Линде Газ България /img/frontend/nomap.png"

Линде Газ България

Поетите от Омир още
Та чак до Гарсия до наши дни
Възпяват във безсънни нощи
Все добродетелни жени

Възпяват устните, косата,
Гърдите като на коза!
Възпяват ханша и бедрата,
Ала забравят за Гъза!

Жени без гъз?! Какво сте вие?!
Кажете, ала без сръдня!
Гъзът е нещо естетично
И кой не тръгва след жена,
Която с крачки симетрични
Умело си върти Гъза!

Кажете още кой не зяпа
Жена кога се наведе.
Гъзът й белнат като ряпа
С греховна сила го зове!

Не е ли вярно, че в кревата
Преди да почне любовта,
Ние съблазняваме жената
Като я галим по Гъза!

О, женски Гъз! Бъди прославен!
Надебелявай и цъфти!
Акъла мъжки покорявай
И към съблазни го води!

Когато цъфнат теменугите
и работите тръгнат зле,
еби им майката на другите
и гледай ти да си добре!

Еби им майката на другите
и в себе си утеха намери!
И ако в себе си утеха не намериш,
еби си майката и ти!

Не вярвай никога на хората
че хората са много зли
ти гледай там около себе си
а другите ги заеби!

Eби ги в гъза ти всичките и там ги заеби,
а после хуя свой с теменугите си избърши
еби им майката на другите и просто си тръгни.

До миналата година нямаше бонуси. Тази година Кирчо и някои други колеги ще вземе заради колежката от специалните. Щото му спаси задника със сделките на загуба.

„Но коя е тази сила, която ни подтиква и като индивиди, и като вид да растем в разрез с естествената съпротива на собствената ни летаргия? Ние вече я споменахме – това е любовта. Тя беше дефинирана така: „Стремеж да се разширим с цел да подхраним духовното развитие на партньора си или своето собствено.“ Когато израстваме, ние полагаме усилия за това и го правим, защото обичаме себе си. Чрез любовта ние се извисяваме. Само чрез нашата любов към другите ние можем да им помогнем и те да извисят себе си. Любовта, разширяването на личността е същността на еволюцията. Тя е еволюция в действие. Силите на развитието действат в живота, проявяват се сред човечеството като човешка любов. Любовта е чудотворната сила, която побеждава естествения закон на ентропията“
Любовта е усилието на растежа, а не полетът от временното сливане с любомия. Тя не е крайното състояние от решените ни проблеми, тя е начинът, по който да ги решаваме. Това е добрата новина – любовта е горивото за нашето развитие, които надмогва импулса да се откажем от желанието за близост, отдръпвайки се в себе си. Тя е и наградата за свършената работа – радостта от нарастващото чувство на разширяване, което не си отива, дори когато етапът на влюбването свърши.

Най-важното в този момент е съзнателното усилие да разберете другия/или себе си (дори и това нещо на пръв поглед хич да не прилича на любов:)! Влюбеност и любов са различни неща – любовта започва, когато влюбването свърши и започне усилието по разширяване на съзнанието.

Ние сме нещастни, защото сме твърде много в егото. Какво имам предвид с това, че сме твърде много в егото? И какво точно става, когато сме твърде много в егото? Можеш да бъдеш или в съществуванието, или в егото – двете заедно не са възможни. Да бъдеш в егото означава да бъдеш отделен, да бъдеш остров. Да бъдеш в егото означава да очертаеш граница около себе си. Да бъдеш в егото означава да правиш разграничение – „аз съм това“ и „аз не съм онова“. Определението, границата между „аз“ и „не-аз“ – ето това е егото; то изолира. То те прави замръзнал, вече не можеш да течеш. Ако течеш, егото не може да съществува. Ето защо хората са станали като кубчета лед. В тях няма топлина, няма любов – любовта е топлина и те се боят от любовта. Ако топлината ги доближи, ще започнат да се топят и границите ще изчезнат. В любовта границите изчезват. В радостта границите също изчезват, защото радостта не е студена.“ ОШО