Тайтън Гейт https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Варна,ЗПЗ Административна сграда бивш Пивоварен завод, ет.3&markers=Варна,ЗПЗ Административна сграда бивш Пивоварен завод, ет.3

Тайтън Гейт

ще споделя, че процеса им по подбор на персонал не е на високо ниво. Лично впечатление.

Някой може ли да сподели инфо за позицията Junior Sales Researcher?
Благодаря предварително.

Бях на интервю при тях (в Софийския им офис) миналия месец и съм склонна да се съглася с болшинството от коментарите, че интервютата са им начин да си обновяват базата данни без реално да има отворени позиции. Реших да им дам все пак шанс, защото получих обаждане от тях за друга позиция, а не за тази, за която бях кандидатствала първоначално, което ме накара да реша, че може би наистина си търсят човек за нея (бях наясно с коментарите тук още отпреди това). Получих отговор от тях в рамките на 2 седмици, както бяха обещали, но начинът, по който бяха отговорили също навеждаше на мисълта, че всъщност не са имали никаква отворена позиция. Иначе защо биха отговорили, че нямат
'подходяща позиция' за теб в момента, след като те викат на интервю на място за позиция, за която са сметнали, че си подходящ (въпреки че не си подавал за нея), съдейки по СВ и телефонно интервю??

Анонимен

"Напротив,бивш служител ,Конституцията дава изконното ПРАВО на всеки да работи,вземи се образовай!"

Да, имаш ПРАВО да работиш. Това не значи, че някой е ДЛЪЖЕН да ти ДАДЕ работа. Има огрооооомна рзлика.

Пък за образованието какво да кажа... Запетая се слага директно след края на думата, тигър. :---)

Работих в тази фирма няколко месеца и се радвам, че се разделих с тях! Работата във всеки отдел на фирмата като натоварване е различна. Специално в отдела, в който бях аз - натоварването е максимално, като постоянно трябваше да давам дневни отчети по часове и никога не бяха доволни, и то не само от мен, но и от всички други, които минаха през отдела през това време.
Интервюто е около 2-3 часа, като се решават тестове, които определят като цяло какво знаеш и умееш. По която и позиция да сте кандидатствали, след решаване на тестове и устно интервю, те могат да решат, че при тях бихте се позиционирали по-добре на друга позиция, дори вие да не сте кандидаствали, което е и плюс и минус. Минус е, защото аз може да искам да се развивам на позиция различна от тази, която ми предлагат, но те от 5-10 минутното устно интервю да не са разбрали/изслушали и т.н. Така ми губят 2-3 часа от времето, което е дразнещо. Плюс е, защото те знаят по-добре в кой отдел какви умения се изискват и какви хора им трябва. HR-ите според мен не са запознати достатъчно добре със сферата, в която работи фирмата, което също е минус при кандидатстване.
Като офис в София са добре, хубава сграда на удобно място. Във Варна са почти извън града, което прави стигането до офиса доста неприятен процес.
Всеки работи по точно определени критерии във фирмата и всичко трябва да бъде спазвано до всяка точка и запетая! Ако леко се отклониш от пътя - веднага ти се прави забележка на момента! Постоянно(всеки месец, а понякога и няколко пъти в месеца) те оценяват дали си се развил и дали покриваш стандартите им на служител, но никога не ти дават оценка над средната за тях и ВИНАГИ ти казват, че имаш много още да учиш и работиш, и трябва да се развиваш, защото те си имат критерии и за да продължиш, трябва да ги покриваш.
Аз лично не бих работила вече под такъв постоянен стрес! Както казах - радвам се, че вече не съм там.
Успех на кандидатстващите.

Бях на интервю за средна/висока позиция. Като цяло процесът е добре, като изключим, че самото интервю е след всички тестове, които искат да направиш, а те отнемат 2-3 часа. Според мен интервюто трябва да е първо и след това тестовете, ако преценят, че си подходящ кандидат. Все пак не трябва да си губим времето! Да не говорим, че е излишно да се правят тестове по английски език като имаш CAE на Cambridge сертификат и магистратура!

За 3 часа в офиса им не ми предложиха вода, което е задължително! Също така обещаха да се обадят/пишат независимо от резултата, което не стана! За мен е важно една фирма да е коректна в това отношение, защото много внимателно подбирам къде да кандидатствам и къде искам да работя!

Работя в тази фирма вече 8-9 месеца и мога да дам обективно мнение.Относно интервюто и кандидастването наистина са доста сериозни и тежки но все пак на фирмата и трябват качествени кадри защото проектите по които се работи са международни и доста големи.Екипа е от млади и интелигетни хора, доста е приятна обстановката в офиса.Фирмата има доста бенефити и заплащатането е много над средното.

Привет на всички,
Като човек съвсем скоро започнал в компанията, реших да споделя мнение докато е прясно прясно.

Всъщност от интервю процеса, офиса и т.н се бях постарал да не си създавам никакви очаквания. Решението си да започна обосновах най-вече с нивото на професионализъм при подбора (да се правят тестове е нещо положително, защото е обективен измерител, съпоставян с конкретни критерии - всеки може да лъже, маже и да се големее на интервю) и информацията, която получих: от HR-a на интервютата, от опита на познати.

Бях много приятно изненадан от всичко, което представлява компанията - като организационна култура, като атмосфера и колектив, и най-вече отново от професионализма.
Във фирмата работят основно млади, образовани и амбицирани хора. Решенията се вземат след внимателен и обстоен анализ (което силно контрастира на "юруш" стила на българските мениджъри). Ефективността на работата се теста, оценява, коригира.

Общо взето... мога да кажа, че компанията е обезателно добър работодател, където бихте намерили човешко отношение, приятен колектив, интересна работа в динамична индустрия.

Успех на всички кандидатстващи!

Споделям мнението на хората по-долу. Бях на интервю в София, за business development executive или нещо друго, което те ме "определят" според резлтатите от теста. Тестовете не са сложни, но са досадни отнема Ви около 2 часа да ги направите. Накрая, когато дойде време за интервю, просто го претупват буквално за 5 минути, и се държат пренебрежително. "В случай, че решим да Ви наемем на работа". Представих се много добре на теста и интервюто, но въобще не ме избраха. Впечатленията са ми, че не искат да наемат никой, а просто си прават статистка с кадрите навън и си събират данни. Не случайно, обявите им стоят едни и същи от 3 месеца и ги пускат отново и отново. Не ходете само ще си изгубите времето, както и да се представите няма да ви одобрат.