изисквания към служителите. Трябва да имаш десетки умения, които няма как да са част от твоето професионално развитие. Искат от теб да бъдеш Back-End, Front-End разработчик, Администратор, обслужване на клиенти,... всичко наведнъж. И се изисква да си пълен професионалист във всяка една сфера. Чак тогава, може да получиш увеличение на заплатата. За толкова много умения, в нормална фирма, ще взимаш 10 пъти повече.
* Мениджмънтът винаги те гледа накриво. Карате да се чувстваш виновен, дори ако се забавиш повече от 10 мин. до тоалетната. Недай си боже, ако си тръгнеш навреме, а НЕ останеш поне 1 час след работа. Тогава си заклеймен като нелоялен служител. Такива служители биват сменяни при първа възможност.
* Не те осигуряват на реална заплата.

Някой има ли информация относно настоящето състояное на фирмата. В смисъл, чета доста негативни коментари, които са от преди 1-2 години. Дали нещо се е подобрило във фирмата?

Това е поредната фирма, експлоатираща младите хора.
Работата е прекалено много за броя служители, натоварването е особено голямо - стотици имейли и обаждания на ден в съпорт-а.

Освен странните часове и съботно-неделните смени, се стои допълнителни часове или си на повикване.

Определено не е подходящо място за съзнателни хора!

Фирмата е много здраво стъпила в Пловдив. Като настоящ служител мога да кажа, че няма друга компания в България която да предлага толкова социални придобивки. Но това е разбираемо впредвид, че е пионер в Employee Benefits. Заплащането е на ниво, за което се изисква работа естественно. А който е написал негативен коментар най-вероятно е очаквал да се излежава и да му плащат заплата, което няма как да стане. Препоръчвам!

До всички "кандидати за работа",
факта, че пишете така хейтърски тук е супер, защото не са ви взели на работа а тук много хейтъри няма :)

Ще ви споделя надежден източник на информация:

Има и плюсове и минуси.

Като работник вече близо шест месеца мога искенно да споделя моето приятно впечатление от отношението и разбирането, което се проявява към нас.