Линде Газ България /img/frontend/nomap.png"

Линде Газ България

простотия

ед.ч. прос·то·тия
членувано прос·то·ти·я·та
мн.ч. прос·то·тии
членувано прос·то·ти·и·те
звателна форма —
Съществително нарицателно име, женски род, тип 47
Качество или проява на прост, неук, невъзпитан човек.
Множество от прости, неуки или наивни хора.

Синоними
дивотия, изостаналост, невежество, незнание
простащина, недодяланост, дебелащина

Някои смятат, че човек върви с простотията си, други пък твърдят обратното - че простотията върви с човека, тъй както той си върви, и простотията върви с него; кихне ли, тя също започва да киха, седне ли на някоя маса, тя също сяда до него, вземе ли да говори, тя веднага ще почне да говори. Човек от провинцията ми разказваше, че при тях в едно държавно учреждение веднъж влязла простотията, седнала зад бюрото и никой не можал да я измести оттам. Доколкото си спомням, цяла комисия ходила да разследва случая, но простотията била извънредно категорична и по никой начин не искала да излезе от учреждението.

Разбира се, появата на простотията в едно провинциално учреждение не може да даде никакво отражение върху столичния живот. Столичният живот е крайно чувствителен към подобни явления, макар че и в столицата да се срещнат простотии - било в трамвая, било на улицата или пък в някоя частна къща. Аз лично съм виждал човек да се вози във файтон, а до него седи простотията - и тя се вози. И в трабант съм виждал същата история, а когато беше времето на велосипедите - и на велосипед. През периода на шушляка и на транзистора тя доста гордо вървеше с човека и също като човек свиреше на транзистор и шумеше с шушляка.

В минути на откровение един мой приятел ми се оплакваше, че не само живее с простотията си, ами че и бил длъжен да спи с нея. Неприятно му било, казваше той, да легне и да усеща под завивката простотията до себе си. Той лежи и не мърда и гледа по възможност най-кротко да диша, а тя също тъй лежи и не мърда, диша равномерно и кротко - досущ божа кравичка. Вземе ли да похърква, тя веднага почва да похърква заедно с него и той не беше съвсем сигурен дали когато сънува, тя също тъй не сънува с него.

Ако простотията може да се побере в едно легло, това все пак не е най-лошото. Аз съм виждал човек, нищо човек, една педя дребосъче, а простотията му голяма колкото черква. Върви той подръка със своята черква, като върви, задръства цялата улица, но никак не му мига окото. Мигар на човек с такава огромна простотия може да му мигне окото! Ще те прегази и ще си замине, без дори да те забележи! Виждал съм и потна простотия, виждал съм кисела простотия, а има и усмихнати простотии, тъй както има и дебели. Познавах едного, простотията му беше дебела като купа сено. Питал съм го много пъти как живее с тая простотия и той винаги ми е казвал: "Ами как! Като игла в купа сено!"

Можем да приемем, че човек върви с простотията си или пък обратното - че простотията върви с човека, това едва ли ще има особено значение. По-важното е човек да гледа простотията да не е по-голяма от него. Забелязал съм, че някои хора имат големи късмети, простотиите им съвсем дребни, могат да ги скрият, където си искат. Аз съм виждал и човек, простотията му голяма колкото една дървеница. Ей тук стои, на ревера му, той се разхожда с дървеницата, вози се с нея, храни се, спи, а също така и говори. Той говори, а простотията стои на ревера му като дървеница. Тя стои на ревера му като дървеница, а той говори и ръкомаха, говори и ръкомаха, говори и ръкомаха!

ЕПИЛОГ

И сещам аз, и виждам аз,
в борба юнашка уморен,
за мен залезе светлий ден -
ей наближава сетний час.

За миналото спомен жив
във размислите ме теши -
мечтай за пролет цвят ревнив,
когато жега го суши.

Тежи ми свят, а на светът
и аз тежа, ненужен веч...
Изходен е уречен път,
изчерпана за дело реч.

И сещам аз, и виждам аз,
в борба юнашка уморен,
за мен залезе светлий ден -
ей наближава сетний час.

Относно онзи екземпляр - изключително прикритата, подмолна, хитра и лукава личност. Асоциалният тип с психопатски наклонности. Освен, че ходи с един сак лекарства навсякъде, нищо не разбира от материята. Пълен въздухар и тъпак, коравосърдечен „човек“, дръвник и пън. Лицемер – притворен и коварен. Изключително некомпетнен, неопитен, некадърен, несръчен, негоден, неспособен и невеж „мъж“. Хърбав, крив и гърбав. Грозен, противен, уродлив, гнусен, женомразец, сексист и егоцентрик. Няма жена, която да му обърне внимание – не стига, че му е малък и не му става, но е и импотентен и ялов. Пълен комплексар с психични отклонения. Публикува и разказва на други хора всичко лично, което хората му споделят. Изобщо не си поплюва да те завлече, да те унижи. За него целта оправдава средствата и ще направи всичко, може и човешки живот да застраши, само за да се спаси. Огромен манипулатор. Никаква ценностна система. Долен кариерист. Преследвач. Сметкаджия. Много трябва да се внимава с него, защото постоянно стои зад маската на интровертен и хрисим човек. Голям измамник. Пие, пуши и се дрогира. Отдалече смърди на пот, с пожълтели, криви зъби и сива кожа. Лъже. Като се ядоса, реже разни неща с ракета, циркуляр, ножовка или трион. Компрометира, посрамва, дискредитира, позори, унижава, кепази, орезилява и злепоставя фирмата. Голяма излагация.

за умрял човек или добро ил нищо.

За кое Миме става въпрос?Че може даста да се поспори по въпроса...

Като бивш служител в тази компания мога да кажа, че колежката в отдел специални газове, Мимето, беше секси, елегантна и красива жена, влюбчива и раздаваща се. Имаше хубави гърди и радваше погледите на мъжете всеки ден. Имаше и хубаво и стегнато дупе. Естествено, че всеки флиртуваше с нея.

От колегите в София съм чувал, че тя е работела много. Изключително компетентна жена в бранша. Общо взето пълна професионалистка в работата. Винаги е говорела само истината, без да я преиначава. Пряма и директна. По цял ден се е раздавала неуморно от сутрин до вечер. Благодарение на нея на компанията беше изграден изключително добър имидж, какъвто нямаше преди. Точно какъвто имидж имат компаниите в другите държави. Все пак това е ключова позиция. Никога не е пиела или вземала психотропни вещества. Винаги, когато идваше в базата в Стара Загора, беше мила и внимателна с всички. Изслушваше ни и търсеше работещи решения. Много жалко, че е напуснала.

Много трябва да са благодарни колегите на новото й място, защото тя е хрисима, добродушна и мила жена.

Голяма професионалист!

Световната здравна организация съобщава, че вече има над 5 милиарда потвърдени случая на болестта на Дънинг-Крюгер (DKD) (Dunning Kruger Disease), като във всичките 194 международно признати суверенни държави са регистрирани случаи.

България не е пощадена - броят на случаите расте, а мерки не се вземат. Засегнати са и няколко известни личности.

„Съжаляваме да съобщим, че от всички страни по света докладват за случаи на DKD“, заяви Кристофър Рок (Christopher Rock) от CЗО. „Симптомите на DKD се изразяват в изявления или убеждения на пациента, че има огромни и експертни познания, каквито всъщност не притежава - най-често в областта на медицината и науката”.

Заболяването е силно заразно, особено в социалните мрежи. Необходимо е високо ниво на хигиена, съветва СЗО, като се избягват съмнителните сайтове и се подхожда с повече недоверие към всякакви радикални твърдения.

DKD поразява всички, независимо от възраст, пол, ниво в научната или политическа йерархия.

Понастоящем няма открити бързодействащи лекарства за DKD, но учените се надяват с повече образование болестта да бъде ограничена.

"Нивата на DKD са невиждани, откакто Джени Маккарти започна да разпространява ваксината си срещу аутизъм", заяви д-р Рок. "Страхувам се, че нивата на заболеваемост ще продължат да нарастват, тъй като все повече хора с DKD имат достъп до интернет".

Най-коварната част от заболяването е, че носителите му нямат представа, че са заразени, нито колко лесно могат да я разпространят.

От НаукаOFFNews алармирахме за опасността от заболяването преди 4 години. И макар да бе прочетено от над милион читатели, епидемията и в нашата страна не затихва.

Обясних,че без естроген идва остеопорозата,сърдечните проблеми,вегетативнитие...и най-страшните от тях-метаболитните!
Гледах неописуемата радост при появата на тъмно лилавата лентичка от кето теста!
И поясних ,че при здрав организъм това е недопустимо.Една госпожа ме пита дали искам да кажа,че те са болни!
Казах,че това е знак,черният дроб е в паника и реакцията му е като при напреднал диабет,абсолютна метаболитна паника!
И въпреки,че дълбоко се съмнявам,че повечето фенки на режима използват мозък,реших и него да го реабилитирам като обясних,че глюкозата е единствената му храна и без нея бавно умира!
Надявах се някой да ме обори в твърденията ми,ама много ми се искаше...Все пак ми се ще да сваля някой килограм!Но никой не застана срещу мен с тези,а просто ме блокира
И в този момент загубих всякаква надежда,че ще загубя килограми...
Хора,призовавам ви,не се самоубивайте!

И мен ме анатемосаха в групата на"неограничените възможности".⛔
Нямах за цел да се заяждам,нито да изобличавам някого и нещо.Включиха ме в групата приятелки,коя от коя по-доволни и аз дапочнах да чета наред.Всичко горе-долу ми се нравеше докато се сблъсках с думичката "кетоза".И тогава станах мнителна.
Тъй като ме блокираха,не мога да копирам поста си,но в общи линии ще го пресъздам.
Първо:С какво образование е човекът,изписващ такива режими?;Второ:Знаят ли,основно дамите,а още по-основно тези в менопауза,че единствения източник на ЖПХ естроген след определена възраст,са именно мастите?Няма масти-няма естроген!Това е,когато яйчниците вече не функционират.Виждах,че има доста дами в тази прекрасна възраст

Техника на благодарност

Намерете много вещи, хора, събития, явления, ситуации и т.н., за които можете да сте благодарни и почувствайте благодарност за всяко едно от изброеното. За начало, можете да казвате мислено или на глас „благодаря“, ако ви е трудно да почувствате благодарност.

Спомнете си нещо и благодарете за него. След това си спомнете нещо друго и благодарете за него и т.н. На кого да благодарите? Вижте ситуацията. Можете да благодарите на човек (който е направил нещо за вас). Можете да благодарите на Ангела-Хранителя, Висшите сили, Бога, Живота ( в каквото вярвате). Когато благодарите на човек, благодарете също и на Висшите сили (Живота, Бога) за това, че са ви дали този човек.

Погледнете върху целия си живот и намерете много, много неща, за които можете да бъдете благодарни и излъчвайте тази благодарност. В началото можете да си помагате с въпроса „за какво мога да бъде благодарен?“ и да намирате приятни ситуации, подаръци, комплименти, хора, весели истории и т.н. – всякакъв позитив. След това намерете някакви „неутрални“ неща, хора, събития и т.н., които по-рано не сте смятали достойни за благодарност, а сега смятате. Благодарете и за тях. След това намерете „негативни“ моменти от своя живот, неприятни жизнени уроци, които сега ви изглеждат в друга светлина и също могат да бъдат достойни за благодарност.

Вие можете да вървите по улицата и да благодарите на живота за всичко, което ви попада пред очите, също така – на работа, или в къщи – практиката е универсална.

В края на краищата ще почувствате благодарност за всичко, за целия свой живот, и ще изпитате невероятно чувство на щастие, Божествена Безусловна Любов и Единство. В този момент егото просто ще изчезне, ще се получи пълно приемане на каквото е било, каквото е и каквото ще бъде. Бъдете готови за серия озарения и съвършено ново разбиране за живота.

За да достигнете това състояние, ще ви трябва не само един подход. Но всеки път, след практиката на благодарност, състоянието ви ще се променя толкова силно, че трудно ще бъде да не забележите промените. Наблюдавайте какво се променя в живота ви в течение на практиката на излъчване на благодарност.

Може да се окаже, че ви е трудно да започнете, защото егото ще се съпротивлява. Поначало то ще ви уговаря да не използвате тази техника под различни предлози, след това ще излее минал негатив, което не винаги е приятно. Единственото препятствие да се практикува тази техника е егоизмът, няма други причини. Главното е да получите първия резултат, за да почувствате силата на благодарността, а по-нататък ще бъде по-леко. Отделете си час време (може и по-малко) и поработете с тази техника както трябва.