"ДЕ" ООД /img/frontend/nomap.png"

И аз искам да подновя информацията, която е настояща за фирмата. Ако си падате по това да Ви викат и да Ви се подиграват, това е Вашето място. Първо шефката се държи супер неуважително с всички около себе си - надменна е и се държи сякаш ти си най-нисшето същество на планетата. Забавя заплатите с оправаданието, че в момента НЯМА пари, а в следващия момент отива на почивка с мъжа си. Другите две администраторки, които са от по-дълго време в хотела са пълни интригантки и гледат как само да те прецакат и злепоставят. Големи клюкарки и с никакво чувство за колегиалност. Не стига, че не си вършат задълженията, а и не спазват правилника на хотела. Много натоварваща работна среда без реална перспектива за развитие. Но като цяло няма много работа и е подходящо работно място за хора, които учат.

Искам да подновя информация със своето мнение. Сега наемат хора не по телефона, трябва да дойдете на мястото, където ще работите(поне във Варна). Въпросната Ви шефка обяснява всичко, което трябва, питайте каквото и да е.
В началото има голяма натовареност заради голям обем нова информация, но колежките винаги помагат и обясняват директно по телефона, когда вече сте на смяна и имате проблеми.
Шефката нама да ви е приятелка и това е съвсем нормално. Обаче, заплатите се изплащат редовно и се дава обещаната сума.

Работех две години за фирма ДЕ ООД. Местоработата ми бе в един от хотелите им на центъра на град Варна. За този период единственото хубаво нещо бе централното място, малкият капацитет от стаи и това, че само през лятото имаше голяма посещаемост на хотела. Но за сметка на това няма никакъв колектив, служителите създават интриги и даже собственичката на хотела ги започваше, отвартително неуважително отношение от страна на собствениците, никога не знаеш дали ще ти платят и кога ще стане това.

Наеха ме, както всички останали - по телефона, без интервю, направо те карат на следващият ден да си оставиш копие от лична карта и медицинско. Казват ти най-основното, но запазват подробностите в тайна до момента, в които трябва да подпишеш договора. Който накрая се отказва на минимална заплата, което е с цел да прецака служителите. Винаги наемат млади момичета, които или са едва завършили училище или не са работили нищо друго. Подписването на договора е още по-комично - собственичката идва и ти тръщва някакви листи и ти казва: "подпиши тук и тук".

От работата съм доволна - хотелът беше малък, нямаше много стаи и натовареността бе поносима, смените се издържаха. Но това, което ме накара да напусна бе отвратителното държане на собствениците и в частност на Енчева. Това е човек, който се подиграва с трудът на хората и постъпва супер некоректно.

След като напуснах трябваше ДА Я ГОНЯ, за да си взема заповетта за освобождаване. В момента, в които ми изтече предизвестието тя просто изчезна. Наложи се два дена да вися пред хотела, за да си получа документите. И когато ги получих нито ми каза нещо за заплата, нито благоволи да ми даде 2-те заплати плюс обезщетението за безработица. Наложи се да я гоня за тези пари 4 месеца!! И докато го правех все намираше управдания - нямам пари, чакам кредит, правя ремонт, и всеки път оправданието е различно. След втория месец успях да си взема едната заплата, а за другата и обезщетението последваха още 2 месеца дебнене, криене и терзания. Накрая тази заплата ми я плати по ведомости!! И тъй като всички подписват договор на минималната няма как да направиш нищо!! Понеже имате устна договорка. И така се оказа, че съм работила за почти без пари цял месец. За да може въпросната госпожа да ме размотава 4 месеца и да ми загуби и времето!!!

За отпуските също е много сложно - трябва да се разбереш с другите ти колежки, за да ти вземат смените и ако те не са съгласни не можеш да излезеш в отпуска. А дори когато го направиш или "счетоводството забравя" да ти отчете използваните дни или ти плащат отпуската по минималната заплата (все пак договорът е такъв)!!

За взимането на заплатите е напълно друга епопея. Никога не знаеш точно кога и дали ще ти бъде дадена заплатата. Собственичката на всеки дава когато й скимне. Забавя ги, забавя ги колкото може и накрая като жест към теб ти я дава!

Съветът ми към всички търсещи работа е да не се хващате да работите в тази фирма. Ще изхабите повече нерви, отколкото ще спечелите нещо. Средата е некоректна, управата е некомпетентна, няма никакво адекватно ръководство, а когато трябва да получаваш пари всички се подкриват и не можеш да ги откриеш. Администраторките са наплашени и съобщенията на потърпевшите евентуално достигат до собствениците. Отношението на управителката е неадекватно и ръководи спрямо настоенията си! Това не е работна среда, а цирк!!

Наеха ме на работа директно по телефона, без предварително интервю, като администратор по заместване. Първо бях в хотел Еника (на същата фирма), след заместването ми там - близо 2 месеца, доста време бях в неведение къде ще работя, докато не започнах по-настоятелно да притеснявам шефката си Тотка Енчева. Преместиха ме в хотел Санта Марина, замествах 2 седмици 1 администраторка, очакваше се след връщането и, да замествам следващата за 20 работни дни отпуск. Но зведнъж назначиха нова администраторка да замества вместо мен (позната на шефа Марин Енчев). 10 дена след това (19.02.2014г б.а.) отидох на място в хотел Санта Марина да говоря с въпросната ми "шефка". Уговорихме си среща за 20.02.2014г. На следващия ден, насрочената среща за 10ч се състоя в 11:45, защото тя тогава реши да се появи. Смотолеви ми някакво извинение, че била при счетоводителя. Също така се извини, че стоя без работа, обеща ми да ми звънне с информация до 25.02.2014г., както и ми обеща да компенсира дните, в които не съм на работа и няма да получа възнаграждение за тях. Това беше последния ми контакт с нея. От тогава я търся на мобилния и телефон приблизително месец-отговор няма. Крие се като ученичка! Днес отново отидох до хотел Санта Марина, и за мой късмет всички служителки се бяха събрали, чакали си заплатите, но аз не съм фигорирала във ведомността, и следователно не си взех полагащите ми се отработени дни от февруари месец, преди така неочаквано да изляза в неизвестен отпуск (неизвестен, защото никъде не съм подписвала, че съм в платен или неплатен такъв). "Уважаемата" госпожа била постъпила в болница в събота (22.03.2014г.), но все пак разбрах, че е наела още една нова администраторка за хотел Еника! Най-накрая синът и Емилиян Енчев благоволи да се добере до хотел Санта Марина и да ми даде някакво обяснение, кога ще си получа отработените пари. "С пощенски запис" ми каза той. ха! Вече бивш техен служител е "изгорял" по същия начин през 2012г., чакайки си парите с пощенския запис. Съветът ми е - не се захващайте да работите в тази некоректна среда, с тези некоректни и некомпетентни работодатели, които са шефове, но не и мениджъри и грам не разбират ръководенето на фирма. Крият се като мишки, не си вдигат телефона, съобщенията евентуално достигат до нас от наплашените им администраторки, защото самото отношение на Тотка Енчева е неадекватно и се ръководи спрямо нейното лично дневно настроение! "Ако ми е кеф - ще ви дам заплати", това какво се нарича? По-добре постойте без работа още малко, докато не си намерите свестна позиция в някоя утвърдена, компетентна и лоялна фирма, отколкото да берете ядове в "ДЕ" ООД, да треперите дали ще си получите парите, да не знаете кога ще сте на работа, и да работите в една враждебна среда, понеже не само шефката е селянка (жалко, че точно тия селяни са хората, които ще дават работа и ще показват отношение на хора от града с образование, желание и стаж!) а и повечето служители. Горещо препоръчвам - ДАЛЕЧ ОТ ФИРМА "ДЕ" ООД и техните некоректни работодатели в лицето на Марин, Тотка и Емилиян Енчеви!!!!