Български червен кръст /img/frontend/nomap.png"

Български червен кръст

1 точка от 9 мнения

WWW.RABOTAIDOHOD.SIMPLESITE.COM

Преди да започна работа в НС на БЧК изчетох коментарите тук и естествено си казах, че с мен ще е различно. За мое огромно съжаление, реалността е още по-зле. БЧК е една пародия на хуманитарна организация нямаща нищо общо с принципите на Червенокръстното движение. Корупцията е огромна. Единственото, което се прави е да се симулира работа и да се усвоят пари по проекти от големи донори. Пред мен са правили фалшиви тръжни процедури. Фалшифицирането на подписи е ежедневие. Резултатите са нулеви главно поради некадърността на персонала. Предишните коментари са описали добре работната среда. Започването на работа в БЧК ще е една от най-големите ви грешки. Не си го причинявайте!

Лично аз съм възмутена от това, което представлява Българския Червен кръст - организация на престъпници, която петни цялото движение, което помага на толкова много хора по света.
От мненията до тук не видях нищо за заплащането, за това ще разясня.
Заплатите най-често стартират от 400-500 лв (чисто) и достигат след години трудов стаж и многократни повишения от по 50 лв до заветните 800 лв. Ако станете директор или натрупате 40 години трудов стаж заплатата ви ще премине над 1000-1200 лв, но като цяло сами си правете сметките какви са ви перспективите.
Светлият лъч в организацията са младите доброволци, но той е покварен от алчните и безмозъчни служители. Практика в БЧК е служителите да използват доброволците - ученици, за да им продават благотворителните картички по Коледа и Великден сред съучениците си. Служителите са длъжни да внасят всеки месец определена сума, под формата на фондонабиране и по най-долен начин използват 15-16 годишни деца за тези си цели.

Български Червен кръст е идеална организация за всеки 60 годишен човек, който чака своето пенсиониране и има желание просто да вегетира в среда без никакъв потенциал.
Плюсовете на организацията са:
- Сигурна заплата;
- Коректност от гледна точка на осигоровки, медицински прегледи и т.н.;
- Младите доброволци създават прекрасна среда за развитие за ученици; (за по-големи хора, това не е най-доброто място, на което да сте доброволец)
Минуси:
- Ръководството на организацията, начело с маг. фарм. Христо Григоров е корумпирано, лишено от всякакви умения и без никакво желание да развива нещо друго освен личните си далавери;
- Понятието екип в тази организация не съществува;
- Няма никакво делегиране...всичко е силно централизирано. Решенията задължително трябва да преминат през псевдо директори и председатели, които създават огромна бюрокрация;
- 90% от работния ден минава в писане на докладни, заявления, отчети, протоколи и т.н.
- Има безкрайна толерантност към некомпентността, но всяка грешка се посреща със скандали, крясъци и заплахи.
- Няма хора, от които да си заслужава да се научи каквото и да е. Ако някой се интересува от социални дейности, това не е мястото където да натрупате реален опит.
- Креативните идеи не се подкрепят - работи се върху едни и същи проекти по абсолютно еднакъв начин през последните 20 години;
- Ръководителите на организацията не разбират външната си среда и за тях е изненада, че има и други организации, които работят с доброволци. В организацията постоянно се повтаря, че "Ние сме най-старата и най-голяма неправителствена организация в България", без да се разбира, че от много време Червен кръст е тотално не ефективна сбирщина от хиляди хора, които се водят само на лист хартия;
- Организацията се ръководи от Общи събрания и Областни съвети съставени от доста ограничени пенсионери, които гласуват като стадо (показателно е, че Христо Григоров е председател от 2001 година и се преизбира с пълно мнозинство, въпреки че лежа в затвора, съсипа името на организацията, заради неадекватното му поведение загуби Планинската спасителна служба, която е част от БЧК от създаването си до преди месец...и въпреки това не само тези 90 човека го преизбират без да мислят, а и са убедени, че по-добър от него няма.)
- В организацията водещи са личните отношения, любовници и приятели. Изборите за директори стават на основание кой от колко време с кой е приятел.
- Наличието на интриги е нещо съвсем нормално, като се достига до моменти, в които никой на никой за нищо да не може да вярва и да не може да се говори нормално, заради постоянните клевети и портения между служителите.
- Приоритет е отчитането на дейност, а не постигането на резултати. Провеждат се неизброими общи, отчетни, изборни и т.н събрания и съвети и за
- Партньорска мрежа - не съществува (освен финансова) и дори да има желание за партньорство няма ясна визия как да се прави. БЧК има навика да подхожда към партньорите си от позицията на "Най-силната организация" и с идеята, че всички са им длъжни с нещо.
- В организацията остават да работят главно хора без никакъв морал и изключително вулгарно и елементарно поведение. Младите кадърни хора напускат доста бързо.
- В БЧК не съществуват понятията "Маркетинг", "Управление на човешките ресурси", "Интернет технологии"...единствено се води, че организацията си има PR отдел, за който всеки може да си прецени дали реално върши някаква работа.
Български Червен кръст е част от една страхотна идея, която е помогнала на милиони хора по света. И днес в организацията работят добри хора с желание да направят истинска промяна, вярващи в принципите, на които се основава цялото движение - хора като тези работещи с бежанците и социално слабите хора, но те са малцинство и са подтиснати от една изключително мафиотизирана структура, водена от хора, които са срам за страната ни.

Понеже  живея в Германия и  тук  има  много  помояни организации  като  Б Ч К. Искам  да  кажа,  че  в  началото  когато  нямах  къде да  спя,  какво  да  ям, полицията  ме  заведе  в  дом  на  Червения кръст. В  този  дом  живях  и  ми  помогнаха  да  си  намеря  работа  жилище  и  да  живея  нормално  в Германия. Чудя  се  на  кого  помогна  Български  червен  кръст? Лично  аз  в  Казанлък  не  съм  чул да  нахранят  или  да  облекат  някого,  да  намерят  топло  легло    за  някого.  Вярвам,  че  те  са  добре  с  парите  които    получават  като дарения  и  въимат  добри  заплати,  пожелавам  им  съяо  така  да  им пресяда  вечерята  когато  се  хранят   убилно  докато  има  хора  които  преглъщат   за  пореден  ден  само  слюнка  и  не  са  яали  няколко  дни.  Казвам  това  защото  Казанлък  като  всички  останали  големи  и  средни градове  има  проблем има  гладни  хора  живееяи  на улицата това  не  е  Е У  и  червения  кръст  невиждам полза  от него  в  България  освен   да  се  облагодетелства  от  даренията  на  хората.

прекрасна организация като история и идея, с отвратителна среда за работа насадена от мегаломана Христо Григоров (прикрит за митнически и други далавери).Организацията е пълна с подлизурковци и накадърници , любовници и прочие, де факто е лична собственост на ГРИГОРОВ ЕТ.
Не даваите и лев на БЧК, ще го окрадат при това ръководство!

Труден, но славен е пътя към Европа!
Но има светлина в тунела, и тя е от насрещно идващия влак!

Бягайте от там! Тази организация в момента е позор за страната ни и който може да се спасява от безцелно губене на живота си в работа за нея. Ще бъде изцеден от безсмислена работа, отвратен от взаимоотношенията и измислените постижения.Има и по-добри начини да се изкарва хляба.

Ръководството начело с председателя е некомпетентно, арогантно и силно корумпирано.Обкръжават се само с посредствени хора, слугуват на силните на деня и напълно обезсмисиха дейността на Червен кръст. Системата е нелигитимна, защото данните за членската маса на организацията не са реални, а измислени, за да се определят квотите при изборните длъжности.Дейността е хаотична и почти безсмислена като краен резултат.