ЗЕТ БИ ЕС https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Бургас,София, Лозенец, ул."Златен Рог" №22, ет.6&markers=Бургас,София, Лозенец, ул."Златен Рог" №22, ет.6

Бях част от началото и част от началото на края на големия балон наречен Странд Бургас - първия открит Мол в България. То не бяха Странд Академии, то не бяха тестове, то не бяха глупости. Ама че наивитет от моя страна. Още от началото цареше абсолютна липса на организация. Бяхме като хамали, които всеки ден носеха едни и същи тежки кашони и оборудване от единия край на паркинга до другия, на следващия ден същото упражнение в обратната посока. Пълно безумие и липса на мисъл от страна на управителя В. Тодоров. Организация - 0! Тайната на професионалното израстване в Странд е: пий кафето си с точните хора в обедната си почивка и ще достигнеш върха в кариерата си. Ха, ха! Колкото повече се мазниш по-висок пост ще получиш. Започва се от зам. управител,преминава се през управител и върхът е оперативен мениджър. Важното е да не казваш какво мислиш, а това което този над теб иска да чуе. Така си много хрисим и имаш шанс да тръгнеш по стълбичката нагоре :)) Този мол беше обречен от самото си начало с твърде раздутата си реклама, която не отгаваряше на действително предлаганото и с раздутия си персонал. На магазин с 3 продавачи примерно има зам. управител и управител, които са от своя страна подчинени на оперативен мениджър, от който в крайна сметка се вземат решенията и те са абсолютно безгласни букви, от които няма никаква нужда, но заплатите им за сметка на това и бонусите, които получават са в пъти по-високи от тези на продавачите. Интересна бе и метаморфозата на "израстналите" в кариерата от продавачи в зам. управители и управители. Първото, което  забравят да правят е да почистват магазина(това си остава в задълженията на продавачите).Все пак са по-висши и не им приляга вече. Второто е удължаването на обедната почивка-от 30 мининутна тя става час-час и половина, нищо че за всички е регламентирана 30 мин. почивка. Тя е за простосмъртните. Разпределянето на бонусите  е уникално. Ако продавачът вземе бонус 30 лв. примерно, зам. управителя взема 30*1,5= 45лв., а управителя 30*2=60 лв. Странно наистина с какво приносът на зам. управителя и управителя е по-голям от този на продавачите в магазина та получават освен по- голямата си заплата и по-голям бонус от реално заработилите този оборот,върху който се изчислява бонуса хора. И една основна фигура в целия този бълвоч е Галина Джамбазова. Същество изтъкано от комплекси, с мания за кариерно израстване, внушаващо на всички управители и зам. управители колко незначими са продавачите и как трябва да се "мотивират" да работят. Тя освен да демотивира персонала друго не правеше, но всички и се мазнеха, а зад гърба и се подиграваха. Жалка картинка! Жалко и за нея и за правещите го(мазнещи се и хихикащи се хорица). Заплащането там е смешно. Бонусната схема е абсолютна променлива. Сигурното са безброй супервайзори, мениджъри или както щете ги наречете и постоянното текучество на продавачи т. е. един вечно обучаващ се персонал, който се чуди кое как да направи. Това е Зет Би Ес. Ако ви харесва картинката влезте в нея. Там място винаги има, постоянно вървят обявите в jobs. bg, а това е най-добрата визитка за една фирма.

Заплащането е ниско, бонусната система е чиста подигравка. Обещават едно, съвсем различно се случва. Има много 'шефове', които не знаят какво се случва и как трябва да се върши работата. Няма достатъчно персонал за някои позиции и ангажират служителите, за което не им се заплаща. Извънредния труд също не се заплаща, взима се като компенсации. Отношението към персонала е по-скоро индивидуално. Наистина обръщат огромно внимание на визиите на магазините и минимално на персонала и продажбите. В много красиви магазини има необучен персонал, който отново не знае какво прави там. Основният проблем не е толкова отношението, защото в по-голямата част от времето единствения контакт е с оперативни мениджъри и IT отдела, а доставянето на консумативи и материали за работа, за което след това персоналът е отговорен.

Всичко което ви кажат на интервюто е пълна измислица.Заплатите не стига че са ниски, ами и ги бавят, няма никакви бонуси ( обещани на интервюто) , осигуровки - няма, мениджърите и мърчандайзерите нямат необходимият капацитет за заеманите длъжности и не знаят къде се намират и как трябва да се върши работата на тази позиция, не се прави нищо за подобряване на работата и оборотите, а само се гледат визиите на магазините. Отношението към служителите е като към малоумни роби. Единственото хубаво в тази фирма са повечето колеги и IT ОТДЕЛА. НЕ се подлъгвайте на празните обещания и по добре си потърсете нещо по добро.

Изключително ниски заплати за този сектор.
Много мениджъри, в общи линии не знае кой кой е, никой не е ориентиран какво прави и защо го прави. Никаква възможност за развитие, защото на ръководни постове се поставят хора, които са работили с настоящите мениджъри или са техни приятели. Работното време е стандартно и не се оставя допълнително (освен когато има нещо, но то е рядко).
Най-големият проблем наистина са заплататите и отношението на шефовете. Никакви привилегии или бонуси.

Скандално ниски заплати за този сектор. 600лв за продавач-консултант, половин час обедна почивка, никакво отношение от мениджърти, ужасни изисквания.

И на мен ще ми е интересно да науча нещо повече за фирмата. В момента съм изпратила СВ за кандидатстване там.

Здравейте, някой работил ли е в тази компания и за някой от брандовете ѝ? Може ли да сподели мнение?

Здравейте, бих искал да получа мнение за тази фирма, някой може ли да сподели, моля?
Благодаря :)