Икис Сл /img/frontend/nomap.png"

Фирма Икис сл, Воуяк е една успешна фирма с добро минало и блестящо бъдеще. Бях на интервю с Генади, отнесоха се много сериозно и отговорно с мен, запознаха ме с всичко, което ме интересуваше и бяха много изчерпателни, любезни и точни. Въпреки, че не стартирах при тях, мога смело да заявя, че са професионалисти, знаят какво искат и си гонят целите. Ако сте добри, коректни, с опит и искате да просперирате, като работите, може спокойно да кандидатствате във тази фирма. Нямам интерес да лъжа и да спекулирам, казвам си мнението, успехи:)

Ако ви се работи за заплата от преди няколко години (но да ви осигуряват малко над минималната), ако искате да ви дават зор постоянно и да не уважават труда ви, ако искате да правите едно нещо по няколко пъти и затова вие да сте виновни вие, а не калпавите чертежи и недомислиците - тук е вашето място ;)

Робовладелска история.Никакво уважение.Тези са от ония, които все още си мислят,че за едно работно място чакат 100 човека.Заради такива като тях хората напускат държавата. Не е лошо някой от собствениците да попрочете, какво означава Burnout, пък виж ти,може и да му светне ,знае ли човек.

P.S. Разликата в отношението към определени работници прави изключително неприятно впечатление.

Заплащане - средно, но винаги на точната дата.
Шефове - готини.
Управление на процесите - никакъв синхрон.

Осигуровки малко над минималните. Обещания които няма да бъдат изпълнени, не случайно текучеството е огромнно - за няколко месеца си тръгнаха над 7 човека, защо ли? Иначе работа има много и колегите са готини, но това къща не храни ;)

За 3-те месеца, които имах "щастието" да бъда служител на тази фирма разбрах, че ситуацията там е под всчкаква критика, най-вече в организационно отношение. Компетенцийте на конструктори и технолози са меко казано под всякаква критика. Всичко се прави по 2 или три пъти заради грешки в проектирането или в съставянето на техническата документация, следователно крайния продукт излиза много бавно и се оскъпява невероятно. И най-лошото е, че вече открити грешки в тех. документация не се отстраняват и при изготвянето на следващото изделие всичко се повтаря. Началникът на производството, който пряко отговаря за това поръчаните изделия да излизат според плана и със съответното качество, и е пряк ръководител на вс. работници, е тотално комплексиран, невъзпитан и груб човек, който се държи с подчинените си, като в казармата. Унижава хората и се изживява като цар и господар /незнам как не са го пребили досега, аз лично бях няколко пъти на косъм да скъсам нишката на самоконтрола и да го направя на пихтия посред цеха, добре в случая, че съм с условна присъда и това ме удържа да не му посегна/. Мен ме освободиха с мотива, че не работя безопасно, не слагам достатъчно ръкавици докато пренасям металните профили и тръби, докато съседа до мен подхвърля листовете с ламарина и "никога" не слага ръкавици, че режа някои неща с вдигнат предпазен капак/което не е правилно, но се случи веднъж само и ми бе показано от този дето работеше преди мен на тази машина/, дори си бяха направили специална скоба за да блокира защитата и да може да се работи без предпазен капак, значи това е било практика отдавна преди мен и няма как началниците да не са го виждали, най-малко защото камерата е точно там и вс. се вижда. От дотук казаното какво следва - некомпетентност, дезорганизация, двойни стандарти и ужасно отношение. Инструктажите и периодичните обучения не са модерни в тази фирма. Инструкций за безопастност или не съществуват или са в някоя стара папка дълбоко скрита в някой метален шкаф. Отдел човешки ресурси на практика няма, освен един висок хубавец, който се шматка напред-назад и не е много ясно какво точно върши/иначе е свестно момче, без да си кривя душата/. Заплатата е ниска и половината се дава под масата иначе са коректни с плащането. Цехът е нов, машините също не са лоши/но не се поддържат достатъчно/ и въобще има всички условия да се превърне във фирма-слънце, само трябва да се наеме един компетентен и ефективен мениджър, който да реорганизира работата. Нека собствениците помислят по въпроса.

Нов бардак със старите мацки ).

В момента фирмата се намира във Волуяк с чисто нов цех и осигурен транспорт. Някой може ли да даде по актуално мнение за работната среда и отношението ?

Здравейте бях кандидатствал за конструктор в тази фирма имах интервю по skype понеже не съм от София след това ме извикаха там на интервю отидох дадоха ми задачи с който се справих и пак ме извикаха на 3-то интервю, което ми казаха че ще е практическо от 8 до 5 часа един работен ден.След като отидох мина час и ми казаха че са разбрали достатъчно но шефовете ги няма понеже се били напили било им ден за забавления (четвъртък) и не ми казаха никакви условия а казаха че ще ми се обадят е още чакам обаждане 2 пъти ходи изгубих време и пари за нищо направете си сметката ако кандидатствате дали искате и вие да го загубите.

Уважаеми Колеги,

От името на ИКИС СЛ ООД, бих искал да Ви Благодаря за съвместната ни работа и да Ви пожелая много лични и професионални успехи.
Благодаря за конструктивната критика във Вашите коментари. Ще се опитаме да подобрим работната среда, за да са доволни нашите служители, но за тази цел е необходимо, всички да са съпричастни към случващото се и да се стремим заедно да направим нещата по-добри, защото е много лесно да се коментира тогава, когато не си направил нищо за да подобриш нещата.
Относно личните коментари и нападките към нашите служители, мисля че (не Ви прави чест), а и всеки от нас има семейство и не би желал то да бъде намесвано по какъвто и да било начин в тези отношения.

Желая Ви всичко най-добро,
Генади Маринов