Ремикс Онлайн ООД /img/frontend/nomap.png"

Ремикс Онлайн ООД

Здравейте! Кога, ще ми бъде изплатено обезщетението по чл. 224 за неизползван платен годишен отпуск. Договора ми с вас е прекратен близо преди два месеца.

Здравейте, уважаеми защитник на "освободен" служител.

Виждам, че сте запознати с някой особености на трудовото законодателство, което е прекрасно, но случаят съвсем не е такъв, какъвто го представяте.

Не е тук мястото да се разискват лични и здравословни проблеми на трети лица, мога само да ви уверя, че в Ремикс никой, никога и по никой повод не си е позволявал и няма да си позволи да потъпче права на човек и служител!

Случаят е безкрайно неприятен и тежък, както за човека, така и за компанията, защото същата държи на хората си! Казвам го от личния си, вече три годишен опит и преки наблюдения.

В заключение ще кажа, че вашият приятел, вчера беше в офиса и изрази готовност да се обади, когато се възстанови, защото самия той има желание да се върне на работа. Дали би било така ако компанията е постъпила некоректно с него?!?

Останете със здраве и скорошно оздравяване на приятеля ви! Пожелаваме го от сърце!

Някой може ли да ми даде телефон на офиса им?

Благодаря предварително!

Възмутена съм от отношението им към служителите! Мой приятел започна работа при тях, за съжаление на втория месец получи инфаркт. Поставиха му стенд и излезе болничен. Инфарктът е състояние, което се нуждае от поне 6 месеца лечение, и въпреки че моят приятел смяташе, че може да се върне на работа на втория месец, лекарите не му позволиха. Ремикс глобал АД прекратиха договора му преди да представи болничен за третия месец. Дружеството е в законното си право да направи това, т.к. човекът е назначен със срок на изпитване в полза на работодателя. Обезщетението за временна неработоспособност се изплаща от НОИ, работодателят внася единствено 22,08лв. здравни осигуровки. Болничният спира срока на изпитване, т.е. и след шест месеца, когато той би се върнал на работа, могат да освободят служителя безпроблемно. Резултатът е, че оставиха един болен човек без обезщетение и средства за препитание, очевидно, за да спестят "огромната" сума 22лева.и 8 стотинки на месец. Законно е, но не е нито морално, нито човешко. Пожелавам на мениджърът, взел това излишно усложняващо живота на моят приятел решение, да попадне в същата ситуация.

Истината е съвсем друга.Жива загуба е човек да си има взимане даване с тази фирма. Могат само да ви загубят времето.Абсолютна мизерия и дрехи от боклука. Подмазвачи,лош човешки матрял.

до Гинка Желева

Уважаема г-жо Желева, прочетох с интерес вашето мнение, изсмукано от пръстите на левия ви крак.
Във всяка фирма, когато започвате работа ви изискват този набор от документи. Въпросния товарно-разтоварен комплекс е на два етажа, а вие как сте стигнали до трети етаж нямам идея.. Ако искате да пиете свободно кафе, отидете в Сладкарница Неделя.
По закон работника има право на един час почивка за осем часов работен ден. Тези ваши изисквания за кафе и кетеринг трябваше да ги поставите на интервюто, преди да подпишете договора си в фирмата. Когато на обедната почивка колегите ви донесоха кафе, вие се разсърдихте, че трябва да го платите. Защо си мислите, че някой ви е задължен и трябва да ви обслужва цял ден?
Знаейки вашето здравословно състояние/ за което съжалявам/, защо изобщо се съгласихте да работите работа, която изисква стоене на крак по цял ден?
Може да изглеждаме зле в очите ви, но ние не желаем да ядем, ходим на тоалетна и да работим на едно място. Фирмата е направила необходимото да има нормална работна среда и има всичко необходимо за да стане това. В този обект се работи от скоро и има още какво да се направи, но се работи по въпроса.
Трябва да си обясня явно, че тези дрехи се купуват, а не се събират по кофите и всяка качествена дреха заслужава да стигне при новия си собственик в добър външен вид. Изхвърляйки това, което може да се продаде, вие ощетявате фирмата и нас/ работещите там/. Никой клиент не иска да получи якето си, за което е платил със сополиви носни кърпички и обелки от фъстъци / примерно /.

Когато споменавате хора в коментарите си не е лошо първо да сте запозната с имената им. Илина е дамата, ви проведе интервюто, а БАШ ШЕФКАТА се казва Надя!
Въпросната Мия, която споменавате работи във фирмата от самото и' начало. Защо се учудвате, че ви говори официално? Така правят нормалните хора , които не се познават. Мия е доста жалостив човек цял ден се опитваше да ви направи престоя комфортен/ доколкото е възможно/.
Критериите за качество са едни и щом тя ви казва, че това не може да се пусне за продажба, значи е така. Вие ще дадете ли пари за КОФТИ дрехи, защото аз не ?

Аз работя във тази фирма трета година.Чувството да приемеш хората, като част от семейството си е невероятно. / Убедена съм, че това няма да го разберете/ Там работят невероятни хора и приятели и това, което пишете го приемам за лична обида !
Позволявам си да ви дам един безплатен приятелски съвет!
Потърсете си работа, в която да работите сама / и не работете с клиенти - не ви се отдава/.
Вие не можете да работите с хора и в голям колектив. От това, че ви махнаха само губите. Ако си бяхте направили труда да опознаете хората, само можеше да спечелите.
Само едно не разбрах?
От какво се почувствахте дискриминирана? От това, че хората се държат мило с вас или от това, че слушат как се оплаквате от работното място през работно време?

И когато искате да споделите нещо в мрежата или където и да е, моля ви, ПИШЕТЕ ГРАМОТНО!

Бях на интервю преди един месец за продуктов администратор, същата история. На първото интервю ми обясниха в какво се състои работата и ме поканиха на 2-ро да вида в какво се състои работата, което ок, за да се запознаеш с естеството на работа. Отидох за 1 час, както при останалите хора дадоха ми опиша няколко дрехи в тяхната система и казаха, че до една седмица ще ми се обадят ако съм одобрена. Съответна не ми звъннаха, казах си явно не са ме одобрили, което е ок. Обаче от един месец насам понеже продължавам да следа обявите за работа познайте Ремикс, все още не са си намерили подходящ кандидат и всеки божи ден пускат една и съща обява. Незнам каква и е целта, но губят времето на хората. За мен лично според мене събират информация за хората и я препродават на трети лица(което абсолютно нелегално), но само гадая, разбира се.

На 13.02.1917 подписах договор за работа ,за обекта им на Църна маца,което ми струваше-40 лева(карта за гр.транспорт,медицинско и св.за съдимост).На 14.02.отидох
На работа.Оказа се,че работното место е в хале за товаро-разтоварен комплекс...
Тоалетна,съблекалня.. се намират след 2 халета на същата рампа по-надолу,три
етажа нагоре.Върхът на сладоледа беше липсата на възможност да си взема кафе.
Съществува само едно ресторот всякъдеантче,което е на 3 мин. път по права.Почивките са по10мин.,обяда е 40 мин.
Най-интересното започна при обучението:дойде едно момиче-Мия и на първия кош с дрехи ми обясни,че се продават он_лайн и е необходимо да изглеждат добре и така до
към 11 часа.На вторият кош,връхни дрехи започна да ми връща от „скрабта”-така наричат брака.Палта от щрйгарни платове раздърпани от всякъде ,при носенето от собственика се оставяха в коша за читавите дрехи с думите;това са пари эа фирмата.,
с ножичката ще ги резнем,”горе”ще ги резнат и готово....На обедната почивка ,разбирайки,че зад мен е един от баш шефовете-Илина я попитах,какво мислят да правят по въпроса със кафето.Тя ми каза,че са поръчани 2 автомата за кафе,ще има и
вода.На обяд ми донесоха кафе.Мия започна да се обръща към мен официално.,продължи да връща кофти дрехи и да повтаря,че трябва да си уеднаквим
критериите за качество...На третият кош,карах по нейните критерий.Към16.00 часа
доиде да провери работата ми една от всичките шефове,и заяви,че тези дрехи не бива
да се пущат.-„да женичката не се справя”...и ме освободиха.
На 16.02.отидох да си взема документите и да видя управителя или Илина.За съжаление ги нямаше.Затова отидох в Комисия за защита от дискриминация и си направих опдакване.Сега мога спокойно да чакам резудтата.Аз съм текстилен инж.,
но от старата генерация ...

Преди години беше добре - качество и най - вече цени , а сега е ужас !!! Скъпи боклуци !!!

Бях във въпросната фирма на интервю в началото на тази година за позицията Продуктов администратор . Госпожата от човешки ресурси ме запозна с работните условия:работното време е от 8-17.00ч. от понеделник до неделя като се работи 5 на 2 и се почива една събота и неделя в месеца; работата се състой в това да описвам продуктите и да ги слагам в необходимите категории, както и да им определям тяхната стойност , дрехите са прегледани предварителни и няма да е необходимо да го правя отново . Ще имам пробен ден , в който ще се запозная с работата и след това ще ме оставят да опиша 2-3 артикула . Обаче нещата бяха други . Пробния ми ден се състоеше от 1 час , в който ме запознаха с работния им процес за 5 минути и ме оставиха да работя като се оказа , че дрехите който бяха прегледани трябваше да се преглеждат отново . След този 1 час ми казаха , че ще се свържат с мен в рамките на една седмица , което така и не се случи . Тази история обаче не свършва тук .
Няколко седмици по-късно съм поканена на интервю от агенция за подбор на персонал . Интересното е това , че става въпрос за същата позиция в същата фирма , но условията на работа са различни . Работно време от 8-17.00ч от понеделник до петък без събота и неделя и обучителен период .
Работните условия зависят от това кой Ви провежда интервюто .

Изводите ги оставям за Вас .