ДАКС-96 /img/frontend/nomap.png"

Много приятен, млад и способен колектив, супер подредена работа без изненади,заплатите се плащат по -рано, но не по-късно.Собствениците са много приятни хора,лично дойдоха при мен да се запознаем.

Шефовете правят иновации и влагат много усилия особено за работната среда да е на ниво. На скоро направиха нова столова и съблекалня. Много е приятно. Аз съм доволен.

До всички настоящи служители, които тепърва кандидатстват:

1) Не прави тази грешка, надявам се не искаш да бъдеш роб.
2) Фирмата е голяма по площ и малка по разбирания и интереси.
3) Ще бъдеш унижаван и обиждан, не само от шефове, а и от колеги.
4) Колегите са дори по ужасни от самите шефове, всичко е събрано от северозападна България, нагли, безпардонни и задължително, ще направят всичко възможно за да ликвидират всяка постъпила нова колежка или колега.
5) За заплата няма какво да коментираме, уникално ниска.
6) Осигуровките още по ниски.
7) Не дават обедни почивки и те карат да подпишеш документ, че си съгласна с това.
8) Държат се с теб като с робиня.
9) Започват уж от 9ч., а всъщност те карат да почнеш от 8 и те задържат до 19:00 ч., за тази офертичка получаваш комплексарско държание от колегите и от началниците.
10) Локацията е на доста лайняно място, не си го причинявайте, ако четеш този коментар просто се откажи, това е изрудско !!!!
Поздравявам всички помиари (колегите), рано или късно ще минете през касата на живота и ще си платите.

Адиос.

Фирмата е коректна и точна. Наскоро започнах и виждам едни мотивирани и с потенциял хора. Шефовете може да не са най-добрите, но правят каквото могат ако забележат! Дават ни добри условия на работа, като постоянно търсят варианти как да ни улеснят! Има няколко мързеливци, но е нормално. Приятна фирма, препоръчвам я!

Анкета за интервю
22.Опитвали ли сте да направите собствен бизнес
23.Три неща които харесвате и три които не харесвате в себе си

Успех на кандидатите

Здравейте кандидати за работа,
Ако сте решили да кандидатсвате в тази фирма подгответе се да за една никому не нужна анкета.

Анкетна карта за интервю
Основно
Средно
Висше
10.Езици

С 1 дума НЕКОРЕКТНОСТ и НИКАКВО ОТНОШЕНИЕ!

Много нкоректно отношение- обещават много, но не спазват нищо от обещаното. Увеличение на заплатат, която е нищожна при започването, няма да получите. Но пък може и да Ви я намалят.
 Обедната Ви почивка е 40 мин, ще ви накарат да подпишете документ, че сте съгласни с това. Междинни почивки- забравете.
 Осигуровките са на минимална заплата, другото в пликче срещу подпис. Бонус!? Няма такова нещо, но със сигурност ще Ви го обещаят.
 Работно време- не се спазва. Ако откажете да останете скоро ще си намерят повод да Ви освободят.
 Камери и микрофони има навсякъде, нямате право на лични разговори нито по телефона, нито с колегит.
 Синът коли и беси, нарочи ли някого след седмица-две вече няма да е във фирмата. Самият той е крайно намусен, мърморещ и вечно недоволен от нещо млад човек, който обаче дори и храна не може да си купи сам. Мама се грижи за всичко.
 Огромно текучество, в един момент спирате да се опитватае да запомните новите си коелги.
 Всяка грешка или счупен стъклен детайл ще заплащате от джоба си. Ще бъдете обвинявани, че сте мързеливи, че не правите нищо, че крадете.
 Ако имате избор не правете грешката да започвате в тази фирма!

Семейна фирма (мама - Управител, татко - Управител и син - Мениджър) с клонящи към 0 финансови познания. А управлението на служителите се изразява в подозиране и обвиняване на целия свят и всички служители в кражба, шпионаж и какво ли не. Всякакви комуникации с външния свят са забранени, а ако все пак имаш 2 свободни минути, за да се обадиш по личния телефон, значи работата ти е малко.
За това пък заплатите са наистина ниски, осигуровките са минимални, а отношението е като към отрепки и роби. Обещаното първоначално повишение така и няма да ви споходи, по-добре не се лъжете от миловидия и "народен" вид на мама - Управителката и татко - Управителя. В началото са цветя и рози, а после змии и бодили.
Текучеството е наистина голямо и само по себе си говори за фирмата! Когато някой от робите, тоест служителите откаже да остане след работно време по лични причини, вземе си болничен или изрази свое мнение и своите права по Трудовия закон или погледне някак накриво управителката или изкаже компетентно мение пред сина-Мениджър противно на неговото, то до седмица-две се превръща в крадец, измамник, предател, наркоман и какво ли още не и  бива изритан. Лошото е, че много качествени хора и професионалисти биваха махнати по същата схема, а управителите си вярват, че по-добри от тях няма на този свят. Професионалисти в бранша дошли от други фирми в тази си взимат багажа след като получат първата заплата.
Болничен? Никой не знае какво е това, защото болничния не се плаща, просто ти се уддържа от заплатата, която ти дават в пликчето под масата, осигуровките са върху минимална заплата. И за това обикновено всички болни стоят на работа и разпръскват вируси до последно.
На интервюто всички са мили, прекрасни, разбиращи и обещаващи и за това всеки новопостъпил служител започва с голям хъс, който трае до първите нападки, капризи и нелогични заповеди появили се до 2-3 месеца най-късно. Много хора напускат работа, за да почнат в Дакс-96 с надеждата, че отиват на по-добро място и до месец два биват освободени, защото " не се справят". Интересното е как всеки месец има обява, че търсят служтел (без значение позицията), назначават се нови непрекъснато и непрекъснато се освобождават хора, които "не стават", ракетата ли е крива, космоса ли е крив....
Все пак има служители, които стискат зъби и търпят унижения до следващата заплата и така всеки месец... Всеки се ослушва за друга работа и търпи положението докато "кризата отмине", за да се махне от тази фирма. Ако 2 дена те оставят на мира и управителите не се заяждат с теб, то на третия си наваксват! Ако нямате работа и имате нужда от пари можете да се пробвате там, за да видите за какво става въпрос след като премине първоначалния "розов период", но в никакъв случай не напускайте работа, за да отидете там!

Хубаво би било ако изискванията за професионален опит, знания, умения и компетенции се покриваха от заплащането, което се предлага от въпросната фирма. За съжаление, не само заплатите са ниски за бранша, но и осигуровките са още по-ниски.