Елтрак България /img/frontend/nomap.png"

Елтрак България

Казано накратко - Елтрак е пълен ташак!

Към кандидатите за работа - ако сте семейни с деца, Елтрак определено не е вашето място, защото нивото на заплащане е много ниско, заплатите не се променят с петилетки, семейство трудно може да се храни, ще чакате края на месеца с празни джобчета, но пък пълни с обещания за светло бъдеще, което никога не настъпва(поне за вас няма да настъпи - то е запазено за мениджмънта).

От друга страна - ако сте ерген, стара мома, разведен, обзаведен и т.н. има добър шанс да се впишете добре в обстановката и да поработите там известно време работейки като роб в гръцка галера и без да вдигате излишен шум, като изкарвате джобни пари да покривате най-елементарните си нужди, докато търсите друга по-удовлетворяваща работа.

Завистта, злобата, униженията и психическия тормоз са всекидневие - всеки работил в Елтрак може да го потвърди. Виновни от ръководството също никога няма, виновните ще сте единствено вие.

За да расте човек в йерархията на фирмата (евентуално след 6-7 години минимум и то след напускането на някой друг) човек трябва да е тип "Светозар Янев" - т.е. да бъдеш силно комплексиран, прост и нагъл в отношенията с колегите си, но безкарайно сервилен с клиентите и най-вече с шефовете си - мазни усмивчици, клепкане с ушички и т.н. мазнотии.

Така че всеки да проучи много, много добре къде и за какво кандидатства, за да не си загуби напразно времето, енергията и парите.

Като цяло заплатите се дават навреме, купони за храна има, болнични се ползват без проблем, маршрутки служебни има ако сте в София и като че ли с това положителните неща се изчерпват.

Дано съм бил полезен на някого, успех на всички!

Обещания много...дела нула!
П.С. Към новите служители,по—добре не си губете времето !

Ако някой се е насочил да започва работа в Елтрак, добре да проучи къде отива. Механици и отдел резервни части са добре, но хората (Пламен Стойчев, Веселин Кирилов, Станимир Станев, Венелин Градев ...), които ръководят фирмата в София и по останалите офиси въобще не знаят как да се отнасят със своите подчинени и дори нарочно ги мачкат за тяхно удоволствие. Никой не го е грижа колко добре се справяш с работата и никога няма да получиш нещо друго освен упрек. Качествените хора си тръгнаха или са на път да си тръгнат от Елтрак ... жалко!

Няма такива мазохисти, които да търпят подобно отношение!

1 точка

Много лош мениджмънт, а след Т. Желязков рязко се влоши. Гръцка шапка - робство. Заплатите на служители на едно и също ниво са коренно различни - който както се договори, извива ръце и си придава тежест, нахалства - евентуално печели. Нулево уважение, товарят се служители с още задължения и не им се отразява на заплатата. Обратната връзка от служителите не се цени, не се търсят начини за справяне със ситуацията, а се вдигат рамене (по логиката - за твоето място чакат десет на опашката, ако не те устройва - чао). Няма екип в действителност и всички пари за тийм билдинги са хвърлени на вятъра. Иначе има сигурност: че навреме ще си получиш заплатката, че ще си канен на едно коледно парти и евентуално на един тийм билдинг годишно, ще минеш задължителните прегледи, ще те осигуряват на реалната заплата, ще можеш да се преглеждаш безплатно в болница "Вита" и толкоз. Но иначе изискванията към служителите и претенциите са големи.

Колега (колежке) щом сте толкова "ЩАСТЛИВИ" в Елтрак явно не сте от монтьорите? Аз съм от "КВАЛИФИЦИРАНИТЕ" дългогодишни служители и не съм доволен от заплащането си в Елтрак и не си пазя "местенцето" във фирмата, а уважавам и обичам работата си ! Ако има друга фирма където мога да работя със същият професоинализъм при по-добро заплащане ще напусна веднага !

Компанията е стабилна и цени тези, които заслужават да бъдат ценени. Част от дългогодишните "квалифицирани" служители постоянно недоволстват от предложените им условия, но в същото време си пазят местенцата във фирмата, интересно...

Във Варна в момента има огромна далавера осъществявана от власт имащите, която се казва "Пробива на Булевард Левски" и където продадоха десетки багери фирми като JCB, Hyundai и още много други и то чисто нови багери, а само смотаняците от Елтрак имат 2 багера за целия огромен обект и те са много стари бараки, което е голям смях предвид превземките, на които кандидатите за работа могат да се нагледат в срещата им с т.н. платени мениджъри. Смях, смях, смях.

Заплащане и менджмънт като в Макдоналдс. Заплатите не са мърдани с години. На новопостъпилите се обещават разни работи , но на вече "квалифицираните" кадри нищо не се дава . НЯМА развитие . НЯМА перспектива . НЯМА и опит да се задържат кадрите .

Заплаща се като за сервитьори на хора с висше образование, с много добър английски език и много висока техническа и инженерна квалификация! ... все пак фирмата е под Гръцка шапка! ... бягайте далеч!