Кабелкомерс ООД /img/frontend/nomap.png"

Кабелкомерс ООД

Някой може ли да внесе яснота за офиса във Варна - какво е положението към момента? Видях, че имат позиция за "Сътрудник, продажби", но като видях описнаието искат поне 3 длъжности в една, а можеби и повече: търговски представител, продавач, както и работник в склада. Безкрайна редица от изисквания,при това за човек със средно образование, а никъде нищо за заплащане. Ако може някой да разкаже за какво става дума, за да знам дали изобщо да се занимавам в случай, че са се ориентирали към ниско-платени кандидати. Не бих искал след няколко седмици или месеци да си търся нова работа...

За счетоводители: Наеха ме на работа с изпитателен срок от 6 месеца. Работих 5 месеца в стая без прозорци и проветрение. Дават безплатен обяд за всички. Храната не е лоша, но не е подходяща за хора с проблемен стомах. Заплата се взима редовно, но от тези, които остават, защото текучеството е много голямо във всички бази. Въвеждащото обучение в ERP системата е изцяло по телефона, което означава че се прекарват прекалено много часове в телефонни разговори. Системата не е лесна за новоназначен човек и трудно се добива представа за счетоводната отчетност. На 6 месец ми връчиха няколко инвентаризации и ме притискаха да ги приключа преди срока по заповед. Помолиха ме да си пусна предварително отпуск и да го ползвам когато ми се налага, което аз отказах предвид срока на изпитване и добре, че не го направих, защото два дни след приключването на предпоследната инвентаризация дойдоха в два и половина и ме помолиха да предам нещата, че ме освобождават от понеделник. Седмица преди това бях уведомена, че нямат намерение да прекратяват трудовото правоотношение. Остава седмица до изтичането на изпитателния срок. Относно работата: разпиляна, работи се по примитивен начин и не добре разпределени задачи и организация. Толерират се хора, които не изказват мнение и работят по нареждане и безропотно. Атестация се прави от главен счетоводител, който се намира в Бургас и общо взето няма много голям поглед върху ежедневните работни процеси на счетоводителя в База София. Общо взето бях назначена на място, което освен счетоводство имаше и други съвсем не счетоводни задължения.

Към днешна дата имат 10 обяви за работа и то на рутинни позиции. София Пловдив Варна Русе, че чак и Черни Осъм. Съгласни не съгласни това е факт. А щата им е около 100 човека. Колко процента от щата е Вие сметнете. Толкова хора да се пенсионират...смях.

Хаха... спряха да пускат обяви

Бачкам във фирмата от около година и като цяло съм доволен. На шестия месец ми вдигнаха заплатата. Парите идват по карта на 20то число без бавене. Ако се падат празници ги дават преди тях. Дават облекло зимно и лятно, колегите са свестни и не съм имал проблем. За мен фирмата е на ниво.

Лошото на този тип платформи е, че обикновено пишат само недоволните хора, които искат да изкажат само емоционално негативното си отношение към бившия/настоящ работодател, но не и рационално мнение за ситуацията във фирмата.

Тази компания има много бази, така че е несериозно да се говори общо. Всяка база е индивидуална според големината, брой хора, региона, оборота... В момента текат промени по повишаване на заплащането във всяка от тях. До напускането ми на някои места вече се случи и мисля, че нивото на заплащане там вече е много добро.

Обявите, за които е коментирал колегата по-горе, не са от високо текучество. Има хора, които се пенсионират, излизат в майчински, дълъг болничен по болест и им трябват заместници. Естествено има и такива, които са си намерили работа за условия, които повече им харесват и напускат.

Във фирмата има според базите различни придобивки, които ги предлагат много малко фирми, като: ваучери, работно облекло, обяд, поемане на обучения за повишаване на заплащането, покриване на транспортни разходи. Работното време на повечето места е 8-16:30, което не се среща често и за мен е нещо позитивно

Това, върху което може да се поработи е мениджмънт. Хората, работещи там са добри специалисти, но им трябва още мениджърски опит, за да вървят нещата по-гладко.
Не мога да говоря за колеги и шефове, тъй като за всяка база е различно, но за сега не съм чул някой да се държи лошо или тиранично. Работата също не е тежка и ръчния труд в складовете е сведен до минимум.
Другото нещо е да приключи актуализирането на заплатите по всички бази, което вече е започнало.

От друга страна фирмата е изцяло на светло и няма пари под масата, осигуряват те на реалната заплата и парите са по сметката на указаната дата. Няма проблем да ползваш отпуск. Когато напускаш всичко ти се изплаща. С две думи фирмата е коректна.

Няма идеална фирма, както и няма идеални служители. Всеки, който работи някъде трябва да се замисли дали се раздава на 100% във фирмата си, за да очаква 100% всичко във фирмата да е на перфектно.

Лично за мен работата в тази фирма беше удовлетворяваща и я препоръчвам като коректен работодател. Ако на интервюто се договорите за заплатата, която ви удовлетворява и си вършите добре работата, спокойно може да се пенсионирате там.

Скапана фирма стана. Не е каквато беше. То си личи по обявите за работа , които пускат всеки месец.